Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 21

Невидимите неща в Windows (Temporary Internet Files)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    52
    #1

    Невидимите неща в Windows (Temporary Internet Files)

    Реших да споделя с вас какво ми се случи преди час.Докато си гледах свободното пространство на С установих,че ми е останало твърде малко и съответно реших да намеря това което ми го заема ( губеха ми се около 2GB!) някаде по диска.Разрових из папките и на края стигнах до Temporary Internet Files който беше тоно толкова колкото ми липсваха,естествено изтрих всичко в него, доволен от себе си реших веднага пак да проверя свободното място и какво да видя освободили ми се само някакви 100-200MB започнах да гледам умно от една страна празната директория от друга страна Properties на същата празна директория ме убеждаваше,че е около 2GB!!! .Реших и нея да изтрия ...нали съм хитър ... да ама не ... Windows ми обясни в прав текст ,че папката е системна и не може да я трие.Тогава се сетих за онази малка и вълшебна програмка Unlocker... подходих смело и изтрих с нея Temporary Internet Files въпреки заканите на Windows.Последва краш на Explorer ( не IE ) получи се същата ситуация като когато "убиеш" explorer.exe в Task Manager с тази разлика ,че тук веднага сам се рестартира автоматино за секунди и всичко си беше както преди WinAmp продължи да си свири без дори да прекъсне за секунда Trillian-a също си работеше перфектно даже за моя най-голяма изненада IE си седеше минимизиран сайтовете си се браузваха и за капак на всико download-a който правех именно с Download Manager-a на Windows безпроблемно си вървеше и завърши успешно donwload-a. .Споделям всичко това с вас защото подозирам ,че и на някой от вас са му изчезнали някой друг MB или GB дори и ако се окаже ,че именно в Temporary Internet Files се губят при иначе грижливо изпразнена папка,това е едно решение ..е може да не е най-интелигентното но пък ми свърши перфектно работа.Нямам идея какви са тези невидими файлове там но са факт.Само да кажа,че всички отметки (опции) които Windows предлага за възможност да се виждат скрити ,системни и всякакви файлове от този тип са направени отдавна,но тук наистина става въпрос за невидими файлове в Windows.Ами това беше всичко надявам се да помогна на някой ако се сблъска с това.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    1,563
    #2

    Re: Невидимите неща в Windows (Temporary Internet Files)

    Другия път, бате, десен клик на Цъдветочки -> Свойства (Пропертиес) -> Почистване на диск (Диск цлеануп) и voila... Unlocker (Да се свети името Му) го остави на професионалистите и nely...това не е за всеки

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    52
    #3

    Re: Невидимите неща в Windows (Temporary Internet Files)

    аууууууууууу верно ,че и така ставаше ахахахах лелеее голяма ламя съм... виж за този варянт въобще не се сетих ахахахахха
    ай със здраве хехеехе

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    496
    #4

    Re: Невидимите неща в Windows (Temporary Internet Files)

    За Temporary Internet Files, произведени от Internet Explorer: в IE - Tools - Internet Options - General (първият таб) - Delete Files (от втория ред бутони).

    А за Unlocker - някой ден, когато най-после сколасам да си преинсталирам Windows-а на стария компютър, първо ще изтрия всички възможни файлове с Unlocker. Един по един, за да го боли. Така ще си отмъстя за всички сини екрани наведнъж.

  6. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #5

    Re: Невидимите неща в Windows (Temporary Internet Files)

    Аз ви казвах, че "Unlocker"-а е универсална програма, а вие не, та не!

    Очаквам извиненията на Nely, поднесени с порция кебапчета, картофи, лютеница, майонеза, чесън, черен пипер и малко бакпулвер.




  7. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    268
    #6

    Re: Невидимите неща в Windows (Temporary Internet Files)

    Може ли покрай "черпнята" дето предстои да "пробутам" моя опит със скритите неща в бозата:

    CCleaner

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    325
    #7

    Re: Невидимите неща в Windows (Temporary Internet Files)

    Цитат Първоначално публикувано от Edin_Lud
    Другия път, бате, десен клик на Цъдветочки -> Свойства (Пропертиес) -> Почистване на диск (Диск цлеануп) и voila... Unlocker (Да се свети името Му) го остави на професионалистите и nely...това не е за всеки
    хайде,пак ме замесват с тоя унлокер

  10. Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    325
    #8

    Re: Невидимите неща в Windows (Temporary Internet Files)

    Цитат Първоначално публикувано от IvO™
    Аз ви казвах, че "Unlocker"-а е универсална програма, а вие не, та не!

    Очаквам извиненията на Nely, поднесени с порция кебапчета, картофи, лютеница, майонеза, чесън, черен пипер и малко бакпулвер.





    ай к'во да те правя,ще те черпя

  11. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #9

    Re: Невидимите неща в Windows (Temporary Internet Files)

    И малко по внимателно с Ivo, че той си пада малко мръсник, като пие 4 бири и започва да се заглежда със странен поглед. По жени имам предвид, за мъже не знам колко бири трябва да изпие.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    31
    #10

    Re: Невидимите неща в Windows (Temporary Internet Files)

    Цитат Първоначално публикувано от Edin_Lud
    Другия път, бате, десен клик на Цъдветочки -> Свойства (Пропертиес) -> Почистване на диск (Диск цлеануп) и voila... Unlocker (Да се свети името Му) го остави на професионалистите и nely...това не е за всеки
    Аз имам следния въпрос:
    Като го пусна това, най-много обем ми е зает от файлове, които са маркирани като Compress Old Files. Опасно ли е, и трябва ли да се трият, защото Уиндоуса не слага отметката да се изтриват?

  13. XaugyTuH
    Guest
    #11

    Re: Невидимите неща в Windows (Temporary Internet Files)

    Другия път http://depositfiles.com/files/247057...aView.rar.html за да не се чудиш кой файл и коя папка ти заемат много място.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    1,563
    #12

    Re: Невидимите неща в Windows (Temporary Internet Files)

    Nicky, на този въпрос можеш и сам да си отговориш като си преведеш какво означава Compressed Old Files.
    Windows can compress files that you have not used recently. Compressing files saves disk space, but you can still use the files. No files are deleted. Because files are compressed at different rates, the displayed amount of disk space that you will gain is approximate. An Options button permits you to specify the number of days to wait before Disk Cleanup compresses an unused file
    Аз лично нямам важна информация на домашния си компютър и затова маркирам всичко наред. На сл. си компютър важните неща архивирам ръчно и ги държа в бекъп папка/диск. Опцията за компресиране при мен е настроена на 500 дни. Вярвам че няма да страдам особено, ако виндовса ми затрие нещо, което не съм използвал последната година и половина

    Ако не си сигурен какво точно ти е компресирал виндовса, не го трии.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #13

    Re: Невидимите неща в Windows (Temporary Internet Files)

    Цитат Първоначално публикувано от XaugyTuH
    Другия път http://depositfiles.com/files/247057...aView.rar.html за да не се чудиш кой файл и коя папка ти заемат много място.
    Тази Sequoia ме заинтригува, но май нещо upload-натия файл е развален... два пъти го свалям и все "Unexpected End of Archive"

  17. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #14

    Re: Невидимите неща в Windows (Temporary Internet Files)

    Току що го изтеглих.
    SequoiaView.rar - 347Kb

    Мога да ти го пратя някъде

    Разглеждам го още. Като че ли е доста е полезно.

  18. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #15

    Re: Невидимите неща в Windows (Temporary Internet Files)

    Цитат Първоначално публикувано от Slero
    Тази Sequoia ме заинтригува, но май нещо upload-натия файл е развален... два пъти го свалям и все "Unexpected End of Archive"
    При мен се сваля нормално. Ако има някакъв проблем мога да ти я пратя.

    \\ Добавено: Адаша ме е изпреварил

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 4
    Последно: 03-06-10, 21:55
  2. Проблем със "Temporary Internet Files"
    От malerd във форум Общ - софтуер
    Отговори: 7
    Последно: 23-07-07, 22:12
  3. Отговори: 9
    Последно: 26-10-05, 19:52
  4. Windows No Internet Account
    От zihe във форум Windows
    Отговори: 3
    Последно: 28-11-04, 18:00
  5. Windows *.CPY Files
    От The Storm във форум Windows
    Отговори: 7
    Последно: 15-04-03, 19:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе