Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 39

възможно ли е да се губят някъде ГБ от диск C

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    325
    #1

    възможно ли е да се губят някъде ГБ от диск C

    до вчера на диск C имах свободно място 15 ГБ.Не съм инсталвала Абсолютно нищо,нито съм трила.Сега гледам имам свободно място само 12,4 ГБ.Как си го обеснявате това.Някаква идея

  2.  
     
  3. Member Аватара на panevdd
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    753
    #2

    Re: възможно ли е да се губят някъде ГБ от диск C

    Една от причините е, че Windows по подразбиране си съхранява информация, която да използва при последващо възстановяване на системата, ако някоя програма (или по-често - потребител) предизвика срив, след който нормалното стартиране не е възможо или води до проблеми. Настройката на тази функция (нарича се System Restore) се прави или от Control Panel, или (за по-лесно) от тук:
    Десен бутон на мишката върху My Computer, Properties, System Restore. Там има плъзгач, с който можеш да укажеш колко от мястото на съответния дял да се използва за запазване на "спасителна" информация. Има и опция за изключване на System Restore, но засега не ти препоръчвам да се възползваш от нея.

  4. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #3

    Re: възможно ли е да се губят някъде ГБ от диск C

    Цитат Първоначално публикувано от nely
    до вчера на диск C имах свободно място 15 ГБ.Не съм инсталвала Абсолютно нищо,нито съм трила.Сега гледам имам свободно място само 12,4 ГБ.Как си го обеснявате това.Някаква идея

    А да си сваляла нещо от Интернет или от локално FTP? Филми, музика, игри...?
    Ако си с "FlashGet", провери на C: за папка "Download" (по подразбиране).
    Виж си също и "Temp"-директориите.
    И не на последно място - тествай се за вируси. Ама не ти, а компа...

  5. Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    325
    #4

    Re: възможно ли е да се губят някъде ГБ от диск C

    Цитат Първоначално публикувано от IvO™

    А да си сваляла нещо от Интернет или от локално FTP? Филми, музика, игри...?
    Ако си с "FlashGet", провери на C: за папка "Download" (по подразбиране).
    Виж си също и "Temp"-директориите.
    И не на последно място - тествай се за вируси. Ама не ти, а компа...
    навсякъде където съм гледала е празно,а и всичко свалено директно отива в другите 2 диска,този C си е само за инсталнатите програми


    баси ужаса,сега погледнах и пак е намаляло с 2гб...........

  6. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    195
    #5

    Re: възможно ли е да се губят някъде ГБ от диск C

    Пробвай с разните му сервизни програмки - да прочистиш харда, да изтриеш разни темп файлове, може някоя програмка незнайно за теб да си прави темп файлове някъде и след работа да не ги изтрива. Дефрагментирай диска на първо време.

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    349
    #6

    Re: възможно ли е да се губят някъде ГБ от диск C

    Тази директория имаш ли я С:\System Volume Information. Там се съхраняват файловете за, които говори @panevdd и обикновено размера и се увеличава. Ако не я виждаш значи е скрита и от My computer/Tools(горе)/folder options/View даваш на Show hidden files and folders и ще я видиш.
    Темп директория има в C:\Documents and Settings\(твоя юзър)\Local Settings\Temp, както и в C:\windows\temp. Съдържанието на последните две можеш да го изтриеш.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    325
    #7

    Re: възможно ли е да се губят някъде ГБ от диск C

    сега ще поразгледам

  10. Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    325
    #8

    Re: възможно ли е да се губят някъде ГБ от диск C

    Цитат Първоначално публикувано от Delta1
    Тази директория имаш ли я С:\System Volume Information. Там се съхраняват файловете за, които говори @panevdd и обикновено размера и се увеличава. Ако не я виждаш значи е скрита и от My computer/Tools(горе)/folder options/View даваш на Show hidden files and folders и ще я видиш.
    Темп директория има в C:\Documents and Settings\(твоя юзър)\Local Settings\Temp, както и в C:\windows\temp. Съдържанието на последните две можеш да го изтриеш.
    Нямам такава директория

  11. Member Аватара на panevdd
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    753
    #9

    Re: възможно ли е да се губят някъде ГБ от диск C

    Нямам такава директория
    Имаш, но не я виждаш... Отвори си дял С: (примерно), цъкни на менюто Tools > Folder Options..., раздел View, включи Show hiddeen files and folders и изключи Hide protected operating system files (Recommended). След като потвърдиш ще я видиш. Просто цъкни с десен бутон върху нея, избери Properties и кажи какво пише срещу полето Size в прозорчето.

  12. Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    325
    #10

    Re: възможно ли е да се губят някъде ГБ от диск C



    ето това са скритите папки и файлове

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    839
    #11

    Re: възможно ли е да се губят някъде ГБ от диск C

    по принцип като се трият файлове се трие само инфото къде са и докато са все още в коша пак се пази мястото ( евентуално ако искаш да ги възстановиш ) . Десен бутон на С: / Properties и дай Disk cleanup . След това Start ( бутона ) / All programs / Accessories / System tools / Disk Defragmenter - и му дай да дефрагментира дяла ( от това не се печели много място ама все пак .. )


    Не е вярно че всичко свалено отива там където си казала - пази се копие в кеша на браузъра . Ако си сваляла големи файлове ще има копие в кеша ( ама чак пък 2 ГБ малко вероятно но .. )

    Освен това ако някой компонент на Win-a е променил хибернизацията мисля че също ще глътне място - но за това не съм сигурен

  14.  
     
  15. Member Аватара на panevdd
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    753
    #12

    Re: възможно ли е да се губят някъде ГБ от диск C

    Това за кошчето е добра идея, виж дали има нещо вътре... също и Disk cleanup. Хибернацията не е, виждам размера на hiberfile.sys; виртуалната памет също е в нормата (pagefile.sys). Не вярвам да е кеша на браузера, прекалено много място се губи.

  16. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #13

    Re: възможно ли е да се губят някъде ГБ от диск C

    Nely, я напиши всяка папка в главната директория на C: поотделно с какъв размер е ("десен клик на папката" -> "Properties"), включително на кошчето и скритите папки.
    Така ще сме малко по-ориентирани...

    Тества ли се за вируси?
    Ей, момиченце...

  17. Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    325
    #14

    Re: възможно ли е да се губят някъде ГБ от диск C

    Цитат Първоначално публикувано от nikolin
    по принцип като се трият файлове се трие само инфото къде са и докато са все още в коша пак се пази мястото ( евентуално ако искаш да ги възстановиш ) . Десен бутон на С: / Properties и дай Disk cleanup . След това Start ( бутона ) / All programs / Accessories / System tools / Disk Defragmenter - и му дай да дефрагментира дяла ( от това не се печели много място ама все пак .. )


    Не е вярно че всичко свалено отива там където си казала - пази се копие в кеша на браузъра . Ако си сваляла големи файлове ще има копие в кеша ( ама чак пък 2 ГБ малко вероятно но .. )

    Освен това ако някой компонент на Win-a е променил хибернизацията мисля че също ще глътне място - но за това не съм сигурен

    дифрагмента съм го правила,,,диска съм го почистила,,кеша съм го изчистила....вече не знам къде да ровичкам

  18. Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    325
    #15

    Re: възможно ли е да се губят някъде ГБ от диск C

    Цитат Първоначално публикувано от IvO™
    Nely, я напиши всяка папка в главната директория на C: поотделно с какъв размер е ("десен клик на папката" -> "Properties"), включително на кошчето и скритите папки.
    Така ще сме малко по-ориентирани...

    Тества ли се за вируси?
    Ей, момиченце...

    тествах за вируси


    както съм ги дала на снимката по горе имат такива данни:
    1 ..47мб
    2...0
    3...43,6
    4...760мб
    5..0
    6...0
    7...0
    8...2,32 ГБ

    другите се виждат

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Има ли някъде EN7800GT?
    От Cko във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 5
    Последно: 21-10-07, 22:42
  2. 2 гигабайта от С/ на Харда се губят някаде
    От bran във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 07-10-05, 20:13
  3. kъде се губят няколко GB
    От dimi във форум Общ - хардуер
    Отговори: 12
    Последно: 19-05-04, 20:44
  4. Worms 3D - има ли някъде no-cd crack?
    От breiii във форум ИГРИ
    Отговори: 2
    Последно: 27-11-03, 00:49
  5. губят се ПЦ-та в Network Neighborhood
    От Shog0 във форум Мрежи
    Отговори: 8
    Последно: 15-10-03, 15:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе