Резултати от 1 до 9 от общо 9

Неразпознаване на USB Flash drive

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    349
    #1

    Неразпознаване на USB Flash drive

    Дадоха ми Kingston U3 DataTraveler 1GB, защото не искало да работи. Когато го сложа, windows (winxp sp2, oбновен до юни) показва Unrecognized usb device и при usb устройствата се появява Unknown device. Пробвано е на няколко различни компютъра с XP и не го разпознава. При тези флашове обикновено не трябва допълнителен драйвер(както пише и на сайта) и за това не мога да направя почти нищо. От kingston.com свалих няколко драйвера за win98 за да пробвам и там, но нищо не намира. От цялата работа излиза, че може да е развалено. Интересува ме дали може да се пробва още нещо преди да го обявя за неработещо.

  2.  
     
  3. HD
    HD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    271
    #2

    Re: Неразпознаване на USB Flash drive

    Виж в сайта за някакво туулче за формат на флашчето.
    При Apacer (там имам известен опит) почти винаги се получава работата с формат с такова туулче, но ако и с него не стане работата, значи няма какво да се направи по въпроса.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #3

    Re: Неразпознаване на USB Flash drive

    Цитат Първоначално публикувано от Delta1
    Интересува ме дали може да се пробва още нещо преди да го обявя за неработещо.
    Ако не помогне и форматирането - отвори го и премери дали има 3.3V след стабилизаторчето

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    349
    #4

    Re: Неразпознаване на USB Flash drive

    Flash-a не излиза като устройство и няма как да го форматирам. На сайтовете U3.com и kingston.co m не намерих да има програми. Отварянето ще го оставя за краен случай, ако няма други идеи. Device Instance ID е VID_0000&PID_0000, което мисля, че не е нормално.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #5

    Re: Неразпознаване на USB Flash drive

    Цитат Първоначално публикувано от Black Adder
    Ако не помогне и форматирането - отвори го и премери дали има 3.3V след стабилизаторчето
    като го отвори му пада гаранцията , а тя е 5г.
    @Delta1 Имам тази марка но 512МБ .пробвал съм го на 2 ХП Про и 4 Хоме и си работи. За 98 ца инсталирах драйвер.
    Късно видях, че са ти го дали. Има ли гаранция ?? Твърде е възможно да му е скапан кварца - имах такъв случай с Кингмакс.
    При теб мига ли му светодиода ?? Моя го оправиха в със съдействието на Техното.
    Комповете имат ли инсталиран SP 2 ??? /УСБ 2/

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    349
    #6

    Re: Неразпознаване на USB Flash drive

    Едното XP със сигурност има SP2 и USB2.0. Това е модела и няма диод http://www.kingston.com/flash/dt_u3.asp. Гаранция няма към фирма. Ако има тя ще е директно към производителя. Проблема би трябвало да е хардуерен. Чудя се дали мога да го върна през RMA програмата на kingston, но май нямат за европа. Ще изчакам още малко и ще го отворя да го измеря. Дори и нещо малко да е изгоряло, нямам техниката да запоявам smd елементи. В крайна сметка само ще видя какво има вътре .

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #7

    Re: Неразпознаване на USB Flash drive

    Това е модела и няма диод
    Бъркаш .Не се вижда - точно от обратната страна е.Точно преди релефният надпис Kingston има една емблемка - светодиода е точно там и при мен е зелен.
    ПО описваният от теб начин се държеше и Кингмакса като се скапа.Светодиода не мигаше, не се разпознаваше от ХП то. Записах при мен нещо и на връщане от работа минах през Техното са госвали - да ама не флаша не заработи.
    Не знам има ли в Бургас "Рейтекс" -там ми смениха кварц.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    101
    #8

    Re: Неразпознаване на USB Flash drive

    Имам такъв флаш и си бачка без проблем - при това съм го пробвал и на ХР и на w2k
    ТОЙ си има нещо като ОС, при хакване флаша емулира СД от където бутва своя си система - в резултат на това се появява една иконка U3 долу до часовничето от където може да се манипулират файловете ,да се слага парола, да се гаси и прочее.

    Предполагам, че проблема едва ли е във флаша, най вероятно ХР то ти се е забозило.
    Пробввай на друго РС дали няма да го разпознае и зареди коректно.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    134
    #9

    Re: Неразпознаване на USB Flash drive

    VID_0000&PID_0000
    Значи:
    1. Софт. омазан чип - изтрит VID & PID
    2. Хард. омазан чип - изгорял, изпускан, мокрен....
    3. Липса на захранване към чипа - стабилизатор 3.3
    3. Скапана УСБ букса....
    4. Дефектен кварц.
    5. Скапан УСБ от страна на РС-то

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Как да форматирам USB flash drive?
    От slave във форум Windows
    Отговори: 4
    Последно: 19-12-09, 10:02
  2. Проблем с USB Flash drive
    От Zviara във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 04-05-06, 08:14
  3. Opera за USB Flash Drive
    От ru-boy във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 12-03-06, 00:32
  4. Проблем с USB Flash Drive
    От didko във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 17-02-06, 12:49
  5. USB Flash Drive ("ключодържателите")
    От dmitry във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 04-01-05, 21:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе