Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 18

Регистриране на домейн

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #1

    Регистриране на домейн

    Искам да си регистрирам домейн, но честно казано няма никаква представа как става това. Има ли домейни които са безплатни? Ако няма, кои са най евтините (колко) и каква е процедурата за регистриране? Плащанията само "online" ли са?

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #2

    Re: Регистриране на домейн

    Плащаш както искаш, ако искаш он-лине ако искаш в кеш. Това колко ще платиш естествено зависи от домаина които искаш да регистрираш... Примерно com net org могат да се намерят за около 15 лв/г. info са малко по евтини, новия .eu върви около 50-тина лв. а .bg естествено е най-скъп...
    Безплатни tld почти няма,казвам почти защото преди имаше някакви домеини безплатни tld (разбираи .com примерно) които са безплатни, но ти слагат рекламки на сайта (доста болеми банерчета при това) така че... Иначе ако не дуржиш да е tld а нещо от рода pat.heshto.com може да се намери и безплатно........ Само че там има и други тънкости. Примерно че като си вземеш домаин то се предполага че ще хостваш саита си някъде, а в 95% от тези съб домаини не могат да се пренасочат към DNS сървер...

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #3

    Re: Регистриране на домейн


  5. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    880
    #4

    Re: Регистриране на домейн

    безплатен (май пуска рекламка...)

    http://www.dot.tk/en/index.html

  6. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #5

    Re: Регистриране на домейн

    Да безплатен е, само че завършва на .tk... ако това не те притеснява... Освен това, при началното отваряне на домеина се появява банерче, ако имаш забранени pop-ups се появява една тяхна рекламна страница и трябва да се изчака 15 сек. или да се цъкне на един линк... ако pop-ups на са ти забранени се разминаваш само с появата на един "малък банер" 468х60... Ако тези условия те удовлетворяват този домеин е за теб... Естествено всичко може да се премахне(имам в предвид банери) като се плати за домейна...

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #6

    Re: Регистриране на домейн

    "Безплатните" ТК домайни станаха много популярни преди няколко години. По неизвестни за мен причини доста хора започнаха да им викат "тк = турбо кретен". Не бих посъветвал никого да ползва такъв за нещо различно от експерименти.

  8.  
     
  9. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #7

    Re: Регистриране на домейн

    Благодаря на всички Ви, долиу-горе ми се поизясниха нещата.
    Ако някой има още полезна информация, нека я сподели. Бих искал да прегледам повече оферти за регистриране на домейн в България.

  10. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #8

    Re: Регистриране на домейн

    Цитат Първоначално публикувано от Pat
    Бих искал да прегледам повече оферти за регистриране на домейн в България.
    Т.е. .bg ли? Там за съжаление офертата е само една - register.bg (пръстът е насочен към посочената фирма)

  11. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #9

    Re: Регистриране на домейн

    Цитат Първоначално публикувано от Cko
    Т.е. .bg ли? Там за съжаление офертата е само една - register.bg (пръстът е насочен към посочената фирма)
    Не, не държа да е ".bg". Имам впредвид разплащанията да са на територията на БГ.

  12. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #10

    Re: Регистриране на домейн

    Още един съвет... При вземане на решението не се ръководи само от цената... Има толкова много тънки-неща които могат да те прецакат че... Така че не гледаи най-евтиното гледаи нещо средна хубост (в момента 15-тина лв.) В краина сметка с 2-3 лв няма да забогатееш...
    Като избереш домеин доставчика си можеш да споделиш избора си тук...

  13. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #11

    Re: Регистриране на домейн

    Цитат Първоначално публикувано от glowndark
    Още един съвет... При вземане на решението не се ръководи само от цената... Има толкова много тънки-неща които могат да те прецакат че... Така че не гледаи най-евтиното гледаи нещо средна хубост (в момента 15-тина лв.) В краина сметка с 2-3 лв няма да забогатееш...
    Като избереш домеин доставчика си можеш да споделиш избора си тук...
    Добре де, ама кажи какво да гледам, към кой доставчик (според теб) да се насоча. Кое е това "средна хубост за 15-тина лева"?

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    1,563
    #12

    Re: Регистриране на домейн

    Аз имам 2 домейна, регистрирани в Host.bg и определно мога да кажа, че съпорта им е много добър - отговарят на въпроси за 15-20 мин. Домейните са .info и са по 5.99 лв/год

  16. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #13

    Re: Регистриране на домейн

    Аз съм доволен от dom.bg, чувал съм положителни отзиви и за ns1.bg.

  17. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #14

    Re: Регистриране на домейн

    @Pat няма да ти кажа нищо конкретно, защото аз съм пристрастен Занимавам се професионално с неща от хостинг сверата...
    Иначе пуснии едно търсене в гоогле и ще видиш кои регистрира домеини и на какви цени... А ако искаш можеш да се довериш на опита и впечатленията на колегите от форума

  18. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #15

    Re: Регистриране на домейн

    Цитат Първоначално публикувано от Edin_Lud
    Аз имам 2 домейна, регистрирани в Host.bg и определно мога да кажа, че съпорта им е много добър - отговарят на въпроси за 15-20 мин. Домейните са .info и са по 5.99 лв/год
    Като гледам на сайта тая цена е само за първата година.След това е по 18лв. Така ли е наистина?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. FTP - Домейн
    От Pit във форум Мрежи
    Отговори: 7
    Последно: 22-12-08, 10:03
  2. Регистриране/активиране на DVD плеър ?!
    От Flawlezz във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 18-01-07, 17:25
  3. Отговори: 4
    Последно: 10-11-06, 14:03
  4. Регистриране на търговска марка
    От silverfox във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 3
    Последно: 07-05-05, 17:52
  5. регистриране на компютърен сервиз
    От starbyte във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 45
    Последно: 12-02-05, 19:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе