Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 19

Проблем: Не мога да изтрия няколко видеофайла

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    325
    #1

    Проблем: Не мога да изтрия няколко видеофайла

    Включила съм да се показват всички скрити папки и файлове и в папка даунлоад(там където отиват нещата,които свалям) досега нямаше нищо и изведнъж се появиха няколко филма,където съм си свалила,но съм преместила в друг дял на хард диска.Мъча се да ги изтрия,но без резултат.Какво да направя,защото ми показва че имам еди колко си ГБ,а не може да се отворят тези файлове(в случая филми)

  2.  
     
  3. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #2

    Re: въпрос за опциите на папките

    Дали са самите филми или шорткът към тях? А може би свалящата програма (FlashGet, BitComet и т.н.) по някаква причина е тръгнала да ги тегли отново? Знаеш програмката unlocker, с нейна помощ ще видиш кой процес е заключил файловете, това ще те ориентира къде да търсиш решението на загадката ;-)

  4. Member Аватара на panevdd
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    753
    #3

    Re: въпрос за опциите на папките

    Първо ги изтрий от FlashGet (предполагам, че сваляш с него) - отваряш го, цъкаш на Downloaded (в лявата част на прозореца), маркираш файловете и с Shift+Del ги изтриваш.
    Какво става, като се опиташ да ги изтриеш от папката?

  5. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    540
    #4

    Re: въпрос за опциите на папките

    влез под сейф мод- натиска6 Ф8 като пусне6 ПЦто, преди да излезе логото 4е зарежда уйндоуза и от там ги изтрий!

  6. Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    325
    #5

    Re: въпрос за опциите на папките

    Цитат Първоначално публикувано от panevdd
    Първо ги изтрий от FlashGet (предполагам, че сваляш с него) - отваряш го, цъкаш на Downloaded (в лявата част на прозореца), маркираш файловете и с Shift+Del ги изтриваш.
    Какво става, като се опиташ да ги изтриеш от папката?
    Когато дам изтрий,премести,и т.н. опции,ми излиза едно и също,,че файла се използва от друг потребител или програма и не може да бъде изтрит.

    обаче през сейф мода някакси се и изтриха,,,ама дори не разбирам как се е появил този файл,след като дори такъв филм не съм теглила до сега

  7. Member
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    538
    #6

    Re: въпрос за опциите на папките


  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    325
    #7

    Re: въпрос за опциите на папките

    Цитат Първоначално публикувано от snoopdoggystyle
    благодаря ти

  10. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #8

    Re: въпрос за опциите на папките

    1. Винаги преди да питате използвайте "търсенето" във форума. Има специален "бутон" за тази цел горе.
    2. Преди да инсталирате каквото и да било, първо се опитайте да решите проблема "на ръка". Особено пък за такава глупост [от страна на MS].

    Solution [обсъждано тук нееднократно]

    1. Start » Run » Regedit
    2. Намираш ключ
    HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\SystemFileAssociations\.avi\shellex\PropertyHandler
    3. Десен бутон върху Default и Delete. Действието изтрива handler-а, който указва как се ползват *.avi файловете

    Друг начин е направо изтриване на
    HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\CLSID\{87D62D94-71B3-4b9a-9489-5FE6850DC73E}\InProcServer32
    , като по този начин спирате действието на библиотеката shmedia.dll, която отговаря за "качването" при preview или properties на тези файлове.

  11. Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    325
    #9

    Re: въпрос за опциите на папките

    Цитат Първоначално публикувано от Malone
    1. Винаги преди да питате използвайте "търсенето" във форума. Има специален "бутон" за тази цел горе.
    2. Преди да инсталирате каквото и да било, първо се опитайте да решите проблема "на ръка". Особено пък за такава глупост [от страна на MS].

    Solution [обсъждано тук нееднократно]

    1. Start » Run » Regedit
    2. Намираш ключ
    HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\SystemFileAssociations\.avi\shellex\PropertyHandler
    3. Десен бутон върху Default и Delete. Действието изтрива handler-а, който указва как се ползват *.avi файловете

    Друг начин е направо изтриване на
    HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\CLSID\{87D62D94-71B3-4b9a-9489-5FE6850DC73E}\InProcServer32
    , като по този начин спирате действието на библиотеката shmedia.dll, която отговаря за "качването" при preview или properties на тези файлове.
    НИЩО ЛИЧНО
    Разбирам те ,но точно преди да постна темата си(колкото и глупава да е),пробвах с ТЪРСЕНЕТО.Писах "папки",на латиница и кирилица,нищо не излезна.Не съм от много време във форума,може би ако бях чела преди време подобна тема,бих се сетила и да си я погледна,но след като не съм,как бих била сигурна,че е имало публикувана,такава.Съжалявам ..........

  12. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #10

    Re: въпрос за опциите на папките

    Malone, може да ти прозвучи странно, но Nely е права. Търсачката е бъгава на моменти. Ето, например, преди 2-3 дни имаше пусната тема "Безплатен MMS" - нека някой се опита да открие темата с търсачката!

    Иначе, ето я темата:

    http://forum.setcom.bg/index.php/topic,28929.0.html

    P.S. Сега пробвах, и търсачката намира темата, но само ако е изписана точно, т.е. с въпросителната накрая "Безплатен MMS?" - еми тъпичко е това. Излиза, че трябва да се пишат и препинателните знаци - защо не се пренебрегнат от алгоритъма за търсене? Иначе ги тълкува като прикрепени към думата за търсене и се предполага да разполагаме с някакви висши умения, за да предположим с какво ли е завършил името на темата си даден юзър.

    P.S.2. Май мнението ми е повече за темата "За Форума".

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    1,563
    #11

    Re: въпрос за опциите на папките

    Да не говорим, че проблемът на Nely не са папките, а "как да изтрия файл"...и тук вече трябва от специалния боб, за да познаеш дали в темите, които търсиш, е писано "не мога да делна файл", "как да изтъркам asdfhjhj.com", "ПОМОЩ!" и т.н.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    325
    #12

    Re: въпрос за опциите на папките

    отварям "моя компютър" на "инструменти" отивам на "опции на папките","изглед",,,след като включих показване на всички файлове и папки в "даунлоад" ми се появиха няколко файла,които не искаха да се изтрият.Добре ,съжалявам че съм подвела с това "Опции на папките",,,сега разбирам,по удачно е било да пиша,"не мога да изтрия файл"

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #13

    Re: Проблем: Не мога да изтрия няколко видеофайла

    Mod ACTION Slero: Заглавието на темата ти е оправено.

  17. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #14

    Re: Проблем: Не мога да изтрия няколко видеофайла

    @Nely
    Нели не ме разбирай погрешно.
    Не критикувам, а давам съвет. Твой е избора дали ще се вслушаш в него.
    Глупав е проблема от Microsoft, а не темата ти. Уточних това неслучайно.
    Наистина, за да получиш правилен отговор, трябва да зададеш правилен въпрос, цитирам участник от форума. Правилния критерий според мен е ' проблем "avi файлове" '.

    @Ivo
    Ivo не е бъгава търсачката, повярвай ми. Никога досега не ми се е случвало да не мога да намеря някаква тема, която съм чел.
    Редно е, когато търсиш нещо, наистина да използваш търсачката пълноценно.
    Още повече пък, ако си модератор.
    Айде сега въведи Безплатен MMS натисни надписа "Експертно търсене". От падащото меню избери "Most recent topics first" и се увери в резултата.
    Ха! Темата ти е на второ място, разбирай първо, т. като тази тема не я броя за резултат.
    Да не споменавам и възможността да стесниш базата от първоначалните 9999 дни.
    Не се сърди, но повечето случаи бъговете са в задклавиатурното устройство, а не в софтуера.

  18. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    361
    #15

    Re: Проблем: Не мога да изтрия няколко видеофайла

    Абе Нели, така ли не научи, че файловете се трият с Unlocker

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Не мога да си изтрия един файл
    От bboygame във форум Windows
    Отговори: 6
    Последно: 03-01-09, 16:48
  2. Отговори: 5
    Последно: 13-02-08, 11:45
  3. Не мога да изтрия ....?!?
    От mxkolev във форум Windows
    Отговори: 4
    Последно: 16-10-04, 13:09
  4. Не мога да изтрия един файл
    От mitco във форум Windows
    Отговори: 5
    Последно: 08-01-04, 15:15
  5. Мога ли да изтрия 400Mb папка?
    От Domin във форум Windows
    Отговори: 14
    Последно: 26-05-01, 15:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе