Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 48

Новостите във Windows Vista

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #16

    Re: Новостите във Windows Vista

    Един въпрос към знаещите и тестващите:
    Какво е променено или подобрено в мрежовите възможности на Vista? Как се държи в мрежа, в която има и компютри с други операционни системи? Има ли проблеми в конфигурирането на такава мрежа?
    Офф.... те станаха вече три, а ме напъват и още, ама като за начало на дискусия в тази посока стигат.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #17

    Re: Новостите във Windows Vista

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    Един въпрос към знаещите и тестващите:
    Какво е променено или подобрено в мрежовите възможности на Vista? Как се държи в мрежа, в която има и компютри с други операционни системи? Има ли проблеми в конфигурирането на такава мрежа?
    Офф.... те станаха вече три, а ме напъват и още, ама като за начало на дискусия в тази посока стигат.
    1. Има вградена ipV6 поддръжка
    2. самодиагностика на мрежата
    3. протокол който позволява изобразяване на топологията на мрежата
    4. различни нива на сигурнорност (public / private) които съответно включват изключват възможноста да виждаш share-вете на хората в мрежата (съответно те да виждат твоите)
    5. подобрен Firewall
    6. значително улеснено конфигуриране на мрежата

    аз работа с LAN и PPPoE няма проблеми, всички мрежови приложения функционират идеално

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #18

    Re: Новостите във Windows Vista

    Цитат Първоначално публикувано от DeathKnight
    2. самодиагностика на мрежата
    3. протокол който позволява изобразяване на топологията на мрежата
    Какво точно представлява (2) и може ли да качиш скрийншот от (3)?
    (м/у другото такъв протокол (3) не съм чувал да има, ама ми е интересно да видя какво са имали предвид)

  5. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #19

    Re: Новостите във Windows Vista

    Цитат Първоначално публикувано от fanta orange
    и аз да не изпусна,сложих я да видя,и изведнъж ми дойде една идея в главата
    "format"
    Странно, но ... и на мен ми дойде същата идея. Дори я осъществих.
    Всеки един от съвременните линукси е по-добър от Виста-та.

  6. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #20

    Re: Новостите във Windows Vista

    Не ми е ясно защо сравнявате и оценявате продукт, който все още не се е появил официално на пазара (и има още доста време докато се появи в завършен вид)?

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #21

    Re: Новостите във Windows Vista

    Цитат Първоначално публикувано от IvO™
    Не ми е ясно защо сравнявате и оценявате продукт, който все още не се е появил официално на пазара (и има още доста време докато се появи в завършен вид)?
    Защото не говорим за бета версия, а за RC, т.е. това се предполага да е окончателният вид. Остава да се изчистят известните до момента бъгове и излиза на пазара.

  8.  
     
  9. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #22

    Re: Новостите във Windows Vista

    Не даже за RC, a RC2. И се е появил съвсем официално на пазара. Само дето е без пари за момента... Но за теб ще направим изключение след като искаш да платиш - аз мога да изразходвам парите качествено .
    Айде повече по темата ще се дърлим в понеделник, че.. семейни задължения. Или утре ама на бира с Ghost ако ходим на Витоша на връщане.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #23

    Re: Новостите във Windows Vista

    Мнооого хляб има още да изяде Вистата, за да стигне OS X по шарения и функционалност
    А по сигурност - и антифриз да пие - пак тая, щото 99% от народопотребителя е голям разбирач, той е вещ както в натискането на множество пъти "Next", така и в крайното 'OK, Restart"
    после се чудите що е пълен форума с
    "Помоооооооощ, отвярят ми се 10 прозореца"
    Коя е най-добрата антивирусна
    Коя е най-добрата защитна стена
    Как да си преинсталирам Windows-a за 10 мин
    Кое е по-добро, 4 ядрен процесор на 4 GHz или 8 процесорен с 2 ядра и как точно да ги настроя, че да ми не насича Solitare пасианса?
    Не случайно наименованието е Vista, идва от Asta la Vista, baby, което в превод значи - Много ви здраве, селяци

  11. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #24

    Re: Новостите във Windows Vista

    Цитат Първоначално публикувано от Ghost
    Какво точно представлява (2) и може ли да качиш скрийншот от (3)?
    (м/у другото такъв протокол (3) не съм чувал да има, ама ми е интересно да видя какво са имали предвид)
    Бегло запознаване: http://www.computerworld.com/action/...icleId=9003639
    Предимство пред XP: http://thevista.ru/page.php?id=6886
    Друго - поддръжката на прозрачност

    Затова казах, че още раничко ми се струва да коментирам предимствата. Не мисля, че съм запознат добре с тях и мога да ги оценя.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,029
    #25

    Re: Новостите във Windows Vista

    по точката за мрежовата топология:
    абе пълна глупост.
    http://www.microsoft.com/windowsvist...etworking.mspx

    това наистина е шаренийка.


    иначе според мен, хората лека полека ще преминат на виста поради липса на поддръжка откъм драйвери за ХР. така както се случи и с 2К->ХР.

    иначе това дето те пита за всяко нещо, ама сигурен ли си, ама ти администратор ли си, ама това може да направи еди какво си е адски дразнещо и трябва да бъркаш в регистирте за да го изключиш.

    иначе наистина върви доста по-бързо или еднакво бързо като ХР. ако имаше драйвери за всичката ми периферия сигурно щях да си го ползвам вкъщи.

    а всякакви приказки за линукс като десктоп ОС по-добра от ОСХ или Прозорци, са далеч от истината.

    линукс е сървърска система, конзолата и е стабилна и сигурна. дойде ли ред обаче за графични истории...

  13. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #26

    Re: Новостите във Windows Vista

    Цитат Първоначално публикувано от dark
    иначе това дето те пита за всяко нещо, ама сигурен ли си, ама ти администратор ли си, ама това може да направи еди какво си е адски дразнещо и трябва да бъркаш в регистирте за да го изключиш.
    Юзер контрола се изключва елементарно с една чавка. За него ли говориш?

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #27

    Re: Новостите във Windows Vista

    Малко OFF

    Как е с драйвери на по .... "екзотични" устройства? Искам да пробвам ама ме е страх дали ще ми свири аудиото

    Ако може и препратка към системни изисквания че съм на щайга .. (Семпрон 2800+ 512рам)

    Извинявам се ако се е дискутирало, но не съм видял

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #28

    Re: Новостите във Windows Vista

    CrossBlade на 32bit версия не би трябвало да имаш проблеми с никой драйвер. 64 е малко по-сложно.


    Ето го видеото от мрежовите настройки, достатъчно красноречиво е.
    http://deathknight.data.bg/tovaemrejata.htm (20meg. 5min upload time от момента на поста)

    //offtopic Ghost защо Wink-a ми забавя така движенията на мишката, като си гледам записа после все едно някой паралитик, с треперещи ръце работи на PC-то //

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #29

    Re: Новостите във Windows Vista

    Цитат Първоначално публикувано от DeathKnight

    //offtopic Ghost защо Wink-a ми забавя така движенията на мишката, като си гледам записа после все едно някой паралитик, с треперещи ръце работи на PC-то //
    Ами под Линукс няма проблем.....
    .....Шегувам се - никога не съм ползвал Wink. Нямам идея. Бях ти показал клип направен с него, ти го хареса и явно си решил, че го ползвам, което не е така ;-)

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #30

    Re: Новостите във Windows Vista

    Цитат Първоначално публикувано от dark
    ---клъц---

    а всякакви приказки за линукс като десктоп ОС по-добра от ОСХ или Прозорци, са далеч от истината.

    линукс е сървърска система, конзолата и е стабилна и сигурна. дойде ли ред обаче за графични истории...
    На база на какви аргументи си стигнал до този извод?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 3
    Последно: 31-08-10, 17:21
  2. Windows Vista na MSI
    От stoencho във форум Windows
    Отговори: 13
    Последно: 29-12-08, 00:36
  3. Отговори: 2
    Последно: 15-07-08, 07:57
  4. Windows vista
    От ivanov_km във форум Windows
    Отговори: 1
    Последно: 29-03-07, 09:47
  5. Windows Vista?
    От Ozy във форум Общ - софтуер
    Отговори: 5
    Последно: 08-08-06, 11:57

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе