Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 29

Как да защитя крушки от кражба?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #1

    Как да защитя крушки от кражба?

    В моя вход има някакъв незнаен тип, който явно е маниак на тема крушки. Най често се крадат от асансьора. Имало е случаи в които в три поредни дни слагам нови крушки и изчезват. Също така и от стълбищното осветление. Имам подозрения, че този тип краде крушките не за да ги ползва, а за да намаля по този начин общата сметка за осветлението и съответно да плаща с няколко стотинки на месец по малко. Да, имаме си индивиди във входа, които се пънат и спорят за всяка стотинка от общите сметки на входа.
    И тъй като във входа ми повечето съседи не са с високи доходи, аз като самарянин съм се нагърбил за моя сметка да купувам от Метро стекчета от по 10 крушки, (40-ватови, няма по малки) които заминават доста бързо.

    Много съм се замислял как да защитя крушките от кражба. В един момент си мислех да подменя фасунгите с такива за по малките крушки. Но явно целта на крадеца е не да ползва крушките, така че и по малките крушки сигурно пак ще изчезват. Мислил съм и какви ли не варианти как да разбера кой краде и по някакъв начин да се включи аларма или да го запиша с някаква си скрита камера... Яд ме е, че иначе съседите до един се възмущават от тези кражби и сред тях е и крадеца.

    Моля дайте съвети и идеи

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #2

    Re:Как да защитя крушки от кражба?

    Ами Румба - решетка от тел, друг начин няма. Може да я направиш да се отваря и заключва с катинарче или пък просто да се сваля с няколко винта, което става бавно, не е като да отвиеш крушката. При нас е така. Ама преди това е добре да намериш начин да го запишеш с камера мерзавеца и да го разобличиш.

  4. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #3

    Re:Как да защитя крушки от кражба?

    Огледай се за плафони в противовлажно изпълнение (има такива за специални помещения) Те се затварят плътно с винтове (има и с болтове даже). Сменяш винтовете/болтовете с такива, които искат специален инструмент за отвиване и готово. А ако краде заради крушките се ползват крушки на 48V (или 60V) и траф в машинното.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #4

    Re:Как да защитя крушки от кражба?

    Лазар, ако има откъде да намеря такива мрежи. За записването с камерата - направо си го мечтая, но не знам как да го реализирам. Трябва навярно да е безжична и постоянно да се записва видеото.

    Лупус, ще погледна за плафони специално изпълнение.

    Всъщност на асансьора има плафон който се сваля със завъртане и крадеца след като открадне крушката - го връща на мястото му. Дали не е вариант да се снемат отпечатъците от пръстите по плафона от полицията и така да се стигне до него? Но сигурно за такава "кокошкарска" работа ще ми се присмеят и ще ми кажат да си гледам работата. Наистина е нещо дребно - крушки, струват стотинки, но е системно и много дразни. Погрижил си се - сложил си крушки, прибираш се вечер - тъмница.

  6. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    202
    #5

    Re:Как да защитя крушки от кражба?

    Крушката се завива и се намазва с нещо наистина гадно. Последното не е много трудно да се измисли.

  7. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #6

    Re:Как да защитя крушки от кражба?

    Дебни го и като го хванеш му подари един стек крушки и го накарай да обещае да не пипа повече. Може и пред съседите

    Иначе няма оправия с такива, него си го кефи мизерията.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #7

    Re:Как да защитя крушки от кражба?

    Цитат Първоначално публикувано от Colonelo
    Крушката се завива и се намазва с нещо наистина гадно. Последното не е много трудно да се измисли.
    Няма как да стане - крушката доста се нагрява и каквото и да има върху нея - ще изсъхне за секунди.

    Цитат Първоначално публикувано от dragozow
    Дебни го и като го хванеш му подари един стек крушки и го накарай да обещае да не пипа повече. Може и пред съседите

    Иначе няма оправия с такива, него си го кефи мизерията.
    Офф, минах вече и през това - долу на таблото захачах по 1 крушка както си е с опаковката - който иска да си вземе. След ден крушка вече няма. Един път бях наредил цели 5 крушки - издържаха 2 дни там, после всичките изчезнаха.
    Всякакви варианти съм премислял как да се справя с това тъпо нещо. Когато вдигна ръце и не сложа нова крушка - така си и остава докато един ден все пак сложа нова....

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    447
    #8

    Re:Как да защитя крушки от кражба?

    Как да защитя крушки от кражба?
    Като се завиват някъде надалеко от България.
    Уникални сме, с какво ни се налага да се занимаваме.

  11. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #9

    Re:Как да защитя крушки от кражба?

    Цитат Първоначално публикувано от roumen68
    Всъщност на асансьора има плафон който се сваля със завъртане и крадеца след като открадне крушката - го връща на мястото му. Дали не е вариант да се снемат отпечатъците от пръстите по плафона от полицията и така да се стигне до него?
    Няма да ти обърнат внимание. Но виж...една интересна идея. Ако внимателно намажеш плафона с UV боя ( прах ) като тази с която маркират белязаните банкноти в полицейски акции и после минеш с UV лампата по всеки етаж, със сигурност ще го барнеш. Някоя от дръжките ще свети. Тоя хубосник най-вероятно взима лампите когато се прибира.

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,421
    #10

    Re:Как да защитя крушки от кражба?

    Или да капнеш 2-3 капки каноконлит на фасунката преди да завиеш крушката в нея. Голям зор ще види докато я свали...
    Е смяната с нова после ще е проблем-трябва да чупиш стъклото на крушката и да я развиеш с клещи.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #11

    Re:Как да защитя крушки от кражба?

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow
    Няма да ти обърнат внимание. Но виж...една интересна идея. Ако внимателно намажеш плафона с UV боя ( прах ) като тази с която маркират белязаните банкноти в полицейски акции и после минеш с UV лампата по всеки етаж, със сигурност ще го барнеш. Някоя от дръжките ще свети. Тоя хубосник най-вероятно взима лампите когато се прибира.
    Много хубава идея Tomorrow и сигурно ще проработи! Въпросът е откъде прах и лампа...

    Ето друг вариант над който съм мислил, но изисква да вложа това онова и не е много евтин.
    На първа и на втора снимка се вижда горната част от кабината на асансьора. По краищата на кабината точно под тавана има малки отвори, вероятно за проветрване. В два срещуположни отвора, точно срещу плафона слагам два фотоелектрични сензора приемник и излъчвател, монтирани така, че почти да не се забелязват. Докато плафона си е на мястото - приемника "не вижда" излъчвателя. Но когато се свали - тогава изхода му ще се активира и с помощта на едно реле ще включи доста мощна аларма на покрива на кабината. Със стълбищно реле за време, което ще осигури поне 10 минути работа на алармата. Технически това е решимо, тъй като кабината може да се свали надолу така, че да може да се работи по монтажа на покрива и.

    В същите тези отвори съм се замислял и за монтаж на скрита безжична камера, но май ще е по скъп вариант, трябва денонощно да записва...

    А на последната снимка - жертвена крушка на таблото до вратата на входа. Забележете червената кабърка с която е забодена опаковката - когато крушките изчезват, изчезват даже и тези кабърки. Прибран народ....
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  14.  
     
  15. Member Аватара на sclera_bg
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    475
    #12

    Re:Как да защитя крушки от кражба?

    Моя тъст е реализирал една много проста схема и вече над 25 години (аз съм от 15 години в тоя блок и мога да гарантирам за толкова) крушките в асансьора не се пипат.

    Решението е следното: 2 крушки (не знам колко ватови) свързани последователно. Върху плафона е монтирана решетка с най-обикновени винтове, на които са разплескани главите, за да не могат да се отвиват лесно с никакъв инструмент.

    При последователното свързване живота на крушките клони към безкрайност . Е, светят по-слабо , но осветление в кабината има. И на никой и през ум не му минава да си хаби живота за точно тези две крушки.

    Та така...

  16. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #13

    Re:Как да защитя крушки от кражба?

    Румен - мисли по простичко бе човек - ти инфрачервени лазери още малко ще монтираш да кръстосват сантиметър под плафона Много скъпа ще ти излезе тая проверка. Питай някое ченге ако имаш познато, за тези UV прахове. Питай на входа на нощните клубове с куверти. Тук ти бият един неизтриваем за 24 часа UV печат за да можеш да влизаш и излизаш без да плащаш отново. Иначе виж тук за по-комерсиални решения http://market-uv.net/product_info.ph...products_id=32
    има и мастила и лампи. Мастилата сигурно засъхват и не цапат след това, което няма да ти свърши работа, но можеш да попиташ. А после можеш да си я ползваш лампата, че много ментета на пазара има вече

  17. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #14

    Re:Как да защитя крушки от кражба?

    безумна тема

    а пък колко хора скочиха срещу мен, като преди време зададох въпроса "защо се предполага, че трябва да сме горди, че сме българи?"

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    447
    #15

    Re:Как да защитя крушки от кражба?

    тя темата не е безумна, а живота дето водим...
    ... за една крушка !!?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Разклонител за крушки - откъде?
    От vitoshabg във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 4
    Последно: 19-07-10, 22:53
  2. Как да се защитя от други админ-и?
    От peter_nn във форум Windows
    Отговори: 5
    Последно: 25-06-07, 13:16
  3. Как да се защитя от експлойти
    От cekok във форум Windows
    Отговори: 1
    Последно: 17-12-04, 16:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе