Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 53

Проблем с регистрите?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Bibi
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    2,757
    #1

    Проблем с регистрите?

    Windows XP, SP2.
    Имам два проблема, не знам възможно ли е да са свързани и кое ги причинява.

    1. Вечра инсталирах дефрагментираща програма, която не видя нито един от драйвовете.
    След много мъки и опити проблемът се реши като в Start/Run извиках regsvr32 ole32.dll.
    Извод: нещо ми е дерегистрирало тоя dll.

    2. Всеки път когато търся нещо в регистрито, след Next-Next... компютъра рестартира със син екран.
    Довечера ще докладвам точно какво е съобщението, но в общи линии: "Ако това го виждаш сефте, само рестартирай. Ако се повтори - викай някой печен!".
    Ще докладвам и какво е записано в евентлога.

    Въпросите ми са:
    - как да разбера дали проблемът е хардуерен?
    Бях заподозряла паметта, но я тествах и изглежда добре.

    - ако е кофти драйвер, как мога да тествам кой е?

    - има ли полза да пусна нещо, поправящо регистрите?

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    110
    #2

    Re: Проблем с регистрите?

    По-добре реинстал,аз съм на тоя принцип.И при мене така прави 4ат пат,може да се оправи но-по добре е реинстал на windowsa.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    110
    #3

    Re: Проблем с регистрите?

    Цитат Първоначално публикувано от Z*E*W*A
    По-добре реинстал,аз съм на тоя принцип.И при мене така прави 4ат пат,може да се оправи но-по добре е реинстал на windowsa.
    Има една програма AIDA,ако е драйвер 6те те светне в Диваис менаджера.Аз предлагам ако не ти се занимава със реинстал да го дефрегмантираш със windowskata програма за дефрегментиране,ако не ти дава да деф.... първо направи Scan.Със тази програма Аида можеш да тества6 скороста на рам-та на 4етене и запис,можеш да си дръпнеш и драйвери.Има и ощте при самото пускане на Windowsa пи6е ли ти някакви работи?Свали си и STARTER програмата и я разгледаи кой фаил на какво ниво работи

  5. Senior Member Аватара на Bibi
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    2,757
    #4

    Re: Проблем с регистрите?

    Цитат Първоначално публикувано от Z*E*W*A
    По-добре реинстал,аз съм на тоя принцип.И при мене така прави 4ат пат,може да се оправи но-по добре е реинстал на windowsa.
    Добре, ама това няма да промени нещата, ако проблемът е хардуерен...
    Затова първо опитвам да го локализирам и да понауча туй-онуй, пък после ще действам

    Цитат Първоначално публикувано от Z*E*W*A
    Има една програма AIDA,ако е драйвер 6те те светне в Диваис менаджера.Аз предлагам ако не ти се занимава със реинстал да го дефрегмантираш със windowskata програма за дефрегментиране,ако не ти дава да деф.... първо направи Scan.Със тази програма Аида можеш да тества6 скороста на рам-та на 4етене и запис,можеш да си дръпнеш и драйвери.Има и ощте при самото пускане на Windowsa пи6е ли ти някакви работи?
    И за това благодаря, ще видя АИДАта.
    В Дивайс мениджъра нямаше питанки. Може ли да има "некоректен" драйвер, който си е там и се отчита като работещ, но дава проблеми?
    Дефрагментирането ми е готово, то отпада като проблем.
    Въпросът е, че която и програмка да искаше да ползва методи от тоя ole32.dll, щеше да й бъде казано, че няма регистриран такъв.
    Без значение е, че в конкретния случай го открих с дефрагментиращата.
    Не знам дали се изразявам правилно...
    РАМ тествах с memTest. Може да пусна и други.
    Нормално при стартирането на системата не пише нищо неочаквано.
    При работа също нямам оплаквания.
    Единственото странно е, че вече не смея да пипам в регистрито.

    Цитат Първоначално публикувано от Z*E*W*A
    Ако е хардуерен мисла 4е 6те разбереш мн бързо.На кой места ти го прави тоя номер?
    Имаш предвид на кои места в регистрито ли?
    Нямам представа.
    Ако искам да доубия нещо или да проверя дали е напълно изчистено след деинсталация, отивам там и го търся. На някой "Next" изгърмява, дори не знам дали е на "последния" (в смисъл дали обхожда файла до края и затова гърми).

  6. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    110
    #5

    Re: Проблем с регистрите?

    Ако е хардуерен мисла 4е 6те разбереш мн бързо.На кой места ти го прави тоя номер?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    110
    #6

    Re: Проблем с регистрите?

    Цитат Първоначално публикувано от Bibi
    Добре, ама това няма да промени нещата, ако проблемът е хардуерен...
    Затова първо опитвам да го локализирам и да понауча туй-онуй, пък после ще действам
    И за това благодаря, ще видя АИДАта.
    В Дивайс мениджъра нямаше питанки. Може ли да има "некоректен" драйвер, който си е там и се отчита като работещ, но дава проблеми?
    Дефрагментирането ми е готово, то отпада като проблем.
    Въпросът е, че която и програмка да искаше да ползва методи от тоя ole32.dll, щеше да й бъде казано, че няма регистриран такъв.
    Без значение е, че в конкретния случай го открих с дефрагментиращата.
    Не знам дали се изразявам правилно...
    РАМ тествах с memTest. Може да пусна и други.
    Нормално при стартирането на системата не пише нищо неочаквано.
    При работа също нямам оплаквания.
    Единственото странно е, че вече не смея да пипам в регистрито.
    Имаш предвид на кои места в регистрито ли?
    Нямам представа.
    Ако искам да доубия нещо или да проверя дали е напълно изчистено след деинсталация, отивам там и го търся. На някой "Next" изгърмява, дори не знам дали е на "последния" (в смисъл дали обхожда файла до края и затова гърми).
    Каква е грешката на синия екран?Номер....?

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Bibi
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    2,757
    #7

    Re: Проблем с регистрите?

    Ще кажа като се прибера. Т.е. около 18:30.
    Ще я възпроизведа и ще напиша всичко, което видя за тая грешка, включително и ако е оставила следи в евентлога.

    // Добавено
    Сещам се още нещо - не знам дали то ще насочи в правилната посока или само ще дообърка ситуацията.
    На равни интервали от време нещо (Windows Explorer) изяждаше целия процесор за около 30-40 сек.
    Не успях да разбера по-конкретно нищо за него.

    После ще доложа дали това продължава и след дефрагментирането. Стори ми се, че вече го няма, но не остана кога да проверявам.

    (А дефрагментация с вградения тул не ми вършеше работа, понеже целта беше да увелича размера на pageFile и той да бъде от едно цяло парче. Уиндоуския дефр... не прави всичко, от което имах нужда в случая.)

  10. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #8

    Re: Проблем с регистрите?

    Bibi, я преди да предприемеш нещо, първо си почисти регистратурата с програмки от рода на "CCleaner" или "EasyCleaner".

    А нищо чудно и някой паразит да ти е направил каша в регистрито...

  11. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    786
    #9

    Re: Проблем с регистрите?

    Съветът на @IvO™ няма да навреди, но преди него си изчисти и временните файлове в директориите:
    C:\WINDOWS\TEMP
    C:\Documents and Settings\USER\Local Settings\Temp
    A най-добре ще бъде като напишеш номера на грешката или съобщението което се извежда.
    А тук има линк към справочник на грешките от типа син екран:

  12. Senior Member Аватара на Bibi
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    2,757
    #10

    Re: Проблем с регистрите?

    Цитат Първоначално публикувано от DoRa
    Съветът на @IvO™ няма да навреди, но преди него си изчисти и временните файлове в директориите:
    C:\WINDOWS\TEMP
    C:\Documents and Settings\USER\Local Settings\Temp
    Тези ги изчистих още вчера преди да редя диска.
    Както и разни други файлове от Windows/ - един куп такива $***Uninstall*** и още една серия KB****.log.

    За грешката: PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA
    След това пише, че може да е причинена както от хардуерен, така и от софтуерен проблем.
    Има разни съвети, примерно "Disable BIOS memory options caching and shadowing".
    Save Dump:
    The computer has rebooted from a bugcheck.
    The bugcheck was: 0x10000050 (0xe7fffff8, 0x00000000, 0x8054a832, 0x00000002).
    A dump was saved in: C:\WINDOWS\Minidump\Mini120106-01.dmp.
    Не можах да я причиня с разходка из дървото на регистрите, но при Find веднага се получи.

    @DoRa,
    Разгледах линка от темата, която си посочил (единия не работи - 404).
    Не открих същата ситуация. Стори ми се, че там параметрите са по-различни - при тях грешка възниква при опит за писане в некоректно място от паметта, а при моята май е опит за четене от такова място. Ако съм разбрала правилно де...

  13. Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    367
    #11

    Re: Проблем с регистрите?

    http://www.windowsbbs.com/showthread.php?t=56577
    http://www.short-media.com/forum/arc...php/t-654.html

    не четох докрай
    надявам се да е полезно

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Bibi
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    2,757
    #12

    Re: Проблем с регистрите?

    Благодаря! Мисля, че ще свърши работа, тъй като при мен също има инсталиран jv16 Power Tools.
    Лошото е, че ме съветват да си сваля дебъгер за Windows и да проследя по-детайлно кога възниква грешката.

    Та вече се чудя - чета във форума споровете коя операционна система била по-добра, вътре в тях пък коя дистрибуция...
    И сега питам: има ли ОС, дето мога да я ползвам просто като юзер, без да ми стане квадратна главата от четене?

    // Добавено - отговор на предното "добавено"
    Подреждането на харда (евентуално плюс оправянето на големината на pageFile) изглежда е ликвидирало проблема със блокирането на ресурсите. Така че тая следа вероятно няма връзка с другия проблем и по-добре да я забравим.

  16. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #13

    Re: Проблем с регистрите?

    Зависи какво ще правиш като user.
    Ubuntu 6.10 Edgy Eft, като си инсталираш няколко близки аналози на Windows програмите, които ползваш.

  17. Senior Member Аватара на Bibi
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    2,757
    #14

    Re: Проблем с регистрите?

    Пуснах успешно CCleaner.
    Прави ми впечатление, че той на два пъти мина безпроблемно през файла с регистрите - веднъж за да го анализира и после, когато почистваше. Без да причинява син екран.
    Въпреки това regedit продължава безотказно да гърми при описаните действия.
    Май излиза, че грешката е в него?

  18. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #15

    Re: Проблем с регистрите?

    Пусни и "EasyCleaner". Според мен той прави по-задълбочена и коректна проверка на регистратурата.

    P.S. Хрумна ми нещо. Да не би самият regedit.exe да е сдал багажа? Намери си го в нета или си го копирай от инсталационният диск и пробвай пак.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Изтриване на регистрите ?
    От DEF във форум Windows
    Отговори: 4
    Последно: 12-09-06, 11:37
  2. Програма за почистване на регистрите
    От heat_ във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 15-07-06, 17:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе