Резултати от 1 до 13 от общо 13

WinXP USB StickEdition

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    637
    #1

    WinXP USB StickEdition

    Как да прехварля WinXP от оригиналното CD на USB sticka и след това да се инсталира на хард диска .
    За това става на въпрос http://www.689.ru/2006/10/04/windows...k_edition.html

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #2

    Re: WinXP USB StickEdition

    За какво точно става НА въпрос, не разбрахме.
    От кое оригинално ЦД и какво общо има с линка, който си посочил.

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    637
    #3

    Re: WinXP USB StickEdition

    Как да прехварля WinXP от оригиналното CD на USB sticka и след това да се инсталира на хард диска .
    За това става на въпрос http://www.689.ru/2006/10/04/windows...k_edition.html

    Задача : Как да прехварля WinXP от оригиналното CD на USB sticka и след това да се инсталира на хард диска .
    Пример : За това става на въпрос http://www.689.ru/2006/10/04/windows...k_edition.html

  5. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #4

    Re: WinXP USB StickEdition

    Е какво да му прехвърляш на флаша от оригиналното CD.
    Разбираш ли руски? Не се обиждай, но явно въобще не схващаш за какво става дума.

    Това е Windows, който можеш да използваш, ако дъното ти поддържа USB Boot.
    Не съм го тествал още, но това най-вероятно е Live Windows, който няма нужда от нищо за слагане от стандартния дистрибутив.
    Ако нещо ти е прецакан инсталирания Windows с тази live дистрибуция ще можеш да пооправиш нещата, ако имаш нужните познания, ще разполагаш с някъкъв файл мениджър, респективно достъп до устройствата и т. н.
    Питам се дали ще имам достъп до SAM файла.

    Въпроса ти какъв е. Искаш сам да си направиш Live дистрибуция или какво?
    Принципно няма пречка да прехвърлиш всичко на флаша и да инсталираш от там, ако дъното ти позволява boot от USB, но няма да е live, а ще си е чиста инсталация.

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    637
    #5

    Re: WinXP USB StickEdition

    Цитат Първоначално публикувано от Malone
    Е какво да му прехвърляш на флаша от оригиналното CD.
    Разбираш ли руски? Не се обиждай, но явно въобще не схващаш за какво става дума.

    Това е Windows, който можеш да използваш, ако дъното ти поддържа USB Boot.
    Не съм го тествал още, но това най-вероятно е Live Windows, който няма нужда от нищо за слагане от стандартния дистрибутив.
    Ако нещо ти е прецакан инсталирания Windows с тази live дистрибуция ще можеш да пооправиш нещата, ако имаш нужните познания, ще разполагаш с някъкъв файл мениджър, респективно достъп до устройствата и т. н.
    Питам се дали ще имам достъп до SAM файла.

    Въпроса ти какъв е. Искаш сам да си направиш Live дистрибуция или какво?
    Принципно няма пречка да прехвърлиш всичко на флаша и да инсталираш от там, ако дъното ти позволява boot от USB, но няма да е live, а ще си е чиста инсталация.
    Mod. Edit: Няма нужда от четири цитата един след друг. И един е достатъчен. Моля, внимавай за в бъдеще.

    Може и в мен да е грешката . WinXP USB StickEdition съм го преразгледал на 3 езика хубаво би било да си го инсталираш ( WinXP USB StickEdition ) и да видиш за какво става на въпрос и при добро жалание пак да започнем с коментарите, или не си ми разбрал добре въпроса или не виждам никакво творческо жалание ,е няма да се сърдим .

    Работя с Win XP Home (немски) ,USB Stick Edition 512mb Въпросът ми е дали има възможност вариянт това Win XP Home (немски) които ми е предоставен от HP c всички лицензирани права върху това CD с Win XP Home (немски) дали може да се направи да се Boot-не Live XP от това CD .До колкото разбрах това Live Xp се инсталира за около 5мин.компресиран XP win е Дали дъното поддържа USB Boot нямам идеия става въпрос за HP zd8313ea (лептоп
    ).За SAM файла не съм стигнал до него има доста по компетентни могат да си изкажат мнението .

    Да искам да си направя Live дистрибуция от оригиналното CD на XP с всички Driver-и (CD Driver e около 8гб) тоест дасе компресират и да могат да се съберат до 512 mb max1gb USB Stick ида се стартират с auto.run .


  7. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #6

    Re: WinXP USB StickEdition

    Хех ...

    Аз прекратявам диалога, успех ти желая.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    796
    #7

    Re: WinXP USB StickEdition

    Цитат Първоначално публикувано от Malone
    Хех ...

    Аз прекратявам диалога, успех ти желая.

    Драги Compare, как HP са Ви предоставили права да инсталирате нещо ,което те самите не притежават, още повече на на USB flash drive, което аз не виждам да е описно някъде в EULA на windows.
    В никакъв случай не искам да кажа, че разбирам повече от Вас, по-скоро не разбрах почти нищо от Вашите обяснения, но ще Ви бъда задължен ако ми посочите как се предоставят лицензионни права за инсталиране на Windows на USB flash drive.
    Убеден съм че отговора на този въпрос интересува всички, на които им се налага да плащат за windows.


    Аз не видях диалог, въпреки че Мalone направи опит да се включи

  10. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    637
    #8

    Re: WinXP USB StickEdition

    Цитат Първоначално публикувано от klamer


    Драги Compare, как HP са Ви предоставили права да инсталирате нещо ,което те самите не притежават, още повече на на USB flash drive, което аз не виждам да е описно някъде в EULA на windows.
    В никакъв случай не искам да кажа, че разбирам повече от Вас, по-скоро не разбрах почти нищо от Вашите обяснения, но ще Ви бъда задължен ако ми посочите как се предоставят лицензионни права за инсталиране на Windows на USB flash drive.
    Убеден съм че отговора на този въпрос интересува всички, на които им се налага да плащат за windows.


    Аз не видях диалог, въпреки че Мalone направи опит да се включи
    eee e, eschto se otkazvate tolkova barzo chak gadno da ti stane neka da chuem i ostanalite towa na nischto ne prelicha i pak OFF TOPIC grubo e tva, kude pische che triabva da ima dialog takmo iskah iziaviavah zalanie da si priznaia vsichko i vie opleskahte vsichko sramota navedete glava pone ako otgovariate za vsichki kazeti mi pone neme ostaviaite v nedoumenie nestandartno . i do moderatorite da ne mi triat kartinkite koito slagam pravia che zalko niama da ima na kakvo da se radvam

    еее е,е защо се отказвате толкова бързо чак гадно да ти стане ,нека да чуем и останалите .Това на нищо не прелича и пак OFF TOPIC грубо е това .Къде пише че трябва да има диалог? Тъкмо исках изявявах жалание да си призная всичко срамота наведете глава поне .Ако отговариате за всички кажете ми поне ,не ме оставяите в недоумение стандартно .И до модераторите да не ми трият картинките които слагам правя че жалко няма да има на какво да се радвам .

  11. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #9

    Re: WinXP USB StickEdition

    Да, нека да чуем и останалите, разбира се.
    За "картинките" не знам, но моля те пиши на кирилица.

    Между другото, извън този диалог, ако наистина ти трябва някакво LiveCD за определена цел, а и ако е нещо елементарно, защо не използваш някоя Linux дистрибуция, има доста flash editions налични. Ако ще е да си свършиш нещо, там ще е решението. Имат си всичко необходимо, включително и добър графичен интерфейс.

    За да приключа аз с тази тема бих ти посочил следните неясноти в поста ти:
    1. Напиши ясно какво искаш да направиш. Например:
    Искам да си направя Live Flash дистрибутив или само Flash дистрибутив от моето, лицензирано копие на Windows дистрибутива.
    2. Когато и ако го направиш, то вече няма да е твоето лицензирано копие на Windows дистрибутива, а нещо съвсем различно, което е нарушение на авторските права. Просто подчертавам, след това не би трябвало да си спокоен, ако инсталираш от него.
    3. Live инсталацията е нещо съвсем различно от стандартната. Уточни това за себе си.
    4. Опитай се да пишеш малко по свързано. Така трудно се разбира идеята ти.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #10

    Re: WinXP USB StickEdition

    @ Compare
    Искам да си изясня нещата:
    Цитат Първоначално публикувано от Compare
    ...Работя с Win XP Home (немски), USB Stick Edition 512mb.
    Т.е. ти разполагаш с WindowsXP Home USB Stick Edition (512MB), която ти е предоставена във вид на USB пръчка заедно с лаптопа? Май не е точно така, защото:
    Цитат Първоначално публикувано от Compare
    ...това Win XP Home (немски) които ми е предоставен от HP c всички лицензирани права върху това CD с Win XP Home (немски)
    Тук вече говориш за CD, което е нещо вече съвсем различно.
    Та последно - това "USB Stick Edition" за какво се отнася - за скалъпената в руския сайт инсталация или за правата върху предоставяния ти за ползване WindowsXP Home, идващ със закупения от теб HP zd8313ea?

    А иначе на този въпрос:
    Цитат Първоначално публикувано от Compare
    ... дали има възможност вариянт това Win XP Home (немски) които ми е предоставен от HP c всички лицензирани права върху това CD с Win XP Home (немски) дали може да се направи да се Boot-не Live XP от това CD
    ти отговарям с "Да"! Може да се направи така, че разполагайки с инсталационен диск на Windows да си спретнеш т.нар. live CD. Началото на това "чудо" в света ан М$ идва от ето тук: Microsoft Windows Preinstallation Environment. Но не би трябвало да става за Home Edition - "...for Microsoft Windows XP Professional and Microsoft Windows Server 2003".

    Цитат Първоначално публикувано от Compare
    ... До колкото разбрах това Live Xp се инсталира за около 5мин. компресиран XP win е...
    Тук уточнявам: Ако си направиш Windows Live CD, то това не е компресиран Windows, a поорязан и tweаk-нат такъв. Наистина се зарежда за около 3-4-5 минути, но не се инсталира (то нали и затова е live). На практика няма разлика във времето за зареждане между различните носители - CDROM или USB flash drive

    Цитат Първоначално публикувано от Compare
    ... Да искам да си направя Live дистрибуция от оригиналното CD на XP с всички Driver-и (CD Driver e около 8гб) тоест дасе компресират и да могат да се съберат до 512 mb max1gb USB Stick ида се стартират с auto.run .
    Както ти отговорих по-горе, това е възможно, но трябва много проби да се направят - аз не мога да си позволя такова разхищение на време, но ти пожелавам успех!
    А, и още нещо ме притеснява - наистина ли Drivers CD e 8GB?1? Да не е DVD?

    И накрая моето виждане по въпроса ти, както може би и ти би искал да може да стане - мноооого, ама много идеализиран (поне засега):
    РС-то зарежда от USB flash drive накаква ОС, която прави в паметта RAM drive с буква С и в него насипва жизнено важните за работата на Windows папки с файлове и предава управлението на MBR-a на C:
    E, aко точно това имаш в предвид, то не съм срещал подобно решение!


  13. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    637
    #11

    Re: WinXP USB StickEdition

    Да неястности ще има, все пак да се изяснят нещата от един два поста ще е малко труд но зависяики от това с какъв проблем с какъв въпрос се зблъскаме нали !? Да правилно не се отрича ,е има и малки подробности които ,за които ще стане после на въпрос трудно е да се отговори .За съжаление нямам нужното време да влизам в подробности благодаряви предварително за времето нервите надявам се че не са били много изострени, усилията които положихте красноречивите изказвания добре написаните "апострофи" просто останах впечатлен . Надявам се че съм бил достатъчно красноречив и разбран ако не е така надявам се пак да питате, пак да подчертая Благодаря .

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    143
    #12

    Re: WinXP USB StickEdition

    Цитат Първоначално публикувано от Compare
    Да неястности ще има, все пак да се изяснят нещата от един два поста ще е малко труд но зависяики от това с какъв проблем с какъв въпрос се зблъскаме нали !? Да правилно не се отрича ,е има и малки подробности които ,за които ще стане после на въпрос трудно е да се отговори .За съжаление нямам нужното време да влизам в подробности благодаряви предварително за времето нервите надявам се че не са били много изострени, усилията които положихте красноречивите изказвания добре написаните "апострофи" просто останах впечатлен . Надявам се че съм бил достатъчно красноречив и разбран ако не е така надявам се пак да питате, пак да подчертая Благодаря .

  16. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    637
    #13

    Re: WinXP USB StickEdition

    Цитат Първоначално публикувано от Malone
    Да, нека да чуем и останалите, разбира се.
    За "картинките" не знам, но моля те пиши на кирилица.

    Между другото, извън този диалог, ако наистина ти трябва някакво LiveCD за определена цел, а и ако е нещо елементарно, защо не използваш някоя Linux дистрибуция, има доста flash editions налични. Ако ще е да си свършиш нещо, там ще е решението. Имат си всичко необходимо, включително и добър графичен интерфейс.

    За да приключа аз с тази тема бих ти посочил следните неясноти в поста ти:
    1. Напиши ясно какво искаш да направиш. Например:
    Искам да си направя Live Flash дистрибутив или само Flash дистрибутив от моето, лицензирано копие на Windows дистрибутива.
    2. Когато и ако го направиш, то вече няма да е твоето лицензирано копие на Windows дистрибутива, а нещо съвсем различно, което е нарушение на авторските права. Просто подчертавам, след това не би трябвало да си спокоен, ако инсталираш от него.
    3. Live инсталацията е нещо съвсем различно от стандартната. Уточни това за себе си.
    4. Опитай се да пишеш малко по свързано. Така трудно се разбира идеята ти.
    Между другото, извън този диалог, ако наистина ти трябва някакво LiveCD за определена цел, а и ако е нещо елементарно, защо не използваш някоя Linux дистрибуция, има доста flash editions налични. Ако ще е да си свършиш нещо, там ще е решението. Имат си всичко необходимо, включително и добър графичен интерфейс.

    Може да го видя Linux-са стига да е добра версия!По принжип не съм роботил никога под Linux надявам се че няма да остана разочарован .

    Искам да си направя Live Flash дистрибутив или само Flash дистрибутив от моето, лицензирано копие на Windows дистрибутива.
    Да ти кажа честно много добре не съм запознат с тези сложни думички като дистрибутив * опитвам се някак си да си ги обясня на практика няма да е лошо да се направи един комлет на цялата десциплина много добра идея даже .

    2. Когато и ако го направиш, то вече няма да е твоето лицензирано копие на Windows дистрибутива, а нещо съвсем различно, което е нарушение на авторските права. Просто подчертавам, след това не би трябвало да си спокоен, ако инсталираш от него.

    Добре след като нанеса лицензираният KEY номер предполагам чe няма да има никакви нередности .На коя тема се опираш да мислиш така ?Примерно имам копие на оригиналното CD Win XP както и на оригиналното DVD c Treiber инсталирвал съм и от тях не съм срещал никакви затруднения по време на инсталация и след инсталация за това ти и зададох по горе написаният въпрос .

    3. Live инсталацията е нещо съвсем различно от стандартната. Уточни това за себе си.
    Да с помощати го направих .

    4. Опитай се да пишеш малко по свързано. Така трудно се разбира идеята ти.
    Да определено се старая .

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Замяна на WinXp Pro с WinXp Home
    От skaishev във форум Windows
    Отговори: 1
    Последно: 17-05-06, 09:29
  2. WINXP BG
    От Ofink във форум Windows
    Отговори: 3
    Последно: 17-10-03, 19:27

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе