Резултати от 1 до 11 от общо 11

USB device

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    325
    #1

    USB device

    от снощи ми излиза една предупредителна табелка долу до часовника USB devise не било инсталирано и можело устройството да не работи правилно .Как да го оправя това,онзи ден ми преинсталираха компа и защо чак сега излизат грешки. Сеага ме е страх да си включа фотоапарата,да си прехвърля снимките.

    И ако някой знае,моля да каже,как се маха предупреждението че на компа му е изключена актуализацията,в смисъл ъпдейтването,автоматично



    windows XP SP2

  2.  
     
  3. Member Аватара на panevdd
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    753
    #2

    Re: USB device

    За USB устройството - най-вероятно не са инсталирани драйверите, затова излиза предупреждение. Ако компютъра е свързан към ИНТЕРНЕТ, можеш да опиташ следното:
    Десен бутон на My Computer, Manage. В излезлия прозорец избираш Device Manager и търсиш в списъка USB-то, което не е разпознато (отбелязано е с въпросителен знак). Цъкаш върху него с десен бутон, Update driver..., в съветника маркираш първото кръгче (разрешаваш му да се свърже с ИНТЕРНЕТ), Next, Next и трябва да стане.
    За актуализациите: Десен бутон на My Computer, Properties, Automatic Updates и избираш каквото ти трябва. Личния ми съвет е да не го оставяш да се актуализира автоматично, а само да те уведомява за актуализациите.

  4. Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    325
    #3

    Re: USB device

    Цитат Първоначално публикувано от panevdd
    За USB устройството - най-вероятно не са инсталирани драйверите, затова излиза предупреждение. Ако компютъра е свързан към ИНТЕРНЕТ, можеш да опиташ следното:
    Десен бутон на My Computer, Manage. В излезлия прозорец избираш Device Manager и търсиш в списъка USB-то, което не е разпознато (отбелязано е с въпросителен знак). Цъкаш върху него с десен бутон, Update driver..., в съветника маркираш първото кръгче (разрешаваш му да се свърже с ИНТЕРНЕТ), Next, Next и трябва да стане.
    За актуализациите: Десен бутон на My Computer, Properties, Automatic Updates и избираш каквото ти трябва. Личния ми съвет е да не го оставяш да се актуализира автоматично, а само да те уведомява за актуализациите.
    За първия проблем не става,,пробвах както ми казваш,излиза ми накрая че не може да се завърши ъпдейтването на USB драйвърите

    за второто ми питане ,аз съм изключила автоматичната актуализация,но има една икона долу до часовника и постоянно ме предупреждава за риска ,като е изключена актуализацията....просто искам да я махна завинаги

  5. HD
    HD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    271
    #4

    Re: USB device

    Сега малко по спомен така, ама все пак - долу в дясно дето ти излиза тая иконка, щракни веднъж с левия бутон на нея, ще ти се отвори един прозорец, та на тоя прозорец В ЛЯВО най-отдолу на списъка има една препратка (не си спомням точно как беше), абе да смениш начина, по който да става уведомяването за разни работи (нещо такова), щракваш там и ти се отваря един друг прозорец, в който имаш 3 (три) чекбокса - за антивирусната, за файъруола и за автоматичните ъпдейти. Изключваш което не ти трябва и готово.
    (В момента съм с малко по-старичък уин и затова не мога да ти ги цитирам точно нещата, сори за което).

  6. HD
    HD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    271
    #5

    Re: USB device

    А за ауто ъпдейтите, най-добре го остави на "Notify me but don't automatically download or install them", че да можеш да си избираш кои ъпдейти да ти даунлоудва.

  7. Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    325
    #6

    Re: USB device

    Цитат Първоначално публикувано от HD
    А за ауто ъпдейтите, най-добре го остави на "Notify me but don't automatically download or install them", че да можеш да си избираш кои ъпдейти да ти даунлоудва.

    когато го сложих на тази отметка "Notify me but don't automatically download or install them",иконата сама изчезна.

    Благодаря ти

  8.  
     
  9. Member Аватара на panevdd
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    753
    #7

    Re: USB device

    За USB устройството: след като не го разпознава Windows, ще трябва да инсталираш драйверите ръчно. Има два варианта:
    1. Ако това устройство е вградено в дънната платка, можеш да видиш нейния модел (напр. с програмата CPU-Z, раздела "Mainboard") и да свалиш драйверите от сайта на производителя. Дай една "снимка" на този раздел от програмата и ще ти кажем откъде да си свалиш драйверите.
    2. По-сложно става, ако устройството е отделно от дънната платка; в такъв случай ще трябва да свалиш програма за по-разширена диагностика (напр. Everest) и да публикуваш тук един отчет от нея, за да видим за какво става въпрос.

    За предупрежденията: Control Panel -> Security Center, надписа Change The Way Security Center Alerts Me - оттам можеш да избираш за какво да те предупреждава. Firewall е за вградената защитна стена, Automatic Updates е за актуализациите и Antivirus Protection е за антивирусната програма.

  10. HD
    HD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    271
    #8

    Re: USB device

    Цитат Първоначално публикувано от nely

    когато го сложих на тази отметка "Notify me but don't automatically download or install them",иконата сама изчезна.

    Благодаря ти
    Ми ще изчезне я, къде ще ходи :-)
    То тези отметки там трите, дето ти говорех (и които panevdd също е споменал) са просто предупреждение (или напомняне), че нещо ти е изключено - можеш ръчно да премахнеш това предупреждение, пък ти ако искаш си включвай ъпдейтите или не.

    Сега остана и USB-то да оправим и готово!

  11. Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    325
    #9

    Re: USB device


  12. Member Аватара на panevdd
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    753
    #10

    Re: USB device

    Свали си от тази страница драйверите за Chipset-а (там, където пише "ntel INF installation O.S. : Windows 9x,Windows Me,Windows 2000,Windows XP,Windows Sever 2003) и ги инсталирай. След един рестарт Windows трябва да разпознае USB-то.

  13. Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    325
    #11

    Re: USB device

    имаш от мен едно огроооомно БЛАГОДАРЯ ,върхът си

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. The device, \Device\Harddisk0\D, has a bad block.
    От Rick във форум Windows
    Отговори: 1
    Последно: 27-10-10, 19:18
  2. Питанка за DivX Certified® device
    От DIL във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 0
    Последно: 15-02-10, 09:45
  3. device contexts
    От Scorpion във форум Програмиране
    Отговори: 2
    Последно: 02-08-06, 13:54
  4. USB mass storage device проблем
    От glarus във форум Общ - хардуер
    Отговори: 10
    Последно: 12-10-05, 12:18
  5. Win2000: Inaccessable Boot Device
    От DIL във форум Windows
    Отговори: 3
    Последно: 26-08-01, 16:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе