Резултати от 1 до 7 от общо 7

nqkoi ste mi kaje li kak stava tazi parola za pc-t

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    18
    #1

    nqkoi ste mi kaje li kak stava tazi parola za pc-t

    hi pak sam az abe nqkoi ste mi kaje li kak se pravi parola pod dos ne na biosa kakto ste me razbrali.PRIMERuskash pc-to predida ti dade logoto na operacionnata -s-ma win 98 da se poqvi menu za vuvejdane na parola za da mojesh da produljish po natatuk.az chetoh v edin uchebnik che e moglo no ne ot windowsa tam log off nali me razbirate a po nqkukuv drug nachin.zatova vi pls mi pomognete edin priqtel me pita a az ne znam kakvo da u otgovorq.chao



    Редактирано от - JEITY на 11/04/2002 19:40:42

  2.  
     
  3. YG
    YG е офлайн
    Member
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    348
    #2

    nqkoi ste mi kaje li kak stava tazi parola za pc-t

    JRITY, predi da ti opi6a ka se postavia parola na BIOS, bih te posavetval /saobrazno tipa na vaprosa ti/ o6te vednaz da pomisli6 dali takava parola ti e neobhodima. Ne za drugo ami da ne stane taka, 4e posle ot drugo PC da pita6 kak da ia mahne6 6toto 6e e po-trudno.

    1.Startira6 PC-to

    2.Oglezda6 ekrana i tarsi6 napis ot vida "Hit DEL if you.. " ili "Hit F1 ...". Nai-4esto edin ot klavi6ite DEL ili F1 e neobhodimo da badat natisnati za da se vleze v BIOS-a na PC-to.

    3.Sled kato vidi6 svoia BIOS se oglezda6 za nadpis ot vida "CHANGE PASSWORD" "USER PASSWORD" ili drug nadpis vkliu4va6t dumata PASSWORD.

    4.Pozicionira6 se varhu nego i natiska6 ENTER

    5.Vavezda6 si parolata, sled koeto se pokazva i pole za potvarzdenie v koeto pak ia pi6e6.

    6.Sled vsi4ko tova ti ve4e ima6 parola na BIOS-a i na PC-to

    7.Neobhodimo e da ukaze6 sa6to i parolata ti samo za BIOS li da vazi ili za startiraneto na PC-to.

    8.Izbira6 menu "save changes and exit" ili podoben nadpis namira6t se nai-4esto na vtora pozicia ot dolu na gore.

    9.Gotov si

    PS

    Ne barkai BIOS i DOS. BIOS sa parvona4alniat nabor ot instrukcii za korespondencia m/u komponentite na PC-to ti i ukazanie kakvo da se sli4i parvo /i oste ne6ta ama.../. DOS - gledai na nego kato na vid OS ima6ta svoi komandi prilozenia i tnt.

    Misla 4e niama na4in da ne si me razbral.

    Bi bilo dobre da pro4ete6 niakoia i druga kniga za PC ili znam li...struva mi se 4e za tebe parolita na sa nai-vaznoto

    Uspeh




  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    129
    #3

    nqkoi ste mi kaje li kak stava tazi parola za pc-t

    Ako obi4a6 puskai si postovete po 1(edin) pat

    sa6toto vaji i za i-maila.

    Tuk spored men horata moigat da 4etat.




  5. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    562
    #4

    nqkoi ste mi kaje li kak stava tazi parola za pc-t

    Аз паролата на биос-а си я махнах като махнах батерията . Мисля че става и с clear CMOS.



    "we sense a soul in search of answers"

  6. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    954
    #5

    nqkoi ste mi kaje li kak stava tazi parola za pc-t

    Do kolkoto razbiram, pitash za parola na BIOSa, ne za DOS. Dvete neshta niamat nishto obshto.(parola predi zarejdane na floppy ili drugo diskovo ustroistvo se slaga v BIOS. Parola za DOS, ve4e e parola na osnovna operacionna systema! t.e. sled kato tragne floppy ili HDD ili CD)

    Versiata na BIOS sashto ne interesuva nijogo. Parolata se slaga v menuto ozaglaveno "set password".

    Ako mnogo hora pipat v PC, i sashto taka triabva da pipat no ima opastnost da povrediat neshto, se instalira Windows NT, ili Linux. Pri tiah pravata za dostap sa reglamentirani istinski.




  7. Member
    Тук е от
    Mar 2001
    Мнения
    160
    #6

    nqkoi ste mi kaje li kak stava tazi parola za pc-t

    Ako si znaesh parolata i iskash da q mahnesh otiwash tam w menuto deto si q slojil i kato te pita za nowa parola ne wywejdash nishto samo enter - t.e. wywejdash prazna parola.

    Ako pak si q zabrawil i wyobshte ne mojesh da wlezesh w PC-to - otwarqsh mashinata , mahash bateriqta , wkluchwash i izkluchwash (bez da e wkluchen kompa w zahranwane!), posle pak slagash bateriata i kato pusnesh kompa toi shte ti wyzstanowi default nastroikite, koito sa bez parola

  8.  
     
  9. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #7

    nqkoi ste mi kaje li kak stava tazi parola za pc-t

    google, не за да ти противореча, но понякога има и други неща, които трябва да се направят, например jumper и стартиране, а не само вадене на батерията.




Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Nqkoi moje li da mi kaje nqkoq dobra Peer-To-Peer.
    От rony във форум Общ - софтуер
    Отговори: 7
    Последно: 28-04-04, 14:50
  2. Nqkoi moje li da mi kaje kak da si pusna Mafia
    От allen във форум ИГРИ
    Отговори: 4
    Последно: 08-10-02, 19:05
  3. nqkoi da kaje zashto 3D mark SE se dani
    От kolev във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 8
    Последно: 09-09-02, 19:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе