Резултати от 1 до 9 от общо 9

Трябва ми помощ за портове!!!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    125
    #1

    Трябва ми помощ за портове!!!

    Можете ли да кажете кои от тези портове са опасни и трябва да бъдат затворени: [25-smtp] [59-backdoor] [80-www-http] [81-hosts2-ns] [82-xfer] [83-mit-ml-dev] [110-pop3] [119-nntp] [135-epmap] [139-netbios-ssn] [143-imap] [7900]
    Някои е учевидно, че са опасни като 59, но как по точно се затварят портовете ще обясните ли ?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #2

    Re: Трябва ми помощ за портове!!!

    Няма такова нещо като "опасен порт". Опасно е, ако услугата (service), която ползва този порт има дупки в сигурността. Ако нямаш работещи услуги, които да слушат на съответните портове, е абсолютно излишно да се чудиш как да затваряш портовете. Обозначенията, които си написал са сякаш от някаква "хакерска" програмка. За да провериш кои са обичайните услуги, които ползват дадени портове, разгледай файла "c:\WINDOWS\system32\drivers\etc\services"

  4. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #3

    Re: Трябва ми помощ за портове!!!

    Реалнно ако не ползваш тези портове, няма нужда те да са ти отворени. Затварянето става най-лесно с слагането на някои Firewall ако си под Windows (под *nix операциона система също)

  5. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #4

    Re: Трябва ми помощ за портове!!!

    Ей - да не вземеш да си затвориш 80-ти - че ще ти секне интернета ...

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    125
    #5

    Re: Трябва ми помощ за портове!!!

    да ,но тоя порт 59 примерно не трябва да е отворен, защото може да ми се случи нещо а и компютъра ми го усещам, че не е добре нещо ... На всичкото от горе касперски беше започнал постоянно да засича някакви атаки от мрежата от най-различни ип-та на порт 180 ако не се лъжа... Мисля че можеше от виндоус да се затварят портовете без допълнителни програми... които ще товарят излишно компа.

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    704
    #6

    Re: Трябва ми помощ за портове!!!

    Цитат Първоначално публикувано от striking
    Мисля че можеше от виндоус да се затварят портовете без допълнителни програми...
    Предполагам, говориш за TCP/IP Filtering. Активира се и се конфигурира от Control Panel > Network Connections > Properties на мрежовата карта > Properties на TCP/IP протокола > Advanced > Options > TCP/IP Filtering > Properties
    Има обаче следните особености:
    - от тук "затваряш" не само определени портове, а всички, като после указваш кои да са "отворени"
    - каквото настоиш тук, важи за всички мрежови адаптери, т.е. за цялата машина

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #7

    Re: Трябва ми помощ за портове!!!

    Цитат Първоначално публикувано от striking
    да ,но тоя порт 59 примерно не трябва да е отворен, защото може да ми се случи нещо
    И как реши че може да ти се случи нещо? И като какво е това нещо? Да се напиеш ли, примерно?

    по-горе Ghost ти го каза ясно и точно, ти продължаваш с щуротиите

  10. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #8

    Re: Трябва ми помощ за портове!!!

    ОК - има едно просто решение за теб, за да не си играеш на затваряне на портове които не знаеш дали ти трябват или не, намери си Sygate Personal Firewall free последната версия, тя беше купена от Нортън преди година и те я погребаха защото беше много добра и конкурентна програма, тя работи много просто и защитава от атаки по мрежата, на принципа на Програма=>Разреши/Забрани=>Запомни/Временно

  11. Novice
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    2
    #9

    Re: Трябва ми помощ за портове!!!

    Port Detective е безплатно приложение за тестване за отворени портове и тяхното затваряне .

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Трябва ми вашата помощ !!
    От bobivelkov12 във форум Аудиотехника
    Отговори: 10
    Последно: 20-02-13, 22:09
  2. Трябва ми малко помощ при избор на TV
    От Hristo Hentov във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 22-12-12, 19:00
  3. Помощ ... Трябва ми cleaner na историята за IE
    От kajete във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 18-04-09, 17:43
  4. Отговори: 4
    Последно: 06-09-08, 12:43
  5. някой да има IBM R40 из Варна - трябва ми помощ!
    От wsd във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 25-09-06, 16:39

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе