Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 48

Новостите във Windows Vista

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #1

    Новостите във Windows Vista

    След като вече се започна с истерията покрай предстоящото излизане на пазара на Vista, се запитах един въпрос. Какво би накарало хората да сменят преднишния си Windows с новия. Нямам предвид да се качи, за да се разгледа от любопитство Vista. Въпросът ми е към тези, които вече са го разгледали и/или в момента го разглеждат - какво му е по-доброто в сравнение с Windows XP от гледна точка на потребителя?



  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    620
    #2

    Re: Новостите във Windows Vista

    по шаренко

    виж тук за новото

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #3

    Re: Новостите във Windows Vista

    Нещата, които ми направиха добро впечатление:
    1. Има preview на всичките неща "свалени" на таскбара.
    2. 3D ротацията на прозорците.
    3. Speech recognitiona е на много по-високо ниво
    4. Техт-to-Speach engina е подобрен (Microsoft Anna)
    5. Значително по-бързо зарежда и работи от XP
    6. Има режими за моменталено успиване на комютъра ала Hibernate, който работи за разлика от XP.
    7. 64 бит-вата версия забива много по-малко от XP, има тарикатски функции за терминиране на "умрели приложения"
    8. Има вградена система за контрол на драйверите, очаквам по-качествени драйвери в бъдеще.
    9. DirectX10
    10.Indexing и Defragment изглежда работят когато си оставиш PC-то нa StandBy, така че PC-то постоянно се оптимизира.
    11. Вграден AntiSpy и UserAccess Control - в XP работа като USER създаваха проблеми на някои приложения, във Виста, Run as Admin - Работи.
    12. Aero Интерфейса не се усеща и е много красив

    Същественото, е че скоро всички ще минат на Vista независимо дали искат или не. И то не на коя да е а на 64bit версия.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #4

    Re: Новостите във Windows Vista

    Цитат Първоначално публикувано от DeathKnight
    ---клъц---
    Същественото, е че скоро всички ще минат на Vista независимо дали искат или не. И то не на коя да е а на 64bit версия.
    Това е и моята прогноза. Точно по тази причина мисля, че въпросът, който задавам, (поне за мен) е още по-интересен.

  6. Banned
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    879
    #5

    Re: Новостите във Windows Vista

    Цитат Първоначално публикувано от Ghost
    Това е и моята прогноза. Точно по тази причина мисля, че въпросът, който задавам, (поне за мен) е още по-интересен.
    Абе и моето мнение за Виста-та е, че луд на шаренко се радва, ама като гледам линка за новите неща дето е дал @mikk, ако пооправят системните изисквания до по-ниското ниво, то някои от нещата които сега ползвам ще ги заменя с новите които са си системни и може и по-добре да ми дойде. Все още не съм тествал нищо и си държа за сега на горното мнение

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    361
    #6

    Re: Новостите във Windows Vista

    Не си заслужава дори да се разгледа. Всичките "чудни" ефекти ги има отдавна под линукс, при това с много много по-ниски системни изисквания.

  8.  
     
  9. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #7

    Re: Новостите във Windows Vista

    Прекалено малко съм го човъркал за да кажа какви са предимствата, спрямо WinXP обосновано, убеден съм, че са достатъчно. Част от тях се виждат напръв поглед, останалата... ще дойде като привикне човек с новата ОС.
    Само че, странно ми е. Тук, като че ли цари мнението, че "шаренията" е нещо маловажно, заради което не е необходимо да се сменя ОС. Значи... все пак говорим за домашни компютри /съмнявам се някой да си е замазал 2000/2003 сървъра и да е бацнал Виста на съседен партишън за да тества работата й от сървърна гледна точка.../. Домашния компютър е за забавление и удоволствие. А за тези усещания така наречената шарения е много важно нещо. Да помислим например за Хироус 1-вата част и последната 5-та, за NFS първата част и последния MW. Геймплея е един и същ в общи линии, променени са интерфейс и визия. Като изключим тази шаренийка, разликата м/у първите версии и последните на игрите е значително по-малка от разликата м/у отделните ОС на Майкрософт. Случайно някой да играе на старите версии??? Играе... ако хардуера му не е достатъчен за новите, иначе си иска шаренийките, нали.
    Защо с ОС трябва положението да е различно. Ами, каквото и да ми обяснявате, гаджетите, красивият полупрозрачен интерфейс, табовете в ИЕ7, по-доброто изображение на файлове от различен тип - музика, снимки в Windows Explorer, вградения Media Center, по-хубавите икони, значително по-добрия и разширен интерфейс за настройка на мрежата, вградените гласови команди са достатъчни за да инсталирам Виста.
    А вие.. като не искате шарении, играйте на Quake 1 и NFS 1 .
    ПС - А системните изисквания, ще ме извинявате, но аз съм с компютър за около $400-450, струва ми се повече от разумна и евтина конфигурация и Вистата лети - индексът ми е 4.3 от 5 максимално възможни.

    Цитат Първоначално публикувано от bluefish
    Не си заслужава дори да се разгледа. Всичките "чудни" ефекти ги има отдавна под линукс, при това с много много по-ниски системни изисквания.
    И колко време ти отива докато ги инсталираш всички - на мен 20 минути.
    ПС - започни от търсенето на гаджет за iTunes. После потърси и "чудния" ефект DX10.
    Хайде нека да сравняваме само предимства и недостатъци м/у WinXP и Vista, става ли? Нито е коректно нито има логика в тази тема да се намесва било Линукс, било Мак.


  10. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #8

    Re: Новостите във Windows Vista

    Хайде и едно полезно нещо да ви черпя - работещ гаджет за време:
    http://setcom.bg/kod/Gadget/WeatherCenter_bg.zip
    Лично съм го настроил на София и съм превел интерфейса му на български. Ако има пропуски - свиркайте.
    Теглите файлчето и преименувате от .zip на .gadget преди да инсталирате.
    Малко съм осрал картинката горе и е ръбавка, ще има ъпдейти
    ПС - Давайте линкове към интересни гаджети, особено ако сте си поиграли да ги преведете или усъвършенствате.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #9

    Re: Новостите във Windows Vista

    Крис не се излагай, изключи сайдбар-а

    ЕДИТ: ДА, ЗА ЛАМЕРИ Е

  12. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #10

    Re: Новостите във Windows Vista

    ? Хаха.
    Щото е за ламери ли?

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #11

    Re: Новостите във Windows Vista

    Въпросът ми наистина е "с какво е по-добра Vista от предните windows-и", а не "новия windows с/у другите видове ОС". Нека се придържаме към нея след като наругая едно хубаво Крис.


    Крис, няма начин да не те наругая. Просто ме вбеси с изказването си на тема колко са важни шарениите. Защо ли? Защото, когато преди няколко месеца ти казах за Xgl, ти отвърна, че искаш да работиш с десктопа си, а не да гледаш шарении. Не те интересували. Така ли беше? Тогава омаловажи до крайна степен постигнатото от freedesktop.org и Novell. Сега пееш друга песен. Точно в посока 180 градуса от предното ти твърдение. Просто нямам думи. А, както каза bluefish, въпросните ефекти, по които толко се превъзнасят всички ги има отдавна в графичните среди на UNIX-базираните операционни системи. При това са на много по-високо ниво, много по-красиви и работят с минимални системни изисквания (на машини за по 200лв.). Изгледах клипчетата показващи бета версията на Vista, които е напрвил DeathKnight - няма място за сравнение. Самият той каза, че Xgl десктоп средата му харесва много повече, а както знаеш е привърженик МС операционните системи. Така че, щом толкова драстично си си сменил позицията по отношение на шарениите, вземи пробвай нещо наистина добре направено - леко, красиво и много функционално.


    Сега по темата. До момента приемам отговора на DeathKnight като най-точен. Интересното е, че освен "шаренкото" и рекламата за повишена сигурност във вградените приложения, само 2 неща ми се струват относително важни от изброените до момента:
    8. Има вградена система за контрол на драйверите, очаквам по-качествени драйвери в бъдеще.
    9. DirectX10
    Всичко останало бих причислил към "шарениите" - т.е. нов интерфейс. Искам да подчертая, че никак не омаловажавам красивия и удобен интерфейс. В крайна сметка МС си популяризираха безумните операционни системи точно благодарение на интерфейса. Въпросът обаче е само това ли е новото? Защото в никой случай не може да става дума за революция като когато се смени командната линия (ДОС) с графичен интерфейс (Win 3.x). Голям скок беше и прехода Win3x -> Windows 95 - операционна състема с графична среда, Според мен последния голям скок при МС ОС беше Win2000 - обедини мултимедийните възможности на Win9x фамилията и мрежовите, мулти-потребителските и възможностите за контрол на WinNT фамилията. От този момент досега, не виждам нищо съществено. Излиза, че едва ли не за 7 години МС не са измислили нещо ново, а прибират парички само от подмяна на скинове. Наистина ми се искаше да прочета, че Vista предлага нещо ново, нещо невъвеждано досега, но май ще си остана разочарован.



  14.  
     
  15. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #12

    Re: Новостите във Windows Vista

    Цитат Първоначално публикувано от Ghost
    Така че, щом толкова драстично си си сменил позицията по отношение на шарениите, вземи пробвай нещо наистина добре направено - леко, красиво и много функционално.
    Бива, мислех си за това. Че и части ще рапродадем и ще пийнем после.
    Мии.. значи, чакам те утре в нас да ми инсталираш добре направеното нещо.
    Защо теб - защото нямам желание и най-вероятно достатъчно знания да се боря с него, затова се занимавам с Вистата. Но ти ще решиш проблема.
    ПС - на машината от 200лв с хубавите шарении трябва разбира се да ми подкараш оракълската база и програмата, аксес, асп, фотошопа, файъеруъркса и куарка (на последните три може да има някакви заместители, но нямам желание на дърти години да се запознавам с непознати интерфейси, когато става въпрос за работа) /това ми трябва за бачкане/. За развлечение съм лесен - само HOMM5 ми трябва.
    Да не забравиш жена ми - на нея й трябва задължително МС Офис - в работат им не искат други документи, ако е Open Office, на твоя отговорност ще са удръжките от заплатата й.
    А хлапето, само на 5 е и е скромно засега - само NFS-a трябва да подкараш и Toca Racer-a.
    ПС - надявам се от обяд да привършим до към 4-5, че да остане време да изпием парите от даунгрейда .

    ПС2 - оше по-шарено стана..
    [img width=800 height=500]http://setcom.bg/kod/vistata.jpg[/img]

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #13

    Re: Новостите във Windows Vista

    Мислех да ти го спестя, ама гледам, че най-важното нещо си го казал сам:

    Цитат Първоначално публикувано от КрИс
    ...нямам желание на дърти години да се запознавам с непознати интерфейси...
    Бих те насочил към вече обсъждана тема, където има и за шаренко и какво и как работи под линукс: http://forum.setcom.bg/index.php/topic,27125.0/all.html
    Забележи от коя дата са темата и отговорите, мисля, че не е без значение.



    Тук ми се искаше да пишем за Vista, не за GNU/Linux...

  17. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #14

    Re: Новостите във Windows Vista

    ... Насочваш ме към тема за Windows, която пак е изкривена в посока други ОС от кой... И в която половината от мненията са на...
    Дадох напълно конкретен списък какво ми е необходимо - вместо да ме насочваш да си беше направил труда да помислиш как можеш да направиш работоспособна система, удоволетворяваща тези изисквания. С пускането на съответните софтуери или техни аналози. Това вече щеше да е нещо полезно. Просто, когато се опитваш да се заяждаш, прави го качествено, с ясни и конкретни аргументи, а не с общи насоки.
    И не разбирам какво да ми спестиш??? Надали има нормален човек, който да има каквото и да е желание да смени развойната среда, в която си изкарва парите с друга, непозната, в която след много напразно изгубено време, евентуално може да достигне нивото, което има в момента. Приемам, че си прав що се отнася до забавлението - там може да си позволиш смяна на средата. Но дали не ти се струва и на теб безмислено - явно не можеш да предложиш достойни алтернативи на работните програми, значи, ща не ща трябва да има WinOS. И предложението ти е да инсталирам Линукс за да играя игри под него ли? Защото ще вървят по-добре? Или? Поне една реална причина ми кажи, заради която да го направя.
    Просто, защитата ми на шарениите тръгна в много неправилна посока. Мисля, че е ясно, че целта на една ОС е да осигури добра среда за необходимите ти програми. След като го е направила и имаме равностойни алтернативи - в случая Vista, XP, 98 идва време и за шарениите. Колкото повече, толкова по-добре, стига да не пречат по какъвто и да е начин на основната цел.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #15

    Re: Новостите във Windows Vista

    Видяло се е, че в тази тема ще има много оффтопик. Нищо. Дано е полезно. Значи, истината е, че бях направил списък на програмите, които си споменал и бях отговорил точно, както искаш, но малко преди да изпратя поста, без да искам си затворих активния "tab", После ме домързя да пиша наново. Съгласен съм, че може да е полезно, за това ще отговоря пак. Забележи, че отговорът ми е съвсем честен и се старая да съм максимално обективен - когато не зная със сигурност, си признавам. Така:

    1) "оракълската база и програмата"
    Оracle - ако има проблеми с работата му, те ще са под windows, не под *NIX. ;-)
    За клиентската програма нямам представа дали ще тръгне. Доколкото зная, тя е писана специално за вашата фирма. Докато не се пробва, нищо не мога да кажа.

    2) "аксес" - пускал съм приложението. Алтернатива: Знаеш поне една такава - прехвърляш информацията от MS Access файлове в истинска база данни (не мога да се насиля да кажа, че ms access е база данни и това е).

    3) "асп" - не съм пускал. Чувам добри отзиви за apache +mod_mono, което е заместител на ASP.NET Ако не се лъжа, нашия общ приятел Васко беше пускал. Ще го питам и ако не реши той да пише, ще предам отговора му.
    Повече информаия за mod_mono: http://www.mono-project.com/
    Алтернатива: веднага споменавам PHP. Лично аз смятам (а далеч не съм единствен), че PHP е много по-добра платформа за уеб-приложения. Преминаването от ASP към PHP не е толкова трудно, колкото изглежда на пръв поглед, освен това има програми, които конвертират asp скриптовете към php скриптове. Необходимо е съвсем малко редактиране, за да заработи приложението след конвертирането. PHP работи и под Windows, дори с Windows-кия IIS web-server. Линкове:

    - http://www.php.net/
    - http://asp2php.naken.cc/


    4) "фотошопа" - чел съм, че може да се пусне под линукс. Не съм пробвал. Алтернативата е GIMP. Някои твърдят, че са еквивалентни като възможности. Нищо не мога да кажа - не разбирам нито от едната, нито от другата програма. Признавам обаче, че интерфейсът на GIMP (поне за мен) е доста неподреден. Пълен с разни термини, които нищо не ми говорят, но може би за дизайнерите имат смисъл. Ако ми се налага да правя толкова сериозна обработка на изображения (да не дава Господ), бих пуснал Photoshop под емулация, вместо GIMP. Впрочем GIMP може да работи и под Windows. Който иска да опита: http://www.gimp.org/windows/

    линк - http://blog.publicidadpixelada.com/2...untu-10-steps/

    5) "файъеруъркса и куарка" - тези двете почти нищо не ми говорят. Ако не се лъжа, "куарка" се използва при предпечатната обработка. Ще изчакам да дадеш пояснения за какво служат и кои са официалните сайтове на тези програми, за да мога да потърся техни аналози или начини за работа под *NIX. Очевидно не съм ги пробвал.

    6) HOMM-5 - работи перфектно, пробвал съм го, в другата тема има и снимки. Аналози - НЯМА! ;-)

    7) МС Офис - хмм това може да се обсъжда дълго, защото решенията са различни и много. МС Офис може да работи под WINE. Със старите офиси няма проблем - пускал съм ги. Обаче Office XP и 2003 не успях да подкарам, въпреки че пише, че може. Гарантираното решение е платено. Казва се crossover office. Link: http://www.codeweavers.com/products/
    Алтернативи: OpenOffice - Отваря всякакви MS Office документи, но не може по легални и лицензни причини да запазва в майкрософтски формати - те не са отворени, напротив компанията ги пази в тайна. За да се четат документите писани на OpenOffice, може запазваш в PDF формат. А защо да не препоръчаш да си го инсталират тези, които трябва да четат - безплатен е.
    Линкове:

    - http://www.openoffice.org/
    - http://www.winehq.com/

    8) NFS и Toca Racer-a - Нямам идея дали ще работят. Не съм в час с тези игри. Дай ми версиите, на които щрака хлапето, за да проверя. Ако пише, че тръгват, се чувствай поканен у нас с твоята видео карта и игрите, за да пробваме. (Пийването и мезето чакат)



    [color=red]
    Добавено: Чудих се къде да предложа няколко клипчета показващи Xgl и реших да е тук - така или иначе е оффтопик, та "като ще е гарга, да е рошава".




    [color=red]
    Този, може би е с най-високо качество, а и е на 2 монитора:

    https://www.youtube.com/watch?v=Rj3UPnriIxc

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 3
    Последно: 31-08-10, 16:21
  2. Windows Vista na MSI
    От stoencho във форум Windows
    Отговори: 13
    Последно: 28-12-08, 23:36
  3. Отговори: 2
    Последно: 15-07-08, 06:57
  4. Windows vista
    От ivanov_km във форум Windows
    Отговори: 1
    Последно: 29-03-07, 08:47
  5. Windows Vista?
    От Ozy във форум Общ - софтуер
    Отговори: 5
    Последно: 08-08-06, 10:57

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе