Резултати от 1 до 5 от общо 5

Регистър питанка.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    9
    #1

    Регистър питанка.

    Здравейте на всички!
    Ситуацията е следната: Домейн, със софт по локалните машини. До тук стандартна процедура. Но софта не иска да тръгне с обикновен потребител, понеже иска достъп за писане на 20-тина места из регистрито, а след всяка преинсталация си е мъка да се оправят ръчно. Направих локално на една машина за проба нов security template, като му забих необходимите ключове на регистъра със съответните права. До тук всичко много хубаво.
    Но след питане на чичко Гугъл, се доверих на secedit , a именно:
    C:\>secedit /configure /db"c:\WINDOWS\security\Database\secedit.sdb" /cfg"c:\WINDOWS\security\templates\MyregSec.inf" /areas regkeys /log "c:\log.log"
    Но secedit-a ми вади хелп файла си, лога му остава празен, а в регистъра - нищо.
    Предполагам е някоя дреболийка, дето ми убягва, ама нещо зациклих.

    Благодаря, предварително на всички отзовали се ).
    ПС. Има ли вариант да се направи нещо подобно и със securty на файлове?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #2

    Re: Регистър питанка.

    Като начало започни оттам, че при Домейн сек. и локал сек. винаги Домейн сек. препокрива Локал сек. ...

  4. Novice
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    9
    #3

    Re: Регистър питанка.

    Цитат Първоначално публикувано от dash
    Като начало започни оттам, че при Домейн сек. и локал сек. винаги Домейн сек. препокрива Локал сек. ...
    Това добре, но исках да пипам локално на машина, преди да забия настройките на домейн контролера... Освен туй, в домейн сек. нийде не съм указал въпросните ключове и мисля припокриване не може да стане.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #4

    Re: Регистър питанка.

    Ами пипни ги де дотолкова доколкото не влизаш в конфликт с домейн сек. не би трябвало да имаш проблеми, иначе големи омазни се получават и не може да се логнеш в домейна си ...

  6. Novice
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    9
    #5

    Re: Регистър питанка.

    Добре де хора, оставете домейна, дадох го като доп. инфо във цялата ситуация.
    Основното питане е как автоматично да сменя (добавя, изтрия права и потребители) security permissions на регистъра, а не ръчно ключ по ключ...


    Аре и със здраве!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Безплатен регистър на откраднати автмобили
    От spravedlivostbg във форум Автомобили
    Отговори: 0
    Последно: 12-06-12, 14:58
  2. Питанка
    От Pit във форум Общ - софтуер
    Отговори: 5
    Последно: 12-12-05, 23:19
  3. питанка
    От fori във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 10
    Последно: 08-04-03, 01:29

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе