Резултати от 1 до 13 от общо 13

svchost.exe 100% CPU?!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    315
    #1

    svchost.exe 100% CPU?!

    Здравейте, ей ся преди 2 часа сложих чисто нов win и имам голям проблем. А именно файла /един от всичките/ SVCHOST.exe използва 100% от процесора. След всеки рестарт се получава така. Единственото решение което намерих е да дам "end task" на процеса и се пооправя поне за известно време. Само че има странични ефектни а именно ХР-то "включва" на classic view... от части бе размазва се накратко
    Проверих в гугъл само дето там ми изкара 10000 простотии които изобщо не ми вършат работа.
    Пробвах с ad-aware да не е някакво адонче - не е
    пробвах с norton да не е някой вирус - не е
    Моля за помощ идеи съвети каквото и да е ще е ми е от полза. мерси предварително.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    856
    #2

    Re: svchost.exe 100% CPU ?!

    service pack колко е това XP?

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    315
    #3

    Re: svchost.exe 100% CPU ?!

    SP2 с ъпдейтите от януари 2007

  5. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #4

    Re: svchost.exe 100% CPU ?!

    Какви програми си инсталирал?
    Включен ли е в Интернет компа?

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    315
    #5

    Re: svchost.exe 100% CPU ?!

    http://store3.data.bg/assssssssss/Programs1.JPG ето ги програмите
    да вклоючен е. По лана без VPN

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #6

    Re: svchost.exe 100% CPU ?!

    Забрани чрез Firewall достъпа до твоя компютър. Качи SP2 и всичи ъпдеити от Майкрософт. Сканирай за вируси и spyware.

    П.П.
    Никога не включвай компютъра в The Internet, ако ползваш Windows и не си активирал Firewall. В общия случай е въпрос на минути преди да се зарази.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #7

    Re: svchost.exe 100% CPU ?!

    Сложи си защитна стена и SP2.

  10. Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    315
    #8

    Re: svchost.exe 100% CPU ?!

    ама аз съм с сп2. Сканирах за вируси, скайове и други бози няма. Оказа се че е от офиса МАЙ. Уж за ся е наред... УЖ. Намерих някакъв линк в М$ там пишеш че може да се получи това от слаганего на офиса, махнах офиса и се оправи /май/. Но ще трябва да сложа офиса пак но пък не ми се занимава днеска щото ми писна да седя на компа. Абе, мерси много за отзивите за сега май е добре като се скапе ще продължим темата

  11. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #9

    Re: svchost.exe 100% CPU ?!

    Цитат Първоначално публикувано от Ghost

    П.П.
    Никога не включвай компютъра в The Internet, ако ползваш Windows и не си активирал Firewall. В общия случай е въпрос на минути преди да се зарази.
    Тук не мога да се съглася. От години НЕ ползвам Firewall, нито в къщи (2 компа) нито на работата. И на двете места съм свързан дирекно с интернет със статични реални адреси (ако това би улеснило вирусите ) Вече не си спомням времето когато за последно съм имал проблеми с вирус, spyware или ad-ware. Дори и като преинсталирам (на служебния това последно беше някъде лятото на 2005г) не махам кабела за нета. Даже съм си правил експерименти - няколко дни не слагам и антивирусна, само ъпдейтвам до последно уйндоуса - няма никакъв проблем със зарази , реклами и др. подобни, НО просто внимавам къде "ходя" и върху какво "цъкам"
    Така че, не Firewall-а е най-важното в случая.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #10

    Re: svchost.exe 100% CPU ?!

    И аз не съм съгласен с теб. ;-)
    Да, ти знаеш как да се пазиш, но дали всички знаят? Моят съвет е в стил "Better safe then sorry" - със сигурност няма да навреди, а най-вероятно и ще спаси някой и друг компютър от преинсталиране. Докато, ако всички решат, че щом ти можеш, значи и те могат, съм убеден, че ще има случаи, когато инсталират чист 2600 и после реват "ама излиза ми едно прозорче дет не моа го затвора и ми гаси компа след 30сек" ;-)))

  13. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #11

    Re: svchost.exe 100% CPU ?!

    Енгл.:

    Пробвай с това описание :

    I found out the problem to be after searching for about 3 hours that it was the service telephony that was causing the problem. Once I disabled it and restarted the comp and the cpu didn't head back up to 100% anymore. I think this may vary form person to person but when you get a problem like you should first find out wich service is running under the svchost.exe proces and try disabling each service that started under svchost.exe one by one. Eventually you'll kill the service that screwing up. It might take sometime to find that service cause your comp may hang or restart itself etc. But if you keep trying you'll find it.

  14.  
     
  15. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #12

    Re: svchost.exe 100% CPU ?!

    между другото, въпросния svchost може спокойно да бъде kill-нат без последици за работата
    той си се рестартира сам след секунда, но вече не е захапал 100%

    и понеже самият svchost е само посредник при стартирането на други услуги ( http://support.microsoft.com/kb/314056 ), kill-ването на отделния инстант не е проблем, защото той сам се провярва какво е спряно и го пуска отново, но както вече казах, с вече нормален приоритет, а не 100%

  16. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    367
    #13

    Re: svchost.exe 100% CPU ?!

    И при мен се получи същия проблем на няколко компа, струва ми се че е от сервиса на вградения firewall и ICS (той е един). Като го забраня всичко е ок...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. svchost
    От pettiofi във форум Windows
    Отговори: 15
    Последно: 23-07-09, 23:09
  2. НОД намира троянец в svchost.exe
    От IBANEZ_ във форум Windows
    Отговори: 4
    Последно: 24-11-08, 20:41
  3. ПЛС Помоооооощ!!! - SVCHOST.exe
    От Kasorazbiva4a във форум Windows
    Отговори: 4
    Последно: 23-07-04, 19:16
  4. Svchost 100% cpu used
    От GOTHIC във форум Windows
    Отговори: 7
    Последно: 20-02-04, 01:21
  5. Проблем със SVCHOST.EXE
    От Compare във форум Windows
    Отговори: 4
    Последно: 05-09-03, 14:38

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе