Резултати от 1 до 9 от общо 9

WinFax Pro, win98 ili kak se prahsta fax?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    142
    #1

    WinFax Pro, win98 ili kak se prahsta fax?

    Здравейте. Днеска ми се обади бъдещ работодател по телефона и каза че би искал да му пусна по факса моята автобиография. Аз каза ок, няма проблеми защото имам WinFax Pro 9 на Symantec. Обаче пс ми казва че нямам dial tone. Е, аз си зная това, нали съм с аналогова. В опциите на модема през факс програмата не видях отметка за pulse или tone опция. Инсталнах и някаква програма идваща ми с драйверите на PnP 33,6 Rockwell data, fax и не зная още какви екстри модем, но пак ми казва че нямам dial tone. Ами аз съм виждал, как на аналогова линия хората си получават факсове. Изключих телефона, остана само модема и пак същото. Бихте ли ми помогнали моля. Веднъж ми се налага да пратя факс и изникват проблеми. Благодаря предварително.




  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #2

    WinFax Pro, win98 ili kak se prahsta fax?

    Самоче във winfax има опция за пулсово набиране. В момента не мога да ти кажа точно къде беше щото не съм го инсталирал. Пращането става като си напишеше факса примерно на WORD, и посл дадеш принт към факс драйвера. Ако не успееш да пратиш ще ти напиша по подробно.




  4. YG
    YG е офлайн
    Member
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    348
    #3

    WinFax Pro, win98 ili kak se prahsta fax?

    За WinFax - program setup->modem and oder fax devices->general->dialing setup->general->detect dial tone - махни чавката и трябва да стане




  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    142
    #4

    WinFax Pro, win98 ili kak se prahsta fax?

    Zdravejte. Znachi lesno pochti otkrih tazi opciq. Pri mene vuvversia 9 putia beshe leko razmnesten, i sega ne mi dava tozi problem. Obache modema pochva da pisuka, niakak si strano, bip, bip i t.n. Dali tova ne e signal che izprahsta faxa? I oshte neshto.

    1. Bih iskal da razbera, moga li da izpratia fax sam na sebe si, kato e-mail? Tuka obache mi kazva "The line is busy" (ne sum v neta).

    2. I kakuv nomer se nabira, bez koda na stranata i grada taka li. Primerno 445566, zashtoto az probvah sus 35932445566 i pochna ujasno da pishti modema a samo moia nomer 445566 mi kazva che mi e zaeta liniata. Sega sum ostavil modema na izchakvane i prez neta online puskam fax do sebe si. Kato se dropia, mislite li che faxa shte doide ili e triabnvalo v momenta na izprahstane da se prihvane inache ne stava? Blagodaria




  6. YG
    YG е офлайн
    Member
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    348
    #5

    WinFax Pro, win98 ili kak se prahsta fax?

    За нашите български линии е навъзможно по едно и също време да ползваш 1 линия за изпращане на факс и още нещо. От друга страна едновременно да пращаш и получаваш факс през един и същи модем?! няма как да стане. Що се отнася до номера - ползваш код (02 например за София) само ако се намираш извън София /или 00359/ ако си извън България. Иначе ако пращаш факс до населеното място в което се намираш - никакви кодове. Това бип, бип, - сигнал заето защото си пуснал набиране с 359.

    Поздрави




  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    142
    #6

    WinFax Pro, win98 ili kak se prahsta fax?

    Hiliadi blagodarnosti. Malko bavno mi izprahsta vatobiografiata ama mislia che stava. Chudia se obache ako izpratia fax do chujda durjava usa primerno, dali telefona mi niama da nabere mejdunaroden razgovor. Ta az chakah okolo 3 min da sedne niakkavi si 24 k word.doc a do tam kushtata li shte triabva da si ipotekiram, heh kak mislite?




  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #7

    WinFax Pro, win98 ili kak se prahsta fax?

    Аз съм изпращал с много по висока скорост. Това зависи от телефонната линия и вероятно и от модема. Максималната скорост е 14400 кб/с.




  10. YG
    YG е офлайн
    Member
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    348
    #8

    WinFax Pro, win98 ili kak se prahsta fax?

    Fax до щатите е като тел. разговор до щатите - тарифата ще ти е една и съща.




  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #9

    WinFax Pro, win98 ili kak se prahsta fax?

    До Щатите качеството на връзката е добро, така че бързо ще се прати и няма да е много скъпо.




Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Win98 & XP
    От Niakoi във форум Windows
    Отговори: 3
    Последно: 27-02-05, 23:18
  2. Win98 & S-ATA HDD
    От Niakoi във форум Windows
    Отговори: 1
    Последно: 18-12-04, 21:19
  3. Win98 iso
    От Dragon roost във форум Windows
    Отговори: 1
    Последно: 15-07-03, 02:11
  4. win98 & RAM
    От spoofer във форум Windows
    Отговори: 5
    Последно: 19-03-03, 10:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе