Резултати от 1 до 7 от общо 7

Проблем с Windows XP Home Edition на гръцки

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    150
    #1

    Проблем с Windows XP Home Edition на гръцки

    Преди известно време си взех Acer Aspire 5024 от Plesio. Поради обилното ръчкане на неоторизиран персонал (разбирайте жената и родата) се наложи да му преинсталирам Windows-а. За съжаление тъпите гърчоля (да не ми се обиждат хората с гръцки произход, визирам само определени личности, а не нацията като цяло) от Plesio си карат ноутбуците от Гърция и съответно същите са си предназначени от там. Дори и клавиатурата е надписана на гръцки. Просто впоследствие е добавен и БДС-а.
    Спокойно, свърших с предисловието, сега директно по проблема. За моя голяма изненада, оказа се, че и оригиналния Windows XP Home Edition, който си върви с компютъра е също на гръцки. Проблема е, че гръцкия ми е по-чужд и неразбираем дори от латинския (който се дискутира в една друга тема).
    Въпросът е, мога ли по някакъв начин същия този гръцки да си го направя на английски. Не искам да инсталирам пиратска версия, защото не искам да си играя в последствия да прецаквам валидацията. Пък и след като са ми взели пари за него, нека поне си го използвам...
    Ако някой има идеи какво да направя, ще съм му много благодарен.
    Мерси предварително.

  2.  
     
  3. Member Аватара на devil
    Тук е от
    Jun 2002
    Живее в
    София
    Мнения
    408
    #2

    Re: Проблем с Windows XP Home Edition на гръцки

    Добре де, защо не говориш с Плесио-то по въпроса, нали от тях си го купил?

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #3

    Re: Проблем с Windows XP Home Edition на гръцки

    Не съм 100% сигурен, но мисля, че МС не се интересуват откъде си набавил софтуера, стига да си платил лиценза за ползването му. В нарушение е този, който ти го е дал - ти си ползваш продукта легално, защото си платил лиценза.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    122
    #4

    Re: Проблем с Windows XP Home Edition на гръцки

    Опитай да си го инсталираш от друг диск, използвайки серийния номер от стикера, залепен от долната страна на компютъра ти.
    А принципно Ghost е прав. Важно е да си платиш правото да използваш ОС на този компютър, а лицензионния стикер го доказва.

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    741
    #5

    Re: Проблем с Windows XP Home Edition на гръцки

    Ако проблемът е само с инсталационния диск на Windows мисля (както вече се каза), че няма да имаш проблем да ползваш такъв "нормален", т.е. английски. Трябва само да въведеш серийния номер от стикера, който вероятно е лепнат нейде отдолу на ноутбука. Ако обаче става дума recovery CD с драйвери и програмки, които са на гръцки - това вече е проблем.
    При всички положения се обърни към Plesio - проблемът е техен. Най-малко по отношение на Microsoft. Локализираните версии на техните продукти са предназначени за продажба само в определената държава/територия. Дори OEM. Нямам информация гръцката версия да е предназначена и за тук.
    А и както сам казваш - "Пък и след като са ми взели пари за него, нека поне си го използвам...".

  7. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #6

    Re: Проблем с Windows XP Home Edition на гръцки

    поотделно LIPs оттук:

    http://www.microsoft.com/globaldev/D...pfaq.mspx#EBAA ( само че няма english )

    но това, което de facto ще ти оправи проблема е преинсталиране на този SP, който ползваш (1 или 2). във всеки SP има english mui.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    47
    #7

    Re: Проблем с Windows XP Home Edition на гръцки

    В последно време, марковите лаптопи, които се продават в Гърция, предлагат 2 операционни системи: windows-EN и windows-GR.
    Да не би да си пропуснал някое CD?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Windows XP home edition
    От gonzolito123 във форум Общ - софтуер
    Отговори: 5
    Последно: 24-03-05, 14:50
  2. Windows XP Home Edition OEM
    От Dinko във форум Windows
    Отговори: 3
    Последно: 11-12-01, 16:56
  3. Windows XP Home edition OEM
    От Ivan във форум Windows
    Отговори: 13
    Последно: 21-11-01, 16:21
  4. Windows XP Home Edition
    От Alex52 във форум Windows
    Отговори: 5
    Последно: 08-11-01, 14:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе