Резултати от 1 до 6 от общо 6

Проблем с explorer.exe...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    244
    #1

    Проблем с explorer.exe...

    Здравейте, от няколко месеца имам един неразрешим проблем:
    Имам два харддиска - 40 и 200 гигабайта.Операционна си-ма уиндолс експи съм.Всичките дялове на твърдите дискове са ми в "ен ти еф ес".Проблема ми е следния, в началото 40-ката бе разделена на 18+20 а 200-ката ми беше цял диска. Когато поискам да отворя някой филм, не всички само определени, ми изкарва съобщение за грешка и ми се затварят всичките папки, зацикля за момент, затваря всички активни програми и след това ги отваря. Какво направих аз, изтрих тези файлове, но започнаха други файлове да правят съшия проблем.Преинсталирах 1-път със формат, нищо не стана, преинсталирах 2-ри път с формат като преместих съдържанието на 200-гигабайтовия хард на друг хард (на един приятел), там не прави тези мизерии, добре казах си аз, ще взема да разделя хард диска от 200(186реални) на 3 по 60, така и стана, върнах си съдържанието обратно на моя си хард диск и пак сищия проблем.Моля ако някой се е сблъсквал или знае нещо по въпроса да сподели с мен! Благодаря ви!
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #2

    Re: Проблем с explorer.exe...

    Преди време имаше една подобна тема. Не си спомням заглавието. Преди да напиша това сега, се опитах да я намеря, но не успях. Ще трябва сам да се поровиш по-задълбочено.
    В нея се дискутираше такъв проблем, който се оказа че се дължи (доколкото си спомням) на кодеците.

    // Евентуално можеш да пробваш да изключиш разните екстри в Windows Explorer при визуализиране на съдържание на папки.
    1. Tools/Folder Option/Use Windows Classic Folders/ Рестарт на Windows Explorer
    2. View/ Махни Tumbnails - превключи например на Details

  4. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #3

    Re: Проблем с explorer.exe...

    1. казва се "уиндоУс" (windoWs) - никъде няма "Л"

    2. какъв ти е харда? ATA, SATA или SATA2?

    3. какво ти е дъното - марка и модел?

    4. кога се проявява проблема - когато стартираш филма или когато влезеш в папката с филмите?

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    244
    #4

    Re: Проблем с explorer.exe...

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    1. казва се "уиндоУс" (windoWs) - никъде няма "Л"*

    2. какъв ти е харда? ATA, SATA или SATA2?

    3. какво ти е дъното - марка и модел?

    4. кога се проявява проблема - когато стартираш филма или когато влезеш в папката с филмите?
    Първия харддиск - 40 гигабайта е АТА, втория също е АТА, дъното ми е Гигабайт - 7VT600P-RZ.
    Проблема се появява само когато отворя папката, ако не стане веднага, посоча ли файла със сигурност ще се преебе експлорера. Ако стартирам филма или клипчето от bsplayer, няма проблеми филма си върви...

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    367
    #5

    Re: Проблем с explorer.exe...



    Run regedit and find the following key :- HKEY_CLASSES_ROOT\SystemFileAssociations\.avi\shellex\PropertyHandler Delete the "Default" value then close. You should now be able to see .avi previews almost instantly but without the crashes..
    Още по темата:
    http://www.annoyances.org/exec/forum/winxp/t1061425126

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    244
    #6

    Re: Проблем с explorer.exe...

    Цитат Първоначално публикувано от Ivo Wolfen

    Run regedit and find the following key :- HKEY_CLASSES_ROOT\SystemFileAssociations\.avi\shellex\PropertyHandler Delete the "Default" value then close. You should now be able to see .avi previews almost instantly but without the crashes..
    Още по темата:
    http://www.annoyances.org/exec/forum/winxp/t1061425126
    Братино много ти благодаря, много ми помогна това беше решението!!!

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. проблем с internet explorer
    От emiliq_e във форум Windows
    Отговори: 2
    Последно: 09-03-09, 20:06
  2. Проблем с explorer.exe
    От DEF във форум Windows
    Отговори: 7
    Последно: 14-02-09, 00:08
  3. Проблем с Explorer.exe
    От Usera във форум Windows
    Отговори: 3
    Последно: 18-03-05, 17:38
  4. Internet Explorer проблем
    От RISTAKI във форум Windows
    Отговори: 1
    Последно: 21-09-04, 12:16
  5. Проблем с Internet Explorer
    От UFO във форум Windows
    Отговори: 1
    Последно: 26-06-04, 21:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе