Резултати от 1 до 4 от общо 4

Boot Disk Failure

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2005
    Мнения
    20
    #1

    Boot Disk Failure

    Имам следния проблем,

    Вси4ко си беше наред, но по едно време взе нещо да се забавя. Опитах се да рестартирам, ама не ми се 4акаше 15 мин и натиснах "Restart" коп4ето. И каква изненада " Disk boot failure". Понеже ми се е слу4вало и преди, хи4 не се изненадах. Сложих си Windows диска за да преинсталирам наново. Оба4е изненадата беше друга = като стигна до мястото където пита на кой Partition да инсталира изведнъж вместо 2 диска имаше само 1 C:/Unpartitioned. Като си помисля 4е имам ценни фаилове на Д: и хи4 не ми се ще да трия каквото и да било.

    Сега, въпроса ми е: Дали мога да сложа този ХД на друг компютър който си работи и да се опитам да си презапиша снимките и другите неща на двд или има друг на4ин да се поправят нещата???


  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    186
    #2

    Re: Boot Disk Failure

    Диска ако не е повреден би трябвало успешно да го прочетеш и на друг комп, особедно ако е FAT 16 или 32.
    Може да пробваш и с Live CD, или някоя ( Live) дистрибуция на Linux, да изтеглиш необходимите ти файлове.
    http://homepage.ntlworld.com/hiren.thanki/bootcd.html - Hiren boot CD.
    http://www.knoppix.org/- Knopix Live CD

  4. Junior Member
    Тук е от
    May 2005
    Мнения
    20
    #3

    Re: Boot Disk Failure

    Мерси Home Of Love за идеите. В4ера не намерих Хиренс ЦД ама една друга програмка която по принцип върши същата работа. Тая беше ДЕМО ама влезе в харда и аз видях вси4ките ми файлове, ама нали е демо и не щя да възстанови нищо. Ама днес си свалям Хиренс ЦД и дове4ера ще му разкажа играта...

  5. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #4

    Re: Boot Disk Failure

    Съвсем скоро имах подобен случай с изчезване на партишън при Windows.

    Тогава направих следното:
    1. Възстанових партишъна с програма от Hiren BCD(не си спомням точното име на програмата, беше първата в списъка за възстановяване на партишъни)
    (1а. Направих си копие и имидж за всеки случай)
    2. Заредих от оригиналното CD с Windows в recovery console
    3. Chkdsk
    4. Fixmbr
    5. restart

    И всичко се оправи както си беше преди това

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. The disk is write_protected.Remove the write-protection or use another disk.
    От lisa_lisanova във форум GPS - модели, софтуер, карти и трикове
    Отговори: 4
    Последно: 31-08-09, 20:32
  2. Suspend-to RAM/DISK
    От shulio във форум Windows
    Отговори: 3
    Последно: 04-05-06, 23:14
  3. "Failure to open socket"
    От MEPHISTO във форум Общ - софтуер
    Отговори: 0
    Последно: 03-02-06, 12:16
  4. MY BOOT DISK v2.71 help
    От krassi във форум Общ - софтуер
    Отговори: 7
    Последно: 08-01-04, 14:24
  5. Boot Disk!?
    От saint056a във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 11-04-03, 17:41

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе