Резултати от 1 до 13 от общо 13

Free CPU Idle

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #1

    Free CPU Idle

    Търся безплатна програмка за WinXP с функционалност като тази на http://www.cpuidle.de/
    Препоръчайте, моля, такива, което знаете, че вършат работа.
    Благодаря.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    662
    #2

    Re: Free CPU Idle

    Аз мисля, че това е само зарибявка и както оптимизаторите на паметта не върши грам, ама никаква работа на Win > = NT4.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #3

    Re: Free CPU Idle

    Последно съм ползваш подоно чудо под Win98 и имаше голяма полза. Зная, че NT-базираните Windows-и имат idle process, но нищо не пречи да се пробва и допълнителна програмка. Още по-важно е да има възможност за гасене на компютъра при достигане на определена температура.

  5. Member Аватара на panevdd
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    753
    #4

    Re: Free CPU Idle

    За процесорите на AMD има безплатен инструмент - S2kCtl. За останалите можеш да ползваш CPUCooL или VCool. В някои от версиите на ASUS Probe (сваля се като инструмент за дъната на ASUS) има самостоятелно приложение за понижаване на температурата на процесора; предполагам, че и други производители на дънни платки предлагат такива инструменти.
    Ефекта на софтуерното охлаждане зависи от конкретния модел процесор, дъното и използвания инструмент; аз съм постигал много добри резултати (в смисъл - големи разлики в температурата при ненатоварен процесор) именно с CPU Idle и S2kCtl. Сравнение между различните инструменти можеш да видиш например на тази страница, струва ми се, че показаните резултати са достоверни.
    Добавено:
    Сега видях, че търсиш програма с възможност за гасене на компютъра при достигане на определена температура; опитай SpeedFan или Motherboard Monitor - и двете имат такива възможности. Всички посочени от мен приложения работят под WindowsXP.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #5

    Re: Free CPU Idle

    Благодаря.

  7. ltt
    ltt е офлайн
    Novice
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    7
    #6

    Re: Free CPU Idle

    Благодаря и аз информацията беше много полезна.

  8.  
     
  9. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #7

    Re: Free CPU Idle

    Цитат Първоначално публикувано от panevdd
    За процесорите на AMD има безплатен инструмент - S2kCtl.
    която работи САМО на nforce2 чипсети!

  10. Member Аватара на panevdd
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    753
    #8

    Re: Free CPU Idle

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    която работи САМО на nforce2 чипсети!
    Със сигурност работи на КТ333, вкъщи съм с дъно ASUS A7V333 и работи без проблеми. Според сайта на програмата се поддържат следните процесори и чипсети:

    Supported processors (corrected): AMD Duron, Athlon Processors Model 2,3,4 (w/ limitations),
    AMD Duron, Athlon, Athlon XP/MP Processors Model 6 & upper
    Supported chipsets: VIA KT133, KT133A, KLE133, KX133, KM266, KT266, KT266A, KT333, KT333 CF, KT400,
    nVidia nForce series, nForce2,
    SIS 730, 733, 735, 740, 745, 755, 746, 748,
    AMD 751, 760, 761, 762

  11. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #9

    Re: Free CPU Idle

    хм, странно нещо... не бях чел specs, но помня, че на един kt400 тръгваше, но нямаше ефект...

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    357
    #10

    Re: Free CPU Idle

    незнам, но тая програмка cpuidle ми разби всички представи за охлаждане.Преди да я пусна проц-а държи 51 градуса.Пускам аз,за няколко минути тем. пада до 44 ( при джъткане 30мин на игра се вдига до 54,но за 2,3мин спада пак ).След известно време падна още.Макса който свали беше до 39 градуса.Това дори и със стария фън на 4500 оборота несъм го постигал.Незнам до колко е вярна инфоркацията ( измервам температурата на проц-а с S2kCtl ).Ако това е достовено... почвам да си търся крак или сериал

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,029
    #11

    Re: Free CPU Idle

    при мене nforce2/winXP s2ctl има точно нулев ефект... нарочно я оставих да работи 24h, и през нощта, когато няма никкво натоварване и би трябвало да е най-ефективна нищо не се забелязва никаква промяна в температурата... 51-2 градуса постоянна.

  14.  
     
  15. Member Аватара на panevdd
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    753
    #12

    Re: Free CPU Idle

    при мене nforce2/winXP s2ctl има точно нулев ефект... нарочно я оставих да работи 24h, и през нощта, когато няма никкво натоварване и би трябвало да е най-ефективна нищо не се забелязва никаква промяна в температурата... 51-2 градуса постоянна.
    Виж в настройките на програмата - мисля, че при първоначално стартиране по подразбиране "охлаждането" е изключено. При мен работи с тези настройки:

    Понижаването на температурата при мен започва около 30 сек. след прилагането на настройките.

  16. KTT
    KTT е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    531
    #13

    Re: Free CPU Idle

    Според мен RightMark CPU Clock Utility (RMClock) http://cpu.rightmark.org/products/rmclock.shtml е правилен избор. Сменя динамично множители, напрежения, throttling и върши чудесна работа.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Записи на music idle
    От Wise във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 4
    Последно: 13-04-07, 10:40
  2. BTK 90 sek FREE
    От connect във форум Мрежи
    Отговори: 7
    Последно: 19-04-06, 08:50
  3. System Idle Process - 100% CPU ??!?!
    От Az_sum_bre_ombre във форум Windows
    Отговори: 14
    Последно: 06-09-05, 00:25
  4. kolko e vasheto CPU v idle ?
    От g_ishkitiev във форум Windows
    Отговори: 4
    Последно: 25-02-04, 19:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе