Резултати от 1 до 15 от общо 15

Свързване с домейн

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    22
    #1

    Свързване с домейн

    Здравейте,
    Имам лаптоп HP с Win XP Pro SP2 който е работил в домейн, но сега трябва да свържа компютъра към друг домейн.След задаване на новия домейн, юзера и паролата следва около минута чакане и съобщението The network path was not found.Дайте някаква идея.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    508
    #2

    Re: Свързване с домейн

    За първоначалното логване в нов домейн се изисква администраторски права, които най-вероятно ти нямаш. За това се сещам най-напред. Възможно е и да са зададени и някакви ограничения.
    Направи все пак една справка със системния администратор на новия домейн.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    22
    #3

    Re: Свързване с домейн

    Аз съм администратора на домейна, но проблема не е в паролата.

  5. Junior Member
    Тук е от
    May 2005
    Мнения
    28
    #4

    Re: Свързване с домейн

    При инсталация на домейн Windows стандартно предлага да инсталира DNS сървър. Ако си го отказал все едно че нямаш домейн. Целият Name resolution в 2000 и 2003 става през DNS.
    На компютъра който ще вкарваш в домейна трябва да имаш зададен DNS и той да е домейн контролера. При добавянве в домейна не трябва да имаш MAP-нати устройства. Трябва да дадеш име на домейн администратор или потребител с права да добавя в домейна. Името на домейна може да бъде зададено по 2 начина като "Old Stype Domain Name" или какво в интернет. Примерно при създаване на домейна е кръстен alabala.bg, а за стар стил име е избрано ALABALA_D. Опитай и с двата
    В домейна не требва да има компютър с посоченото име. Ако има такъв той може да бъде изтрит или да бъде направен Reset на Accounta

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    508
    #5

    Re: Свързване с домейн

    Цитат Първоначално публикувано от koko20
    Аз съм администратора на домейна


    Дай повече инфо какво правиш, какви са ти настройките и т.н. Както казват някои колеги тук, боба е кът и не е току тъй за хвърляне...

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    704
    #6

    Re: Свързване с домейн

    Ми то си казва - пътя не е открит. Има се предвид пътя към домейна. Нещо не ти е наред с ДНС-а. Както казаха по-горе, домейни и Активната Директория работят и разчитат изцяло на ДНС. Лаптопът трябва да е настроен да ползва ДНС сървър, който има информация за новия домейн, т.е. е оторизиран за този домейн. В повечето случаи това е някой домейн-контролер от самия домейн, макар че не е задължително, може да е само ДНС сървър.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #7

    Re: Свързване с домейн

    koko20,
    В случай че не става, дори когато на лаптопа е правилно зададен DNS-сървъра, можеш да пробваш и с пълното име на новия домейн.
    Нещо такова би трябвало да бъде - 'domain.local'

    Добавено:
    И въобще, когато някой компютър търси ресурс в даден домейн, но не е вързан към този домейн, е далеч по-добре да се ползва пълното име - 'ресурс.домейн.local' (каквото е там името на домейна и ресурса). Често съм виждал, френдли-името да не бъде разрешавано от DNS-а, особено когато не съвпада с името на домейна. Вероятно става въпрос за някакъв автоматично добавян суфикс и към DNS-сървъра се праща нещо съвсем друго за разрешаване.
    Това си е лично мое мнение, не ми се спори с никой, дори и да не съм прав на хартия.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    22
    #8

    Re: Свързване с домейн

    Домейна е на NT4.0.Направих нова инсталация на комп. с Win XP Pro и го присъединих към домейна без проблем.Но въпросния лаптоп, който не трябва да се преинсталира и е работил с друг домейн, не може да се върже към моя домейн.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    22
    #9

    Re: Свързване с домейн

    Забравих да кажа, нямам DNS.

  12. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #10

    Re: Свързване с домейн

    Пробвай тогава с изключен файъруол на лаптопа.

    И както е написал Mitov:
    В домейна не требва да има компютър с посоченото име. Ако има такъв той може да бъде изтрит или да бъде направен Reset на Accounta
    или май при NT4.0 беше точно обратното - акаунта на компютъра предварително трябва да е създаден. Пробвай и така, и иначе.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    22
    #11

    Re: Свързване с домейн

    Трябва да няма к-р с посоченото име.Точно така направих и не става.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    704
    #12

    Re: Свързване с домейн

    А, с това трябваше да започнеш, че домейна е NT. В такъв случай всички приказки за ДНС, Активна Директория и т.н. не важат. Малко ме заблуди в началото с това, че кмпютъра има ХР, и не само мене...

    Така, все пак обаче мисля, че проблемът е разрешаване на имена, което пък при NT става с помощта на WINS, не на DNS. Така че, пак съвет - огледай TCP/IP настройките и сложи WINS сървър, ако няма.
    Друга причина би могла да е, че този XP компютър му е забранен NetBIOS-a, при ХР има такава възможност. В тоя случай определено няма да можеш да влезеш в NT домейн.
    Още една идея, виж Browser услугата, щото първо чрез нея ще тръгне компютъра да търси домейн контролер.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    22
    #13

    Re: Свързване с домейн

    Има си NetBIOS, даже сравних всички настройки с друг работещ к-р.Направих и следния експеримент - от стар к-р направих домейн на NT2000 server и се свързах без проблеми с него, след което също без проблеми се върнах към стария си домейн, но същата гимнастика с лаптопа с XP не стана, той изобщо не вижда домейна, но интересно вижда други копм. с NT4.0.

  17. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    223
    #14

    Re: Свързване с домейн

    Пусни един ipconfig /all на въпросния лаптоп и на домейн контролера, да се види какви са ти настройките. От лаптопа имаш ли пинг към ДК? Възможно ли е да имаш друг firewall на лаптопа, освен уиндоуския, пр. ZoneAlarm, Norton Internet Security и т.н.?

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    22
    #15

    Re: Свързване с домейн

    Проблема се оказа в Norton Internet Security въпреки, че бях го спрял от msconfig.
    Благодаря на всички отзовали се.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. FTP - Домейн
    От Pit във форум Мрежи
    Отговори: 7
    Последно: 22-12-08, 10:03
  2. Домейн забрана
    От VPM във форум Мрежи
    Отговори: 2
    Последно: 26-10-07, 09:18
  3. Регистрация на домейн
    От blue_ във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 39
    Последно: 16-07-07, 16:10
  4. Забраняване на домейн
    От Cko във форум Мрежи
    Отговори: 6
    Последно: 24-03-07, 22:27
  5. Регистриране на домейн
    От Pat във форум Мрежи
    Отговори: 17
    Последно: 17-11-06, 13:27

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе