Резултати от 1 до 6 от общо 6

Как да се защитя от други админ-и?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    135
    #1

    Как да се защитя от други админ-и?

    Имам РС (ХР сп2 про) което е част от домейн.
    Аз имам админ акаунт, но има още 4-5 админ акаунта. Плюс това подозирам че и други знаят паролата на моя акаунт, но не искам да я сменям, нито да трия другите админ-и.

    Искам да предотвратя абсолютно всякакво бърникане в компютъра отвън - никой да не може да гледа какво има или да променя каквото и да било, дори да не вижда дали съм в мрежата (да не отговаря на пинг и подобни). Дори да знае моите юзърнейм и парола.

    Как да стане?
    Мога да утрепя всякакви сървиси и програми, но не знам какво точно.
    Примерно ще спра Net Logon, Secondary Logon, Remote registry, Remote desktop, Telnet, Terminal services, но какво още?
    Разбира се, РС-то трябва да работи след всичко това.
    Не искам да инсталирам доп. софтуер(напр. файъруол), трябва да стане с наличните ресурси.

    Някаква идея?
    10х



  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    508
    #2

    Re: Как да се защитя от други админ-и?

    Не си казал каква е мрежата,но се предполага,че е Microsoft базирана. При нея идеологията е такава, че домейн админа има пълен достъп до всичко, само не може да ти види паролата с нормални средства - може да я ресетне, да те забрани и прочее.... Дори и да нямаш шернат ресурс, има default шернати всички у-ва плюс системната директори на твоя комп. Ако сисадмина е "фелен", не можеш много да се скриеш...
    Не си казал твоя акаунт с какви права е в домейна и съответно на локалната машина. В домейна вероятно си user. Aкo имаш локални администраторски права, можеш да направиш някои неща, които поне малко да попречат и да затруднят "бъркане" през локалната мржата (нямам претенции за изчерпателност)
    - Изключи File and print sharing
    - В Local security pоlicy задай на Access this computer from network - разкарай всички акаунти
    - Разкарай от локалната администраторска група всички домей акаунти начело с домейн админа,остави само твоя домейнския Това работи перфектно, особено ако домейнската политика не е изпипана в детайли, при логване в домейна тя овъррайтва локалната политика, но ако не са го указали изрично, домей админа остава извън локалната админ група :-)

    Гореизложеното е изпробвано на практика и работи. Успех!

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #3

    Re: Как да се защитя от други админ-и?

    Ако машината е присъединена към windows domain, нямаш големи шансове, освен ако администратора не е некадърник, мързеливец или и двете заедно.

    Ако машината не е присъединена към windows domain, е достатъчно да включиш вградения в windows firewall (иначе администратора на домейна най-вероятно ще е забранил), за да спреш достъпа по мрежата. Ако искаш да спреш локалния достъп, може да направиш disable на нежаланите акаунти или да ги преместиш в група с намалени права. Така, мисля, че условието, което поставяш, е изпълнено - не триеш, а сменяш свойства. Също може да опишеш в локална политика кой има право да се логва локално, кой отдалечено и кой и двете. ;-)


    //Извън темата
    ДОБАВЕНО: boishin ме изпревари с няколко секунди, а като гледам написаното се припокрива. Значи не лъжем!

  5. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #4

    Re: Как да се защитя от други админ-и?

    Цитат Първоначално публикувано от peter_nn
    Аз имам админ акаунт, но има още 4-5 админ акаунта. Плюс това подозирам че и други знаят паролата на моя акаунт, но не искам да я сменям, нито да трия другите админ-и...
    Ako имаш други админи на Domain Server, нямаш начин защото всеки админ има права да променя всичко, друг е въпроса че не може да ти сменят паролата, както и ти на тях - защото капана щрака тогава ...

    Ако имаш локални админи въпорса е друг, можеш да ги ограничиш на ниво домейн и да ги оставиш да вършеят локално ...

  6. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #5

    Re: Как да се защитя от други админ-и?


    Цитат Първоначално публикувано от Zaphod B
    - сетни си първо някоя 16 символна(буквеноцифрена комбинация) парола ..
    Няма голямо значение за темата, но за паролата май смисъл имат първите 14 символа?!?

  7. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    259
    #6

    Re: Как да се защитя от други админ-и?

    Ако машината е присъединена към Windows Domain и имаш права да се логваш към машината само с потребител от домейна нямаш никакъв шанс да скриеш каквото и да било. През Domain Group Policies администратора на домейна може да зареди в домейн контролера такива настройки, че всички локални настройки на Windows да се зареждат от предварително създадения от него профил, че дори и да стартира приложения(!). При мен дори и screen saver-a и wallpaper-а на клиентите се зареждат чрез настройките на Active Directory. Друг вариант е да имаш локален потребител, който не е в домейна, но и това няма да ти помогне особено.

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Как да защитя крушки от кражба?
    От roumen68 във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 28
    Последно: 30-04-11, 14:55
  2. Рутер D Link Dl-524,как да защитя връзката си ?
    От simons във форум Технологии
    Отговори: 4
    Последно: 10-05-09, 20:18
  3. Как да се защитя от експлойти
    От cekok във форум Windows
    Отговори: 1
    Последно: 17-12-04, 16:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе