Резултати от 1 до 13 от общо 13

забранен достъп до устройства

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    4
    #1

    забранен достъп до устройства

    моля за помощ DVD и floppy устройството ми излизат със знак забранено и съобщение при зареждане на системата Administrator has prohibited access to CD/DVD Rom drives не мога да използвам и флашка а PCто е домашно и няма админ какво да направя

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Re: забранен достъп до устройства

    принципно ти би трябвало да си админ, освен ако при инсталацията на windows не е било указано друго
    така че си влез в control panel -> user accounts и виж потребителя ти какъв тип е. ако не е админски, тогава рестартираш компа, влизаш в safe mode, и когато ти даде да си избереш кой потребител да зареди (administrator или твоя), избери админския и от него си редактирай своя

  4. Novice
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    4
    #3

    Re: забранен достъп до устройства

    Това го правя но админа има парола

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #4

    Re: забранен достъп до устройства

    Търсиш този, който ти е инсталирал Windows-a и го питаш за паролата. Ако не иска да ти я каже, без да има основателна причина за това, му теглиш един пердах. Ако е по-як от теб, пишеш пак тук - има си хватки за reset на паролата, но дано мине по по-лесния начин, защото без достъп до външно устройство малко сложно ще стане.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #5

    Re: забранен достъп до устройства

    другият вариант е, юнака да се опитва да пипа в някоя фирма, или интернет зала или училище
    Тогава маалко трудно ще му кажат паролата и ще последва нова тема ясно с какво питане

  7. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #6

    Re: забранен достъп до устройства

    Мда, Black Adder е прав ми се струва. А и темата вече е обсъждана тук. Не е лошо да се използва функцията "Търсене".

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #7

    Re: забранен достъп до устройства

    @Black Ader - тук и аз съм съгласен с теб !
    Няма как дори някой да ти инсталира winxp на личния комп, да ти забрани достъп до CD/ DVD , FDD
    освен ако този дом.. комп не е пипнат и контролиран от ....бащата

  10. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #8

    Re: забранен достъп до устройства

    Вземаш един Hiren's Boot Disk и там има програма с която да ресетнеш било Биоса, било Админския акаунт, а може и да затриеш целия компютър, ако искаш с програма за сигурно изтриване на диска. Само гледай да не те спипа админа, защото ...

  11. Novice
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    4
    #9

    Re: забранен достъп до устройства

    паролата на админа е най-лесната работа ще се обадя и ще питам но не там е въпроса тези които ми инсталираха ОС са в друг град няма как да забраняват на мойто РС а аз не съм пипала настройките (поне така си мисля) и все пак как съм го направила

  12. Novice
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    4
    #10

    Re: забранен достъп до устройства

    разбрах паролата на админа но това не помага устройствата са отнова забранени тези от фирмата ми казаха че най -вероятно е от драйверите на чипсета но няма как да ги преинсталирам защото устройствата ми са забранени какво да правя?

  13. Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    331
    #11

    Re: забранен достъп до устройства

    тегли един чук на компютъра и една майна на 'тези от фирмата'
    ... или обратното - ефектът ще е все същия - частично неработещ компютър.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #12

    Re: забранен достъп до устройства

    Цитат Първоначално публикувано от vezni69
    разбрах паролата на админа но това не помага устройствата са отнова забранени тези от фирмата ми казаха че най -вероятно е от драйверите на чипсета но няма как да ги преинсталирам защото устройствата ми са забранени какво да правя?
    Интересно, 'тези от фирмата' какви се явяват в цялата игра и защо отричат да са пипали правата до тези устройства и набеждават драйвери, които явно нямаш права нито да качаваш, нито да махаш?!!?

  16. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #13

    Re: забранен достъп до устройства

    "драйверите на чипсета" - пълен дрън-дрън!

    ще ви кажа как аз я виждам цялата работа - купен компютър с инсталиран windows от "тези от фирмата", последващо прецакване на win-a и нежелание от страна на "онези от фирмата" да се занимават с неща, които de facto не са и тяхна работа...

    vezni69, решаването на всеки един проблем става най-лесно, бързо и безболезнено при пълно и правилно излагане на проблема и средата, в която той съществува.

    след като предложеното от мен не помага, а последващото предложение на ru-boy не го разбираш, значи най-правилното нещо за теб е записване на друг партишън/dvd диск/друг хард на всичко важно за теб и преинсталиране на windows

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Изкупуване на повредени устройства
    От 860201 във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 01-01-13, 13:09
  2. Виртуални устройства - проблем
    От milev във форум Windows
    Отговори: 2
    Последно: 21-01-09, 19:49
  3. Blu-Ray...устройства, дискове......
    От centrino във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 02-11-07, 10:45
  4. Отговори: 16
    Последно: 04-10-04, 13:19
  5. Отговори: 17
    Последно: 20-09-03, 15:45

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе