Резултати от 1 до 10 от общо 10

Проблеми с DNS

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    35
    #1

    Проблеми с DNS

    В моята домейнова структура ми се наложи да сменя единия (primary) forest root домейн. До тогава нямах проблемът който ще опиша, но се наложи смяна заради хардуерен проблем. След смяната новият forest root го направих със същото име на компютъра и настройки. В началото всичко беше ОК, но след 2 часа домейните не можеха да се репликират заради досадния Керберос. Наложи се да изтрия всички записи в DNS-а които сочеха към стария forest root, както и да ресетна security channela между двата forest root домейна. Като резултат се всичко тръгна нормално и работи вече 1 седмица без да е записана НИТО ЕДНА грешка в логовете. Появи се обаче страничен ефект - преди навсякъде влизах с DNS-кото име на компютрите, а сега не мога - сега мога само с NetBIOS- кото име. Например преди достъпвах компютрите така \\ime.child.domain.tld а сега само \\ime. Не че така не е по лесно, но създава известни проблеми с някои приложения. С NSLOOKUP всичко се резолва нормално. Някъде нещо в DNS-а съм изтрил което не е трябвало и затова сега е така. Някой ако имя идея ще се радвам да я сподели.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #2

    Re: Проблеми с DNS

    Не би ли трябвало в DNS-а на новия сървър да импортнеш "child.domain.tld" (Forward Lookup Zone) от DNS-а на другия сървър.

    В DNS-а на новия сървър - New Zone/Next/Secondary Zone (Creates a copy of a zone that exists on another server ...) /Browse ...

  4. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    35
    #3

    Re: Проблеми с DNS

    Във всичките ми домейн контролери има DNS сървър, който е интегриран в активната директория. Има само една primary зона и навсякъде се копира тя.

  5. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #4

    Re: Проблеми с DNS

    Подобен проблем, може да се получи, ако имаш разминаване между записите в DNS и реалните адреси раздадени от DHCP. Т.е. в DNS пише, че компютър <ime.child.domain.tld> има адрес x1.x2.x3.x4, а в DHCP/Address leases пише истинския адрес y1.y2.y3.y4
    Ако това е така, трябва да си донастроиш записите в DNS да се актуализират както трябва, а също и да прегледаш настройките на съответния scope по отношение на DNS

    // Досега никога не съм се работил с <child.domain.tld>, а само с <domain.tld> и може в случая да бъркам концепцията. Както и да е, споделям си идеите и се надявам, че се радваш
    Цитат Първоначално публикувано от PePe®
    ... Някой ако имя идея ще се радвам да я сподели.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    35
    #5

    Re: Проблеми с DNS

    За съжаление нямам разминаване. :-(

  7. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #6

    Re: Проблеми с DNS

    Последното нещо, за което се сещам са да си погледнеш настройките за DNS-forwarders. Там в горната част има един списък кой DNS за кой домейн (зона) отговаря.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    35
    #7

    Re: Проблеми с DNS

    В момента навсякъде ми е All Other DNS domains

  10. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #8

    Re: Проблеми с DNS

    Амии, ... не знам, ... ще трябва още информация.

    Например какво имаш впредвид с това:
    Цитат Първоначално публикувано от PePe®
    В моята домейнова структура ми се наложи да сменя единия (primary) forest root домейн.
    1. Имаш два (или повече) "самостоятелни" домейна, които се управляват от различни DC (по един или повече за всеки домейн)
    2. Нещо друго
    Питам, защото вътре в един домейн можеш да имаш само един forest root домейн

    Ако си в случай 1., то добави си съответните DNS-forwarders за съответните зони (домейни)

  11. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    35
    #9

    Re: Проблеми с DNS

    Не грешно съм се изразил:
    Имам само един forest root домейн с 2 DC
    Смених единия DC.

    Каква друга информация да дам?

  12. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #10

    Re: Проблеми с DNS

    Искаш ли да уточним някои неща по терминологията на ЛС ?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблеми с Serious Sam
    От ves_es във форум ИГРИ
    Отговори: 9
    Последно: 01-12-08, 19:49
  2. LG DVX-162 проблеми с AVI
    От sacho във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 16
    Последно: 12-03-07, 21:07
  3. проблеми с dvd-rw....LG
    От vsm във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 30-07-06, 16:39
  4. AM2 проблеми ?
    От DragooNART във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 2
    Последно: 04-07-06, 09:36
  5. w2k проблеми
    От devil във форум Windows
    Отговори: 4
    Последно: 07-08-03, 18:57

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе