Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 48

Новостите във Windows Vista

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,029
    #31

    Re: Новостите във Windows Vista

    от 5 години работя в фирма, където доста хора ползват линукс десктопи. ами тези, които го ползват ии го правят по задължение или защото са фриикове. няма ли да стане много оффтопкик, ако почна да обяснявам подробности

    а това за юзер менъджмънт-а не знаех, че има такова тикче. четох, че се махало през регистрите и се възмутих много.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #32

    Re: Новостите във Windows Vista

    Цитат Първоначално публикувано от dark
    от 5 години работя в фирма, където доста хора ползват линукс десктопи. ами тези, които го ползват ии го правят по задължение или защото са фриикове. няма ли да стане много оффтопкик, ако почна да обяснявам подробности

    а това за юзер менъджмънт-а не знаех, че има такова тикче. четох, че се махало през регистрите и се възмутих много.
    1. радвам се, че успя да се аргументираш така сериозно и убедително
    2. мисля си, че изобщо нямаше да публикуваш първия си пост в тази тема, ако ти пукаше, че правиш офтопик...


  4. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #33

    Re: Новостите във Windows Vista

    [img width=741 height=600]http://deathknight.data.bg/firefox64.jpg[/img]
    Ето го и 64bit Firefox .. но няма 64 bit Flash

  5. Member Аватара на sclera_bg
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    475
    #34

    Re: Новостите във Windows Vista

    Извинявам се ако питам нещо очевидно или вече обсъждано.
    Каква е съвместимостта на Windows Vista и софтуера, писан за Windows XP (например)? Ще трябва ли да се сменя всичкия софтуер? Ще работят ли старите (стари само защото са за XP) игри?

    Давам пример с MAC OS: Преди години с преминаването от System 9.x към Mac OS X, се наложи да се сменя целия софтуер. Но до версия 10.4 се поддържаше възможността да се стартира и предишната система (нарича се Classic), така че все пак да можеш да използваш и софтуера, който имаш и е за предишната операционна система. Сега в Mac OS X 10.4 - вече това го няма, но това е преди всичко заради това че последното поколение Macintosh-и премина на прoцесори Intel (core solo, core duo и Xeon) и просто е невъзможно да се стартира класик, а и вече минаха 6 години от смяната на OS и едва ли някой още е приритал да пуска приложения под System 9.


  6. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #35

    Re: Новостите във Windows Vista

    sclera_bg въпроса ти е напълно логично зададен.

    90% от софтуера за XP работи под Vista x64. 99% от софтуера за XP работи работи за Vista 32. (тези цифри са по мои наблюдения не официални)
    Нещата които не работят по Vx64 са програми за запис на CD/DVD, като Nero и подобни и софт който е свързан с управлението на определени устройства като тунери, стримери, записвачки и др. подобни. От моето тестване досега съм видял само една игра коята не работи по Vista32 (доста различен софт тествах). Все пак трябва се има предвид, че тестваме с RC1, RC2 на Vista, очаква се допълнителен пакет за подобряване на съвместимостта.

    Друг е въпроса, че native x64 приложения направо летят под Vista x64, така че очаквам разработчиците да се преорентират към 64 бит приложение за в бъдеще, и окончателната смърт на 32 бит компютри, както стана преди с Windows 3.1, Windows 95 и т.н.

    За разлика от предишните x64 решения като XP64, които бяха недоклатени с очевидни недостатъци от съвместимост и работа с 32bit приложения, Vista x64 не притежава подобни проблеми. А и както показва практиката е много лесно сорсовете да се прекомпилират с x64 бит компилатор - вече се появяват подобни приложения.

  7. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #36

    Re: Новостите във Windows Vista

    Първото нещо което виждам във Vista, е вградения шах (мисля, че никой до момента не го е споменал като новост). Даже успях да го победя на първо ниво. Харесва ми.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #37

    Re: Новостите във Windows Vista

    Цитат Първоначално публикувано от DeathKnight


    Друг е въпроса, че native x64 приложения направо летят под Vista x64, така че очаквам разработчиците да се преорентират към 64 бит приложение за в бъдеще, и окончателната смърт на 32 бит компютри, както стана преди с Windows 3.1, Windows 95 и т.н.

    Какво искаш да кажеш с това? Не си спомням нещо да е умирало 95-та година?

  10. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    786
    #38

    Re: Новостите във Windows Vista

    Излязоха първи "RAM" флашове за Windows Vista, които поддържат новата функция ReadyBoost!
    Тази функция е едно от нововъведенията в Windows Vista.

    Повече инфо: тук:

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #39

    Re: Новостите във Windows Vista

    В съобщение в блога на разработчиците на Windows Vista бе съобщено, че новата операционна система на Microsoft е вече готова. Това става след почти 5 години разработки, дебъгване, добавяне на нови функции и подобряване на стари такива. Джим Алчин, вице-президент в Microsoft официално съобщи, че последната версия на Windows Vista - Build 6000 е обявен за RTM (Release To Manufacturing). Той съобщи и официално датата за представянето на операционната система - 30 ноември в Ню Йорк за корпоративните клиенти и 30 януари 2007 за обикновените потребители. Операционната система първоначално ще се предлага на 18 езика, като до 3 месеца след пускането от Microsoft ще добавят още 32 езика.

    Източник: www.kaldata.com

  12. Novice
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    1
    #40

    Re: Новостите във Windows Vista

    Хаааа, как не бях попаднал на тая тема по-рано :-)
    Много интересно...
    Гледам че сме го обърнали на тема W vs L :-) ама нищо лошо :-)
    Ghost е прав за въпроса си.

    Нещата, които ми направиха добро впечатление:
    1. Има preview на всичките неща "свалени" на таскбара.
    2. 3D ротацията на прозорците.
    3. Speech recognitiona е на много по-високо ниво
    4. Техт-to-Speach engina е подобрен (Microsoft Anna)
    5. Значително по-бързо зарежда и работи от XP
    6. Има режими за моментално успиване на компютъра ала Hibernate, който работи за разлика от XP.
    7. 64 бит-вата версия забива много по-малко от XP, има тарикатски функции за терминиране на "умрели приложения"
    8. Има вградена система за контрол на драйверите, очаквам по-качествени драйвери в бъдеще.
    9. DirectX10
    10.Indexing и Defragment изглежда работят когато си оставиш PC-то нa StandBy, така че PC-то постоянно се оптимизира.
    11. Вграден AntiSpy и UserAccess Control - в XP работа като USER създаваха проблеми на някои приложения, във Виста, Run as Admin - Работи.
    12. Aero Интерфейса не се усеща и е много красив
    Това са все "интересни" от които има "огромна" необходимост неща.
    Единствено ще кажа по повод на забиването на XP че било повече от това на Vista, ами до сега XP не ми е забивало освен от мои неправилни действия или кофти написани драйвери/софтуер.
    Срамно е да се говори за "забиване" независимо за каква ОС, в 21 век.
    Ако и Vista забива, господ да е на помощ на ползва телите.
    Почакайте всезнайковци програмисти да почнат да бълват софтуер за Vista, ще ви питам тогава.

    Хиберниране на XP.....не занм на кого не му работи, моето винаги е работело.

    По повoд на Крис, ами човека е избрал да работи с MS архитектура и никой нима да го накара да я смени.
    Не че го одобрявам, но е факт.

    А за да ползваме Vista, ще ни принудят да я ползваме както с бързо развиващ се хардуер, така и с непрекъснато излизащ нов софтуер който ще ползва Vista, ne Xp, като се започне от DX10 за игрите та.......

    За сега бих ползвал Xp защото не виждам реални предимства на Vista които да са ми необходими.


  13. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #41

    Re: Новостите във Windows Vista

    Някой случайно да има драйвери за микрософтска мишка за Vista? Мишката е модел Microsoft Wireless IntelliMouse Explorer 2.0.

    Иначе Вистата я бива, даже има вградена фонетична кирилица, която обаче е с леко различна подреддба от онази, с която сме свикнали Демек, търси се и читава фонетика

    PS. впечатление ми прави и че вече имаме налице първи ъпдейт, броени дни след пускане на продукта

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #42

    Re: Новостите във Windows Vista

    Цитат Първоначално публикувано от Cko
    PS. впечатление ми прави и че вече имаме налице първи ъпдейт, броени дни след пускане на продукта

    Ско, продукта все още не е излязъл официално.
    Представянето му за корпоративни клиенти ще бъде на 30.11.2006 г., а за обикновените потребители - на 30.01.2007 г.

    Виж поста на Слеро, по-горе.
    Това е и официалната информация от щаба на M$.

    Ейййй, нахвърлихте се като гладни кучета на поредния торент "Final Release"...


    P.S. Както и да е, и каквото и да е, аз "Vista" преди появата на първият й SP, не мисля да слагам. Та като казах "торент", гледам че е излезнал и "MS Office 2007 Enterprise"... - така, че окомплектовайте се, преди официалното представяне на продуктите... пирати с пирати, с вас...


  16. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #43

    Re: Новостите във Windows Vista

    Цитат Първоначално публикувано от IvO™

    Ско, продукта все още не е излязъл официално.
    Представянето му за корпоративни клиенти ще бъде на 30.11.2006 г., а за обикновените потребители - на 30.01.2007 г.
    Като не е излязъл аз как го ползвам

    Off: това ми напомня за следния виц, разиграващ се в магазин фантастико:
    - Не можете да влезете оттук, това е изход!
    - Като е изход, аз как влязох?

  17. Novice
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    5
    #44

    Re: Новостите във Windows Vista

    Имам проблем с антивирусната програма.Качих новата версия на Касперски : Kaspersky Anti-Virus 6.0.1.411 - Final.
    Работих един цял ден безпроблемно , но сега непрекъснато забива и иска да я затворя.Явява се съобщение, че операционната ми система не отговаря на някакъв временен файл, от който се стартира или поддържа програмата.
    Искам да я деинсталирам, но не мога.Пробвах и с програмата Ashampoo UnInstaller Platinum 2, с която във WInXp нямах никакви проблеми.
    Въпросите ми са:
    1.Как да деинсталирам Kaspersky Anti-Virus?
    2.Някой пробвал ли е тази версия под Windows Vista Final Bill Gates?

  18. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #45

    Re: Новостите във Windows Vista

    Цитат Първоначално публикувано от Cko
    Някой случайно да има драйвери за микрософтска мишка за Vista? Мишката е модел Microsoft Wireless IntelliMouse Explorer 2.0.

    Иначе Вистата я бива, даже има вградена фонетична кирилица, която обаче е с леко различна подреддба от онази, с която сме свикнали Демек, търси се и читава фонетика

    PS. впечатление ми прави и че вече имаме налице първи ъпдейт, броени дни след пускане на продукта
    И аз имам същата мишка, Вистата си дръпна драйверче сама за нея , ама ги няма шаренийките и лупата на която толкова се кефих на ХР

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 3
    Последно: 31-08-10, 17:21
  2. Windows Vista na MSI
    От stoencho във форум Windows
    Отговори: 13
    Последно: 29-12-08, 00:36
  3. Отговори: 2
    Последно: 15-07-08, 07:57
  4. Windows vista
    От ivanov_km във форум Windows
    Отговори: 1
    Последно: 29-03-07, 09:47
  5. Windows Vista?
    От Ozy във форум Общ - софтуер
    Отговори: 5
    Последно: 08-08-06, 11:57

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе