Резултати от 1 до 12 от общо 12

Дисково устройство за Elite PV-388X - откъде?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    21
    #1

    Дисково устройство за Elite PV-388X - откъде?

    Здравейте,

    скапа ми се дисковото устройство (производителя е Сони) на плейъра Елит PV-388X, съответно отидох в сервиза на Елит в София да си взема ново, но ми казаха, че трябва да чакам докато проверят дали имали такива и колко ще струва.

    Има ли някакво друго място, където да си взема такова устройство? Предполагам, че може би има други фирми освен Елит, които ползват подобни устройства в тените плейъри...

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #2

    Re: Дисково устройство за Elite PV-388X - откъде?

    Цената на оптиката за (388Х) мисля беше около 35 лв. В момента знам, че сервизната им поддръка е разхвърлена към други сервизи. Примерно в Хасково един приятел преди време със същия проблем (за 388Х) Сервиз ТЕХНОКЛИМА която също поддържа ДВД плеърите на Елит му достави тази част за около 3 дни. И всичко си дойде на мястото. Даже ми беше писал, че с новата оптика много по-бързо зареждало различните формати. Ето ако желаеш звънни на телефона в Хасково за да те ориентират как може да ти доставят или по какъв начин да решиш проблема: http://www.tehnoklima.com/offices.php

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    21
    #3

    Re: Дисково устройство за Elite PV-388X - откъде?

    Благодаря.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    21
    #4

    Re: Дисково устройство за Elite PV-388X - откъде?

    За съжаление от Хасково не можаха да помогнат, моля някой друг ако знае нещо да даде мнение или контакт.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    124
    #5

    Re: Дисково устройство за Elite PV-388X - откъде?

    най добре ,вместо да си губиш времето по форуми и да хабиш мастило за писане,...направи си кефа да го хвърлиш от прозореца...
    И си купи нещо марково,скъпото излиза по-ефтино.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    21
    #6

    Re: Дисково устройство за Elite PV-388X - откъде?

    Да, бро, но евтиния Елит 3 години ми четеше абсолютно всички дискове, каквито му вкарам, а "маркови" Филипси, Сонита и не знам още кви дето приятели и колеги си ги взеха познай какво правеха...

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    124
    #7

    Re: Дисково устройство за Elite PV-388X - откъде?

    имам филипс и пайнер от 4-5 год мога да го кажа същото ,с доста голяма експлоатация.Имах един комшия с елит та му забиваше устройството много често.Ама не е лошо да ги хвалиш стига да има кой да ти вярва.Няма нищо хубаво и евтино.В повечето случай се казяа не съм толкова богат за да си купя евтино. за локумите

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #8

    Re: Дисково устройство за Elite PV-388X - откъде?

    sssaaa - и аз бях на този принцип, но след появата на моя Елит 388Х всичко останало избледня и го разкарах... така, че истината е някъде ... извън цените!

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    21
    #9

    Re: Дисково устройство за Elite PV-388X - откъде?

    Значи юнаците от Технолукс, Микроклима и Роял Електроникс ми скъсаха нервите тия дни. Пиша този постинг не за да изпускам пара заради нервите, дето ми ги скъсаха, а за да е в помощ на хората, които евентуално ще опрат до "услугите" на горепосочените фирми.

    Значи в Технолукс (София, Люлин) преди 3,5 години си взех Елит 388Х, който допреди няколко месеца работеше като пушка и четеше абсолютно всички марки и модели дискове (СД и ДВД) които му вкарвах. За съжаление, устройството, в което се поставят дисковете (което включва МЕХАНИКА и ОПТИКА, а не само оптика, както си мислеха повечето от представителите на гореописаните фирми) се скапа. Съответно почнах да търся ново такова устройство. Искам да подчертая, че СД и ДВД устройства (макар и не толкова за плейъри, а за компютри) са ми минали достатъчно много през ръцете, за да съм разбрал, че скапе ли се нещо такова майката му е не ремонт, а ново...

    Та така - и от Микроклима, и от Роял ми дигат рамене и с ехидна усмивка ме информират, че не продават такива резервни части. Чудя се какъв тъпак или тарикат трябва да си, за да не се сетиш да предоставяш на клиенти част, която е най-вероятно да се повреди. Или защото е по-лесно да цакаш клиента с пари за измислени ремонти, които дори и да са успешни не гарантират работата на "ремонтираната" част повече от 1-2 месеца (това също съм го изпитвал на собствен гръб).

    Каквото ме вбеси повече обаче беше нежеланието на "великите" представители на споменатите сервизни фирми да ми кажат дали механиката/оптиката на 388 е съвместима с тази на други модели Елит - например модели 370, 371, 377 и 399. Все пак въпросните представители се занимават се ремонта на тези модели и би трябвало да са напълно наясно. Но разбира се, къде-къде е по-доходно да заставиш клиента да си донесе плейъра за ремонт, и да му искаш пари за ненужни усилия и време.

    Да се върна към любимците от Технолукс - в момента имат няколко модела плейъри на Елит, но разбира се е извън техните капацитети да ми кажат с какъв чипсет е всеки един от тези модели. Все едно, че това не е най-важния въпрос при избора на плейърче...

    Та така, драги колеги и бъдещи клиенти, човек и добре да живее и да си гледа филми, един ден плейъра му заминава и изниква неприятния въпрос дали да се занимаваш с тъпоглавци и тарикати от сервизни фирми, или с тъпаци (пардон: продавач-консултанти) в магазините от типа на Технолукс... за момента аз мога да кажа само едно: АМАН...

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    21
    #10

    Re: Дисково устройство за Elite PV-388X - откъде?

    ОК, последен пост от мен по тази тема - пак с желание да помогна на хората, които се сблъскат с подобен проблем.

    Значи след доста дълго разглеждане, преценка и здав разум успях да установя какво не е на ред с механикта на СД устройството в моето плейърче - оказа се, че се е скапал шпиндел мотора, който отваря/затваря шейната (където се поставя диска), и който също така фиксира диска към въртящата се глава, задвижвана от друг шпиндел мотор. Оптиката - за която първоначално смятах, че се е скапала и прави проблема - си беше наред.

    Слава богу, чрез http://eshop.bg успях да намеря българска фирма, кято продава такива моторчета - ново такова ми струваше 9,60 лв. Сложих новия мотор и всичко си тръгна както си трябва. Между другото, ако някой прави такива ремонти, трябва да внимава да не пречупи/прекъсне плоския интерфейсен кабел, който свързва оптиката (четящото устройство) с платката/чипсета. Понеже аз го бях вадил и слагал няколко пъти този кабел, част от пиновете се бяха прекъснали, което беше причина главата на оптиката да не работи. Добре, че успях да установя това прекъсване на кабела преди да реша, че и оптиката трябва да се сменя (а тя е над 40 лева).

    Също така, трябва да се внимава много ако някой реши да демонтирва шейната от механиката на СД устройството. Шейната се "насочва" от един пластмасов палец, който лесно се чупи - при мен се случи това, защото дърпах по-силно, отколкото трябваше. Добре, че има качествени бързозалепващи лепила, та успях да го залепя...

    В крайна сметка, успях да си помогна сам, въпреки че скъсах толкова нерви с измислени сервизи. Всеки средно-грамотен човек с минимално техническо познание може сам да си реши такъв проблем, дори и когато пансовете не са големи...

  13. KTT
    KTT е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    531
    #11

    Re: Дисково устройство за Elite PV-388X - откъде?

    assenort,
    дай точен линк за двигателчето или наименование, модел и т.н., че и аз съм със трудно затварящ се лоадер. А двигател от друго устройство - СД, ДВД на компютър няма ли да стане.

    Тенкс.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    21
    #12

    Re: Дисково устройство за Elite PV-388X - откъде?

    Ето това е спецификацията на въпросния мотор:

    RF-300C-11440

    Внимавай, защото има няколко подобни модела, но те са с различен волтаж или съпротивление.

    Направи сърч в http://eshop.bg и ще го намериш. Фирмата, която го предлага е АШ от Бургас, но ми го продадоха чрез един софийски сервиз:

    http://www.panserviceshop.com/

    Успех.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Elite PV-371X или Elite PV-366X или Elite PV-400 USB
    От zezco във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 85
    Последно: 04-05-08, 14:39
  2. Отговори: 7
    Последно: 18-03-08, 22:46
  3. Проблем с Elite PV-388X
    От venom във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 2
    Последно: 01-06-06, 14:18
  4. Загуба на дисково пространство
    От ipnaid във форум Windows
    Отговори: 13
    Последно: 11-05-06, 21:22
  5. Elite PV-388X срещу Elite PV-374X
    От me4tatel във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 4
    Последно: 13-04-06, 21:06

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе