Резултати от 1 до 14 от общо 14

Windows activation problem

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    781
    #1

    Windows activation problem

    Здравейте.
    Пуснах едно търсене бързо, но не намерих точно за проблемът, който имам сега.
    Та набързо.
    Имам клиент, донесе ми компютър HP, купен явно от маркетите тука.Оригинален windows. Инсталирах му неговия оригинален и след известно време сам поисква да се активира. Избирам Yes и изчезва това искане за активация, компютърът беше включен и е включен в интернет. Windows-a си е оригинален, с оригиналния си сериен номер. Днес ми се обади и каза че като се стартира, му показва, че този windows трябвало да бъде активиран и до там...не искал да зарежда повече...
    Има ли начин този проблем да се реши без преинсталация на всичко наново и как ?
    Извинявам се, ако точно този случай се повтаря, просто искам да разбера има ли начин без да си играя наново да преинталирам всичко,това е.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #2

    Re: Windows activation problem

    Цитат Първоначално публикувано от DarkRose
    ... Избирам Yes и изчезва това искане за активация, компютърът беше включен и е включен в интернет. Windows-a си е оригинален, с оригиналния си сериен номер...
    Не трябва да "изчезва". Трябвало е да каже Activation was successful (или нещо такова)

    ЕДИТ:
    Вероятно активацията не е била направена навремето.
    Ако сега човека има Интернет при него, може да опита да си я направи отново (активацията).
    Ако няма, няма причина да се притеснява да звънне на Майкрософт (България). Телефона е 0800нещо си (има го на сайта)

  4. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    781
    #3

    Re: Windows activation problem

    Благодаря, ще видя какво може да се направи.

  5. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #4

    Re: Windows activation problem

    Със сигурност това не е "оригиналния" за компютъра Уиндоус. Продуктите на HP които се продават с Уиндоус са с Operating System CD/DVD ( Operating System Recovery CD/DVD, For distribution only with new HP or Compaq products ). При инсталацията не иска сериен номер, не иска и активация. Вероятно в него е записана информация от биоса. В момента в който сложиш обаче това СД на друг компютър, се държи като Уиндоус инсталиран от RETAIL пакет. т.е. иска сериен и активация. Насочи човека си към най-близкия представител на НР и ако е купен с Уиндоус, определено някой нещо е объркал и вероятно е подменил СД-то.


  6. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    781
    #5

    Re: Windows activation problem

    хм, странно.
    Аз го преинсталирах компютърът с CD-то, което си вървеше в комплекта, беше нещо подобно на това, което си показал... но ми поиска сериен номер, както и активация..

  7. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #6

    Re: Windows activation problem

    @Tommorow, не е в това проблема. В службата има десетки компютри HP koито наистина са с оригинални дискове, но при преинсталация пак искат сериен номер и активация - понеже са OEM. При опит да се инсталира от такъв диск windows на друг комп - не HP - просто нестава - излизаше някакво съобщение - не го помня точно. А компютрите като ги докарат чисто новички с инсталирана OS - също си искат активация - прави се през интернет.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #7

    Re: Windows activation problem

    Tommorow,
    И аз мисля, че това не е проблема.
    През последната година съм сменил около 15 диска на различни лаптопи, от които поне 5 са били HP. И винаги инсталацията след това е била от най-стандартен OEM-ски диск (а не оригиналния от лаптопа) плюс серийния номер от лепенката на капака на лаптопа. Активацията след това или е минавала безпроблемно през Интернет, или е минавала безпроблемно по телефона.
    Всъщност един-единствен път ми се наложи да правя активация по телефона, но не мога да се сетя лаптопа HP ли беше или нещо друго.

  10. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #8

    Re: Windows activation problem

    @Pat - и моите 4-ри са НР-та и са с recovery оригинали и досега не са ми искали нито сериен, нито активация, а съм ги преинсталирал може би десетки пъти Подведе ме, "Инсталирах му неговия оригинален...", затова счетох ,че става дума за заводско окомплектован НР продукт с Уиндоус, а не ОЕМ или такова с подменено recovery CD. След подмяна поради загубване или унищожаване разбира се започва да иска номер и активация. Както и всички ОЕМ или Retail.

  11. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #9

    Re: Windows activation problem

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow
    @Pat - и моите 4-ри са НР-та и са с recovery оригинали и досега не са ми искали нито сериен, нито активация, а съм ги преинсталирал може би десетки пъти Подведе ме, "Инсталирах му неговия оригинален...", затова счетох ,че става дума за заводско окомплектован НР продукт с Уиндоус, а не ОЕМ или такова с подменено recovery CD. След подмяна поради загубване или унищожаване разбира се започва да иска номер и активация. Както и всички ОЕМ или Retail.
    Момент , така е, но само когато използваш при преинсталация recovery диска. Той така е устроен, че не пита за драйвери номера и т.н. .... Но на него не e самата операционна система. Просто идва един момент в който те кара да поставиш диска с ОС "Windows". Аз говоря именнo за този диск. Той си е самостоятелен ОЕМ-ски диск, може да се инсталира от него и без recovery диска, но тогава иска номера и не тръгва на компютри които не са HP. Активацията се иска и в двата случая. Последно уточнение - Не говоря за дискове на лаптопи, а за десктоп машини HP.

    Ако искаш мога да ти кача някъде имидж на такъв диск и да го пробваш

  12. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #10

    Re: Windows activation problem

    Хммм...говорим за различни видове май. При мен...имам само Operating system CD ( като показаното по горе ) и Application and Driver Recovery CD...пъхвам първия тръгва да се инсталира Уин както всеки друг...дялове, юзер нейм, часова зона, това онова...рестарт, продължава инстал до края без да ме кара да въвеждам сериен и не ме пита преди края да се върже ли и да се регне+активира. Слагам след това другото с драйверите което е с autorun и след още един рестарт - готово. Няма напомняне, няма нищо. При изтегляне на genuine и проверка всичко е точно...Предните продукти на НР/Compaq които сам имал през времето позлваха recovery дискове подобни на имейдж. пъхаш първия, тръгва, с конзолен интерфейс, иска втория, даваш....чак след рестарт се появява Уин и пак без никакви въпроси за сериен или активации. Но стази разлика че разделят автоматично целия диск и в Д правят копие на системата..нещо което винаги ме дразнеше.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #11

    Re: Windows activation problem

    Щом сте с официален "истински" Уин, не пестете на MS главоболията, може да ви отнеме 3-4 часа и много нерви, но моля ви звънете на поддръжката, те са за това да решават проблемите с "истинският" Уин ...

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    957
    #12

    Re: Windows activation problem

    Ами досега трябваше да са го направили - това да потърсят Майкрософт - нали им е платен лиценза!

  16. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    781
    #13

    Re: Windows activation problem

    Не се е обадил клиента...ако се обади мисля, че това ще е решението.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #14

    Re: Windows activation problem

    Дарк, ами щом ти е клиент може и ти да му изгърбиш преговорите с МС (Не е Министерски Съвет ако е съгласен да си плаща, те не са леки ...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с vmware и Windows XP SP2 OEM Activation
    От kasovnik във форум Windows
    Отговори: 1
    Последно: 22-01-12, 23:08
  2. Windows XP Media Center Activation
    От jumboo във форум Windows
    Отговори: 1
    Последно: 17-07-05, 10:43
  3. Windows XP activation
    От Nedko във форум Windows
    Отговори: 4
    Последно: 29-11-04, 14:29
  4. HELP!!! Licenzen win XP HOME & Activation problem
    От Acimir във форум Windows
    Отговори: 4
    Последно: 30-12-02, 21:58

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе