Резултати от 1 до 14 от общо 14

Спешно!! Търся USB драйвер под NT4.0

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    495
    #1

    Спешно!! Търся USB драйвер под NT4.0

    Здравейте Колеги! Налага ми се да подкарам USB поддръжката на един стар компютър под Windows NT4.0. Както знаете USB не се поддържа под тази ОС. Знам обаче че има такива драйвери които подкарват USB-тата. Моля ако някой разполага с такива да каже от къде да ги сваля, понеже не можем да подкараме един USB принтер.
    Отговори от вида, сложи си 2000 или 98 не ми вършат работа!!
    ако някой има такива драйвери може да ги прати на g_velev@tugab.bg или g.velev@gmail.com

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #2

    Re: Спешно!! Търся USB драйвер под NT4.0

    мисля, че ако се поровиш в страницата на производителя на дънната платка ще имащ успех. ако ли не сисложи една платка с 4 УСБ-та

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    495
    #3

    Re: Спешно!! Търся USB драйвер под NT4.0

    не е толкова просто. Няма как да купя външна платка, понеже трябва да го направя със собстевени средства!
    Стандартно NT-то не поддържа USB!!!

  5. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #4

    Re: Спешно!! Търся USB драйвер под NT4.0

    Добре, а драйвери за принтера дето да вървят на NT4 имаш ли?
    Щото да речем подкараш по някакъв начин USB-to, ако нямаш драйвери - файда никаква
    иначе можеш да пробваш как се е справил със драйверите този момък http://www.geocities.com/mypublic99/

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    495
    #5

    Re: Спешно!! Търся USB драйвер под NT4.0

    Този драйвер вече го пробвах но не работи при мен! Принтера е инсталиран под НТ, но не може да си намери порта


  7. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #6

    Re: Спешно!! Търся USB драйвер под NT4.0

    Добре де, ебаси секретния принтер, дето те е страх да му кажеш модела, та хора препатили да се сетят какво са правили
    И по-интересно ми е, след като принтера е USB, че и драйвери за Windows NT има, като как така не си намира 'порта', при инсталацията не предяви ли желание точно тогава да пуснете принтера за да го разпознае?


    Непонятно ми е, защо все по-често задаващите въпроси си мислят, че заедно сме седнали на една голяма маса, пред нас компютъра и гледаме, пипаме вкупом и се чудим!?!
    Имате проблем- лошо няма, но толкова ли е трудно, да опишете цялостно ситуацията, за да може да се помогне. Както в случая (давам само пример)- компютър IBM 213, с 2 USB порта, разрешени от BIOS, OS - Windows NT 4.0, SP 6, Принтер - Оки ElaMeRitni 5114SJ. Принтера се разпознава като устройство, но иска драйвер.
    Пробвах това, това и това - не вляя, и в бурканчето не вляя
    А иначе какво излиза: Имам тук един компютър, имам тук един принтер, ама програмата греши.
    Иди се сети за какво става дума.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    372
    #7

    Re: Спешно!! Търся USB драйвер под NT4.0

    PCI USB разширителните платки не струват кой знае колко. Преди 5 години си купувах такава и беше смешни пари. За драйвер за принтера личното ми мнение е, че ако няма друг и този за 98 може да свърши работа. Не казвам, че ще стане, а че може да стане.

  10. Member
    Тук е от
    Jul 2005
    Мнения
    200
    #8

    Re: Спешно!! Търся USB драйвер под NT4.0

    лекичко ще спомена че NT 4 не поддържа USB - мисля
    защото подръжката на USB беше причината да преминеме на 2К преди много много време
    и 10 платки разширителни PCI да купиш - все няма да стане


  11. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    495
    #9

    Re: Спешно!! Търся USB драйвер под NT4.0

    да това е основния проблем в случая! Аз ъпгреднах до 2000, въпреки че машината едвам смогва, тя е слабичка със 64 Мб РАМ.
    В интерес на истината намерих драйвери за НТ в нета, но не тръгнаха

  12. Member
    Тук е от
    Jul 2005
    Мнения
    200
    #10

    Re: Спешно!! Търся USB драйвер под NT4.0

    по добре е Уин 98 СЕ - колега - има и USB има и шеринг
    а и на 64 рам ще фърчи

  13. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    223
    #11

    Re: Спешно!! Търся USB драйвер под NT4.0

    Погледни този линк има "маса" драйвери за NT 4, все някой може да проработи за теб.
    http://www.everythingusb.com/windows_nt.html
    Другият вариант е да не мъчиш старото магаре с нов самар ами си купи един USB Print Server. Вярно, ще трябва да похарчиш някой лев, но ще си спестиш главоболието и риска да счупиш NT-то.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    897
    #12

    Re: Спешно!! Търся USB драйвер под NT4.0

    Цитат Първоначално публикувано от Black Adder
    Добре де, ебаси секретния принтер, дето те е страх да му кажеш модела, та хора препатили да се сетят какво са правили
    Е , последно ще кажеш ли какъв е компа и принтера или да те измъчваме с клечки под ноктите , докато си признаеш.

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    495
    #13

    Re: Спешно!! Търся USB драйвер под NT4.0

    Ами компютъра е с дънна платка acorp, kt133 чипсет, процесор Duron 700 Mhz, 100Mhz FSB, 64 Mb SD ram. Обмислям варианта да го пусна под 98СЕ и да не се занимавам повече! Иначе сега е под 2000P и всичко върви добре, макар и доста бавничко!
    Принтера е Brorther HL2030, USB

  17. Member
    Тук е от
    Jul 2005
    Мнения
    200
    #14

    Re: Спешно!! Търся USB драйвер под NT4.0

    чипа добре - ама рам-та е малко бе човек - метаи 128 или 256 по -добре и слагаи ХП-то - и на батя ти Chaser студена бира стела артоа

    ако не ти се занимава - метаи Уин 98 SE - и го шерваш /ако стане - щото имам един Xerox които не става да се шерне /и се радваш на живота

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Търся драйвер за WebCam Delux DLV-B32
    От deveca във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 05-08-06, 15:17
  2. Търся драйвер за SONY CDU 611
    От izwerga във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 02-11-04, 11:35
  3. Търся драйвер за монитор DELL
    От GENERALAT във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 27-05-04, 16:30
  4. Търся драйвер
    От Guest във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 23-04-04, 16:05
  5. Търся аудио драйвер!
    От vaskoni-art във форум Windows
    Отговори: 7
    Последно: 25-08-03, 22:56

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе