Резултати от 1 до 8 от общо 8

windows 2003 автоматично се log off, след като напиша паролата

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #1

    windows 2003 автоматично се log off, след като напиша паролата

    Проблема е следният:
    диска на който беше инсталирам 2003-то е 80ГБ 1ви диск 70 и втори 10 - този вторият беше C: и primary, след като изтрих 70ГБ диска и преместих всичко да е на един диск, се получи следният проблем. При въвеждане на парола, казва че всичко му е наред и веднага след това отива се log off. Пробвах с всички възможни акаунти и т.н., но ефект няма постоянно е така, някакви идеи?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #2

    Re: windows 2003 автоматично се log off, след като напиша паролата

    Oтвори си Boot.ini под SAFE mode ili NTFS DOS и си оправи Boot params

  4. Member Аватара на XIIID
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    Burgas, Bulgaria
    Мнения
    829
    #3

    Re: windows 2003 автоматично се log off, след като напиша паролата

    Цитат Първоначално публикувано от dash
    Oтвори си Boot.ini под SAFE mode ili NTFS DOS и си оправи Boot params
    Амче той windows-а вече не се ли е заредил?! Макар че и на мен ми стана чудно как е потеглил - явно boot.ini си е сочел към multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1) - току-що проверих, partition(1) винаги сочи към активния първичен дял (ако glarus има предвид "дялове" вместо "дискове"... скоро не съм виждал 10gb диск )
    Ако първичния (нищо, че е бил втори) дял C: е бил разтеглен да изпълни целия диск подозирам, че програмката, която е свършила работата, е заср*ла NTFS правата на файловете - типичен симптом е отказът от логване (горчив личен опит). Пипкава работа е да се назначат обратно, дори и да влезеш под safe mode... има грубиянски начин - преминаване към FAT32, но като последно решение.

  5. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #4

    Re: windows 2003 автоматично се log off, след като напиша паролата

    така да до уточня малко, наиситина boot.ini се беше омазал т.е. промених му partition(2) да стане partition(1), и наистина имах впредвид дялове, а не дискове. В Safe mode, пак е така. Ако можеш да кажеш кои права да се настроят трябва да опитам.

  6. Member Аватара на XIIID
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    Burgas, Bulgaria
    Мнения
    829
    #5

    Re: windows 2003 автоматично се log off, след като напиша паролата

    Ааа, значи навярно C: е бил secondary extended и си го превърнал в primary..
    Ами като не можеш да се логнеш по никой начин, не виждам как ще си раздадеш правата обратно. (Ако изобщо съм познал че там е проблемът, де!) Или трябва да се инсталира 2-ри windows (NT/2000, XP...), или не знам! Windows Live CD някое ако имаш под ръка, да пробваш оттам? Linux-ите май не се разбират надеждно с NTFS.. А иначе за самите права, на първо време ще бъде достатъчно да присвоиш пълен достъп за администраторската и системната групи на всички основни директории специално documents and settings\administrator и да ресетнеш правaта на подобектите им - security tab във file properties - дай "full control" permissions, влез и в advanced - replace permission entries on all child objects... ако се дърпа, първо смени owner и... късмет!
    Ако не е от ntfs правата, не знам колко дълбоко в системата може да е завряно нещастието - boot.ini си сочи където трябва, C: буквата се е запазила...? Ако се налага физическо адресиране към системния дял, би трябвало да не зареди изобщо, не знам.

  7. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #6

    Re: windows 2003 автоматично се log off, след като напиша паролата

    права като гледам си има защотото сега инсталирах XP и си се ровя на всякъде. Чудно ми е дали на някое друго място може да е записано това, че е бил на вторият дял, иначе буквата му беше С, и сега си е С. все пак и това с правата ще го опитам сега върху целият дял, за да видя какво ще стане.

  8.  
     
  9. Member Аватара на XIIID
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    Burgas, Bulgaria
    Мнения
    829
    #7

    Re: windows 2003 автоматично се log off, след като напиша паролата

    Порових се тук-там но повечето подобни бели са причинени от вируси - постъпили са лошо с system32\userinit.exe например и лечението е с възстановяване на оригиналния файл. Виж и това: http://support.microsoft.com/kb/555648
    Други предлагат пък recovery console от инсталационен CD и оттам преименуване/създаване на нов профил.

  10. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #8

    Re: windows 2003 автоматично се log off, след като напиша паролата

    оправи се след като му създадох дял преди този на windowsa, За сега не виждам разлика в работата, явно е бил там някъде проблема и благадаря много на отзовалите се.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Автоматично включване на климатика след спиране на тока
    От bright във форум Други марки климатици
    Отговори: 18
    Последно: 19-01-14, 14:59
  2. Отговори: 0
    Последно: 09-07-12, 10:11
  3. Отговори: 8
    Последно: 04-09-11, 21:36
  4. Отговори: 14
    Последно: 23-12-08, 15:13
  5. Отговори: 20
    Последно: 14-05-06, 21:18

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе