Резултати от 1 до 6 от общо 6

IIS - може ли да се промени от "domain".com/abc на abc."domain".com ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #1

    IIS - може ли да се промени от "domain".com/abc на abc."domain".com ?

    Win2K3 + IIS 6 + Exchange + други
    Има Интернет връзка с глобалeн IP.
    Има Интернет-име "domain".com, което се управлява от външни DNS-сървъри. Може да се добавят каквито си искаме записи в тези DNS-сървъри.

    Имената
    "domain".com
    www."domain".com
    сочат към IP-адреса на сайта, който се хоства някъде си.

    Разни други имена, като
    mail."domain".com
    owa."domain".com
    webdav."domain".com
    rd."domain".net
    и други
    сочат към IP-адреса на този W3K-сървър. Тези имена са добавени уж за удобство на потребителите, но на практика, тези имена, които са свързани с HTTP-услуги и се обслужват от IIS не са никак удобни, тъй като се получава дублиране при писане на адреса.
    Например:
    http://owa."domain".com/exchange
    http://webdav."domain".com/webdav

    Генерално, въпроса ми е: "Може ли нещо да се направи по въпроса и как ?"

    Доколкото разбирам, въпроса трябва да го задам така "Може ли нещо да се промени в IIS, така че да се избегне това дублиране ?" Идеалния вариант е ако може да се постигне резултата в заглавието на темата.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 1970
    Живее в
    София
    Мнения
    924
    #2

    Re: IIS - може ли да се промени от "domain".com/abc на abc."domain".com ?

    Доколкото разбирам искаш да има сайт примерно webdav.domain.com на същия сървър и със същото ИП, който сочи към някаква директория C:\Webdav примерно.
    Ако е така - може, разбира се. IIS Manager - Папка Web Sites - десен бутон - New - Web Site. Попълваш си нещата. После на сайта, който си направил - десен бутон - Properties - Натискаш бутон Advanced дето се намира до ИП-то - после там целта е да въведеш в Host Header Value примерния сайт - webdav.domain.com

    Това е.

  4. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #3

    Re: IIS - може ли да се промени от "domain".com/abc на abc."domain".com ?

    Благодаря ти, стана.

    Не знам защо (и кога) съм се заблудил, че когато в IIS правиш New->Web Site, то този нов сайт не може да бъде закачен на порт 80, ако вече съществува стар сайт на порт 80. И винаги съм се чудил как "другите правят чудеса", а аз ... все прах дишам.

    И един дребен въпрос - след като вече е направен новия сайт, как може да се манипулира(промени/редактира) host header-а ? Като цъкна properties, никъде не намирам подобно поле.

  5. Member
    Тук е от
    Jan 1970
    Живее в
    София
    Мнения
    924
    #4

    Re: IIS - може ли да се промени от "domain".com/abc на abc."domain".com ?

    Триеш го и добавяш новия. Не сайта, а ип-то с хост хедъра. Можеш да си добавяш и допълнителни, ако искаш този сайт да се отваря с повече имена и ип-та.

  6. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #5

    Re: IIS - може ли да се промени от "domain".com/abc на abc."domain".com ?

    Всъщност, не става. Май пак съм на път да се заблудя в нещо.

    Когато направя новия сайт, който слуша на порт 80, той е Stopped.
    Като му дам Десен бутон/Start, се появява съобщение
    IIS was unable to start the site. Another site may already be using the port you configured for this site. Please select an unused port for this site.

    // А това което питах за host header-а в предишния пост е голямо недоглеждане от моя страна. Сто пъти съм натискал бутона Advanced преди, а чак сега го видях.

    //
    Цитат Първоначално публикувано от -CTPAX-
    Доколкото разбирам искаш да има сайт примерно webdav.domain.com на същия сървър и със същото ИП, който сочи към някаква директория C:\Webdav примерно. ...
    За да не става недоразумение, ще опиша малко по-подробно:
    В момента, в IIS в Default Web Site има няколко подсайта и няколко virtual directories (не знам, дали в конкретния случай "подсайт" и virtual directory не означава едно и също нещо) и до всяко от тях може да се стигне отвън, чрез
    http://abc1."domain".com/site1
    http://abc2."domain".com/site2
    http://abc3."domain".com/site3



  7. Member
    Тук е от
    Jan 1970
    Живее в
    София
    Мнения
    924
    #6

    Re: IIS - може ли да се промени от "domain".com/abc на abc."domain".com ?

    За всеки виртуален сайт трябва да е уникална комбинацията от ип, порт, и хост хедър. Можеш да зададеш едно и също ип и порт, но различен хост хедър. Не може да има два сайта с IP (All unasigned) и един и същи порт.

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 29
    Последно: 29-01-23, 16:48
  2. Отговори: 4
    Последно: 15-01-12, 23:07
  3. Отговори: 6
    Последно: 15-09-10, 17:53
  4. Отговори: 6
    Последно: 07-08-09, 15:02
  5. Отговори: 13
    Последно: 07-06-06, 10:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе