Резултати от 1 до 14 от общо 14

Remote Desktop

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    44
    #1

    Remote Desktop

    Проблемът е следния:

    Имам един роднина, които има от скоро компютър и е меко казано компютърните му познания са в много начална фаза и добрия роднина (аз) е заспиван с много въпроси от най-ламерски тип. Проблема е там, че не мога през ден да ходя до тях да му оправям нещата.

    Мисля си да му сложа Remote Desktop и дистанционно да разрешаваме проблемите. Въпросът е, че той е толкова зле, че не може и тези настройки да направи.

    Въпросът ми е има ли някакъв подобен тип асистенти, които с предварително зададени настройки да разрешат това? Схващате за какво става дума.


    Благодаря ви предварително за отговорите.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    649
    #2

    Re: Remote Desktop


  4. Member Аватара на shanto
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    621
    #3

    Re: Remote Desktop

    Remote Administrator v 2... или 3.... Инсталираш на неговия компютър сървъра,слагаш парола , а на твоя можеш да инсталираш само виевера и от там управляваш неговия. Това е ако сте в една обща мрежа.
    Ако ли не ползвай Logmein - http://www.logmein.com. На сайта се регистрираю и от твоя и от неговия компютър, после от твоя комп през сайта влизаш на фул достъп в неговия комп.

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    957
    #4

    Re: Remote Desktop

    Както съм написал в темата посочена от Smurfa, програмата, която ще тисвърши работа е TeamViewer.
    Криптирана връзка, можеш да се свържеш с дадена машина от произволна друга независимо от доставчика. И няма нужда от регистрации или кракове.
    Успех!

  6. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #5

    Re: Remote Desktop

    Цитат Първоначално публикувано от stekyman
    Както съм написал в темата посочена от Smurfa, програмата, която ще тисвърши работа е TeamViewer.
    Криптирана връзка, можеш да се свържеш с дадена машина от произволна друга независимо от доставчика. И няма нужда от регистрации или кракове.
    Успех!
    и НАЙ-важното - в новата версия няма 5-минутното ограничение на сесия

    задължително обаче трябва да се отбележи и неразбирателствтото между новата и старата версия. задължително ползвай само едни и същи версии (което при теб няма да е проблем като нов потребител....)

  7. Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    620
    #6

    Re: Remote Desktop

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    и НАЙ-важното - в новата версия няма 5-минутното ограничение на сесия
    не е верно това - не мисля че аз съм по специален та стоя логнат по дълго време от 5 мин.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #7

    Re: Remote Desktop

    Цитат Първоначално публикувано от shanto
    Remote Administrator v 2... или 3.... Инсталираш на неговия компютър сървъра,слагаш парола , а на твоя можеш да инсталираш само виевера и от там управляваш неговия. Това е ако сте в една обща мрежа.
    А ако не са в една обща мрежа, няма да може да ползва Remote Administrator-a, така ли?

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    957
    #8

    Re: Remote Desktop

    Цитат Първоначално публикувано от mikk
    не е верно това - не мисля че аз съм по специален та стоя логнат по дълго време от 5 мин.
    Поддържам това мнение. Лично аз ползвам Team Viewer ver. 2.43a, build 1008 ot 07.08.2007г. и поддържам връзка и работя с часове.
    Цитат Първоначално публикувано от Eddie
    А ако не са в една обща мрежа, няма да може да ползва Remote Administrator-a, така ли?
    Не, не е така, може да се използва отвсякъде, нали за това е направен.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    20
    #9

    Re: Remote Desktop

    Като гледам се получиха 2 теми с еднакво (почти) съдържание. А аз все още чакам на някакъв отговор в другата. Ще се радвам и на отговор на лична.
    http://forum.setcom.bg/index.php/topic,35256.0.html

  12. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #10

    Re: Remote Desktop

    Цитат Първоначално публикувано от stekyman
    Не, не е така, може да се използва отвсякъде, нали за това е направен.
    Много добре знам как работи, но както shanto го е написал, излиза че трябва да са в една обща мрежа, което е пълна глупост.

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    957
    #11

    Re: Remote Desktop

    @Eddie: Извинявам ти се персонално, не съм догледал, че си цитирал shanto!
    Поради което и не съм разбрал същината на поста ти. Още веднъж, съжалявам и си посипвам главата с

  14.  
     
  15. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #12

    Re: Remote Desktop

    teamviewer 2.37 ми прекъсваше, но смятам, че не ограничението е било премахнато в по-новите версии, а просто има промяна в цялостната политика. въпросното ограничение не е заложено в програмата, а се следи от самите TeamViewer, защото всяка връзка минава през тях...

  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Sofia, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    90
    #13

    Re: Remote Desktop

    Аз препоръчвам www.logmein.com.
    За тази програма не съм прочел спорове относно про кой работи при кой не, а само препоръки към нея - следователно РАБОТИ и тези дето я ползваме сме доволни...

    Има ли някакво тулче или там каквото се използва за следене на евентуални влизания в компютъра ми през вградения в WinXp, Remоte Desktop?

    За другите програми, които са описани тук и в другата ПОДОБНА тема, става ясно как се получава инфо, ама за тоя Win-долски Remote Desktop не става ясно. Ама сигурно има някакъв начин - споделет.

  17. Senior Member Аватара на Vandal
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    1,255
    #14

    Re: Remote Desktop

    Security в Event Viewer мисля че трябва да го отбелязва.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Remote desktop
    От icemans във форум Общ - софтуер
    Отговори: 5
    Последно: 07-11-07, 19:16
  2. Remote Desktop ?
    От Lukan във форум Общ - софтуер
    Отговори: 34
    Последно: 30-07-06, 12:07
  3. Remote Desktop
    От viarat във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 7
    Последно: 23-07-06, 11:03
  4. Отговори: 2
    Последно: 07-03-06, 09:18
  5. Remote Desktop към Win 98 или 95 ?
    От MetalMilitia във форум Мрежи
    Отговори: 1
    Последно: 08-01-05, 21:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе