Резултати от 1 до 12 от общо 12

Reinstall от имидж СД?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    85
    #1

    Reinstall от имидж СД?

    Здравейте,
    имам следния проблем - искам да пренсталирам, но нямам функциониращ диск с ХР, записвачката ми отказва тотално и не мога да си запиша но ми е интересно дали е възможен реинстал от имидж СД? Заредих имидж файла и инсталацията започна веднага. Може би трябва Диймън-туулс-а ми да е в Д:\, за да ме бъде засегнат при формата? И по принцип възможно ли е изобщо? Не мога да си го представя, моля тези, които се чувстват компетентни да си кажат мнението. Благодаря ви предварително.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    360
    #2

    Re: Reinstall от имидж СД?

    Ще ти иска инсталацията след като се рестартира така че даемон туулса не ти върши работа. При пускането на инсталацията от уиндоуса както веднага започва, имаше опцийка "Copy all install files to hard drive", поне едно време при 2к го имаше, хвърли 1 поглед наоколо за нея, но без това не почвай инсталация че ще си останеш със запъналка за врата вместо пц докато не намериш инсталационен диск

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    85
    #3

    Re: Reinstall от имидж СД?

    Хм верно, че го имаше и този момент..иначе погледнах но няма такава опция .. жалко. Мерси много за отговора, като нищо да я бях почнала инсталацията

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    349
    #4

    Re: Reinstall от имидж СД?

    Копирай съдържанието на Image файла в някоя папка на хард диск, различен от С: ( D:, E:, което там имаш) и почни инсталацията от папката. Би трябвало да работи. В миналото, като се налагаше инсталация(нова), копирах инсталацията в някоя папка на харда и под дос пусках да се инсталира и нямаше проблем. Не мисля, че ще има проблем и да не е под Дос. А ако е под NTFS, съвсем не става под дос по обичайните начини така, че си пускай директно и инсталирай.

  6. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #5

    Re: Reinstall от имидж СД?

    Само че, няма как да зареди системата и да стигне до папката без системна дискета.

    Bvlgari, направи си една системна дискета (надявам се все още имаш флопи ) - ето как се прави: сложи една дискета във флопито, пусни Windows Explorer, цъкни с десния бутон върху иконката на флопито и избери Format. В прозорчето, което ще се отвори, маркирай Copy system files (уф, така ли се казваше... най-долната опция беше ) и цъкни формат. След това копирай съдържанието на папката "i386" от диска с уиндоус в друга папка на хард диска. Рестартирай компютъра както дискетата си е все още във флопито. Би трябвало компютъра да стартира от нея в ДОС-режим (т.е. черен екран и само едно приветливо c:\> на него ).
    Сега отиваш до папката с уиндоус и стартираш setup.exe. Май това е всичко. Желая ти успех и повечко късмет, та да не стане фал

  7. Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    620
    #6

    Re: Reinstall от имидж СД?

    Цитат Първоначално публикувано от Ско
    Сега отиваш до папката с уиндоус и стартираш setup.exe. Май това е всичко. Желая ти успех и повечко късмет, та да не стане фал
    winnt се стартира

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    421
    #7

    Re: Reinstall от имидж СД?

    Цитат Първоначално публикувано от Bvlgari
    Здравейте,
    имам следния проблем - искам да пренсталирам, но нямам функциониращ диск с ХР, записвачката ми отказва тотално и не мога да си запиша но ми е интересно дали е възможен реинстал от имидж СД? Заредих имидж файла и инсталацията започна веднага. Може би трябва Диймън-туулс-а ми да е в Д:\, за да ме бъде засегнат при формата? И по принцип възможно ли е изобщо? Не мога да си го представя, моля тези, които се чувстват компетентни да си кажат мнението. Благодаря ви предварително.
    Колеги, дали само аз го чета по този начин, но ми се струва, че става въпрос за инсталация не от инсталационен диск с Уиндоус, а от CD на което е направен image file от предварително инсталирана система. Което е съвсем различен случай. Струва ми се компютрите на GP докторите се разпространяваха така. Та ако е така, подхода ще е различен, в зависимост от начина на правене на имидж файла.
    Ако може още подробности?

  10. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    349
    #8

    Re: Reinstall от имидж СД?

    Това, което аз разбрах е, че има инсталацията на windows във вид на Image файл, обаче няма записвачка да си го запише и да инсталира от него.(ако е ghost image(или тези, които познавам аз), не би трябвало да тръгва да се инсталира(тръгва autorun) след като се моунтне с daemon-tools)(може и да глеша. Не познавам всички ghost подобни програми).
    След като има работещ windows мисля, че няма да и трябва системна дискета, а ще си стартира инсталацията направо от setup.exe.

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    880
    #9

    Re: Reinstall от имидж СД?

    Image файл се възстановява само с програмата, с която е направен; напр. ако е направен с Drive Image се възстановява с Drive Image от две дискети - първата зарежда операционна система - ДОС някакъв - втората - самата програма, като Image файла може да е в някакъв друг дял на твърдия диск или на цд; ако не се лъжа, по-нови програми тръгват от bootable СД диск, но който се прави след инсталацията на съответната програма на твърдия диск под уиндоус....или се използва Hiren's boot disk, там ги има всякакви.....

    съмнявам се, че може да пуснеш възстановяване на цял Image файл от уиндоз, след като при това възстановяване се унищожава именно уиндоза, от който си пуснал Image файла....

  12. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    349
    #10

    Re: Reinstall от имидж СД?

    Изглежда ще чакаме допълнителна информация от Bvlgari, защото всеки говори за различни неща. Така написано, за мен Bvlgari има ISO/BIN файл(т.е инсталационен диск на windows) и понеже няма записвачка да го запише на диск, иска да го емулира с виртуално сд, и както вече казаха, няма да стане. Ако съм разбрал правилно, трябва да моунтне диска с даемон-а и да копира всичко от него в някоя директория на диск, различен от С и да стартира setup.exe.
    За инсталиране на системата от Image на вече инсталиран windows е друг въпрос.

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    421
    #11

    Re: Reinstall от имидж СД?

    Delta1, ако си прав за
    ISO/BIN файл(т.е инсталационен диск на windows)
    то тогава може да използва WinISO, UltraISO, WinImage или дори WiinRar и да си разархивира съдържанието на диска в някоя папка и да действа, както беше казано по горе.
    Но за мен не е напълно ясно, каква е ситуацията

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    85
    #12

    Re: Reinstall от имидж СД?

    Здравете
    1. намерих си boot cd с Win и се оправиха нещата.
    2. ставаше въпрос за .iso файл
    3. като се замислих, наистина трудно да преинсталирам с помощта на Deamon Tools, след като самата програмка работи под Win.
    Иначе мерси за отговорите, ще ги имам предвид, ако недай си боже ми се наложи друг път да се спасявам в такава ситуация.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Монтиране на имидж
    От grgeorgiev във форум Linux
    Отговори: 2
    Последно: 31-10-07, 10:58
  2. Reinstall на Windows
    От Bvlgari във форум Windows
    Отговори: 2
    Последно: 02-03-07, 12:39
  3. win 98 reinstall
    От connect във форум Windows
    Отговори: 9
    Последно: 19-12-05, 21:22
  4. Имидж на SATA хард диск
    От DGG във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 08-06-05, 23:38
  5. reinstall na win2000
    От bebolino във форум Linux
    Отговори: 5
    Последно: 12-09-03, 16:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе