Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 35

Remote Desktop ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    327
    #1

    Remote Desktop ?

    Интересува ме, може ли RD да се ползва през интернет, или може само в локална мрежа? Примерно, ако съм във Варна и да се свържа с компютъра у дома. И там нещо се пачваше за броя конекции, но не помня какво. Някой би ли ми разяснил.
    Предварително благодаря.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    160
    #2

    Re: Remote Desktop ?

    Може без никакви проблеми. Единствено трябва да имаш реален IP адрес на компютъра, към който се връзваш, или да си поиграеш малко с инсталирането на Hamachi, ако нямаш такъв.

    По подразбиране, за XP Pro се допуска само една потребителска сесия - т.е. ако някой работи на компютъра и ти се вържеш през RD, него го изхвърля. За XP Home няма RD. Този patch за който се сещаш служи за разрешаването на повече от една едновременна сесия (мисля че има лимит от 3 с него). Обаче, patch-а всъщност е един dll файл, който е от една от ранните бета версии на SP2. Ако не ти трябва повече от една сесия, не те съветвам да си го слагаш. Още повече, че има няколко различни security update-а точно за RD и ако си с patch-а, по всяка вероятност си уязвим.

    Имаше няколко теми за RD във форума, намери ги и прочети останалите мнения по тях.

  4. Member
    Тук е от
    Jul 2005
    Мнения
    200
    #3

    Re: Remote Desktop ?

    а пък ако имаш и един рутер със ВПН например като мене - закачаш се със ВПН-а и посли с RD - направо кърти МиФкИ - free and secure - кво повече

  5. Io
    Io е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    445
    #4

    Re: Remote Desktop ?



    Remotely Anywhere кърти не само мифките ами цялата баня със все хлебарките изнася.
    Работи и съвместно със www.no-ip.info

  6. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    160
    #5

    Re: Remote Desktop ?

    Цитат Първоначално публикувано от Io
    Remotely Anywhere кърти не само мифките ами цялата баня със все хлебарките изнася.
    Работи и съвместно със www.no-ip.info
    Това хубаво, но струва $99. Освен това RD ти е част от самия Windows, ако ти трябва просто да имаш достъп до машината си, няма смисъл да инсталираш допълнителен софтуер, който даже не е безплатен. Иначе алтернативи - много, част от тях даже са безплатни, като *VNC-тата. Но ми се струва че човека искаше най-простата.

  7. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    327
    #6

    Re: Remote Desktop ?

    Да, интересува ме най простото решение. Най ме устройва Remote Desktop. А през интернет има ли някаква особенност или е същото, като през локална мрежа? Компютъра дето искам да го наблюдавам има реално IP.
    Aз нямам реално IP а трябва ли да имам.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    327
    #7

    Re: Remote Desktop ?

    А има ли значение дали съм в чужбина или не? Сори, че постнах още ведниж, но обърках бутоните.
    VNC-тата са ми много сложни и не се оправям с тях, имат много опции.

  10. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    251
    #8

    Re: Remote Desktop ?

    Здравей,
    Цитат Първоначално публикувано от Lukan
    Aз нямам реално IP а трябва ли да имам.
    Не, достатъчно е компютърът, който ще управляваш да има реално IP.

    Добавено
    Ето малко базисна информация:
    http://www.windowsnetworking.com/art...ws-XP-Pro.html
    Надявам се да ти е от полза

  11. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    327
    #9

    Re: Remote Desktop ?

    Нещо не се получава при мен. В локалната мрежа почти винаги става, но искам през интернет да се логна и не успявам. Някъде бъркам, а не ми е ясно къде.

  12. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    160
    #10

    Re: Remote Desktop ?

    Дай малко повече информация какво имаш предвид под "локалната мрежа"? Локалната мрежа е мрежата на LAN интернет доставчика ти, или мрежа, която ти си направил у вас?

    Компютърът, към който искаш да се връзваш, сигурен ли си че има реално IP? Да не би да е зад някакъв рутер примерно, който да блокира порта на RD (по подразбиране това е 3389, но може да се смени).

    Най-добре виж какво ти излиза като напишеш ipconfig в DOS prompt-а, после от същия компютър отиди до http://www.whatismyip.org/ и виж дали съвпадат.

  13. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    327
    #11

    Re: Remote Desktop ?

    Цитат Първоначално публикувано от peshos
    Дай малко повече информация какво имаш предвид под "локалната мрежа"? Локалната мрежа е мрежата на LAN интернет доставчика ти, или мрежа, която ти си направил у вас?
    Имам предвид локалната мрежа на доставчика ми. На който и компютър да седна в мрежата на доставчика ми там RD работи.
    Компютърът, към който искаш да се връзваш, сигурен ли си че има реално IP?
    Да, на 100%. Лично го поръчах и проверих, че имам твърдо ИП.
    Да не би да е зад някакъв рутер примерно, който да блокира порта на RD (по подразбиране това е 3389, но може да се смени).
    Не, директно е вързан, рутери и други подобни няма.
    Най-добре виж какво ти излиза като напишеш ipconfig в DOS prompt-а, после от същия компютър отиди до http://www.whatismyip.org/ и виж дали съвпадат.
    Сега ще пробвам.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    160
    #12

    Re: Remote Desktop ?

    Добре, тогава ми хрумва следното - от компютър, който не е в локалната ти мрежа опитай следното. Отвори Command Prompt-а и напиши:
    telnet 127.0.0.1 3389
    (като замениш 127.0.0.1 с истинското IP на компютъра, към който искаш да се вържеш)

    Ако всичко е наред, би трябвало да се върже, т.е. да видиш черен екран с мигащ курсор. Ако не успее да се върже, ще видиш следното:
    Could not open connection to the host, on port 3389: Connect failed.

    Това означава че порта на терминал сървъра (RD-то) ти е блокиран от доставчика вероятно, ще се наложи да го смениш на някой друг (порта, не доставчика)

    Ето кратка инструкция как се прави това, мързи ме обаче да я превеждам...

    Regedit:
    HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Terminal Server\WinStations\RDP-Tcp
    Find the "PortNumber" subkey and notice the value of 00000D3D, hex for (3389). Modify the port number in Hex and save the new value.

    След това, когато се опитваш да се вържеш към компютъра, в Remote Desktop Connection клиента, в полето за задаване на компютър трябва да изпишеш и порта ето така: 127.0.0.1:10001 (пак си слагаш правилното IP и порта, в случая 10001)

  16. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    327
    #13

    Re: Remote Desktop ?

    peshos благодаря ти за компетентното съдействие.

    telnet 212.56.x.x. 3389 ми дава Could not open connection to the host, on port 3389: Connect failed.

    С другото написано от теб ще се оправя само ми кажи кой порт е подходящ, за да задам нов порт на регистрите за връзка с RD.

    За превода не се трвожи, ще се оправя, знам езици. Това с Регистрите е много хитро.


  17. Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    620
    #14

    Re: Remote Desktop ?

    ае да попитам на отсрещния комп пуснат ли е RD а и разрешен ли е във firewall -a ?

  18. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #15

    Re: Remote Desktop ?

    Не че много ги разбирам тия работи, но в линка който е дала @zakasyla пише следното:
    Remember, as I laid out in the diagram in the beginning of this article, you must first establish a virtual private network (VPN) connection or remote access service (RAS) connection from your client computer to your office network. Without a connection ‘into’ the corporate network, you will not be able to remote a server.....

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Remote Desktop
    От centrino във форум Windows
    Отговори: 13
    Последно: 27-02-08, 13:15
  2. Remote desktop
    От icemans във форум Общ - софтуер
    Отговори: 5
    Последно: 07-11-07, 19:16
  3. Remote Desktop
    От viarat във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 7
    Последно: 23-07-06, 11:03
  4. Отговори: 2
    Последно: 07-03-06, 09:18
  5. Remote Desktop към Win 98 или 95 ?
    От MetalMilitia във форум Мрежи
    Отговори: 1
    Последно: 08-01-05, 21:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе