Резултати от 1 до 6 от общо 6

HP DOS Driveri

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    562
    #1

    HP DOS Driveri

    Някой да има идея как да накарам HP LaserJet 5p да принтира кирилица под DOS? Търсих на сайта на HP някакви досовски драйвери но там има само за Lotus и там още една програма. Айде дано някои има идея как става това ще съм му много благодарен!



    "we sense a soul in search of answers"

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    356
    #2

    HP DOS Driveri

    Проблема има няколко възможни решения. Напиши кой от вариантите е възможен при теб:

    - печат от ДОС приложение от Вин джам

    - печат от ЧИСТО ДОС приложение БЕЗ Вин джам (НЕписано от теб)

    - печат от ЧИСТО ДОС приложение БЕЗ Вин джам (писано от теб)



    Принципно погледнато, можеш:

    - да зареждаш кирилички шрифтове - имам една руска програма качваща къстъм шрифтове и работи, макар процедурата да е малко тромава (ръчен труд) - пробвано е на ЛДЖет 3 и 4.

    - ако си в ВинДжам, можеш да печатиш във файл и после с резидентни програми да принтиш файла

    - ако ти си пишеш програмата, можеш да напишеш конвертор БДС-към-Джам1251 ....




  4. Senior Member Аватара на Kayso
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    2,092
    #3

    HP DOS Driveri

    Abe tiq printeri ne mogat da pe4atat kirilica pod DOS be hora, s kakvo li ne go mu4ih moq i neste i tova e ((((((

    Sq ne mi vurvi s4etovodniq software v ofisa (( si4ko ve4e e EXEL i ACCES i tova e reshenieto )))



    http://free.data.bg/kayso/MKIV-Blitz-005.jpg

  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Мнения
    29
    #4

    HP DOS Driveri

    www.lion-bg.com/articles/dos_print.php



    тук има драйвери за ДОС, не зная дали ще ти свършат работа,

    но на някой може да са му от полза




  6. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    562
    #5

    HP DOS Driveri

    Абе че могат да печатат, могат! Правя го за майка ми че на нея и трябва там. Е да истината определено вече не е в дос програмите ама какво да се прави. Трябва ми за дос прозорец във вин джам. Лошото е че аз точно нищо не мога да напиша . Всъщност ако има решение и за чисто дос приложение казвай .



    Решението да се пише под дос и после файлът да се принтира под вин мен много ме устройва ама на, настояват да може и под дос (. chavv можеш ли да ми кажеш откъде да си сваля тази руска програма че аз май имам необходимите шрифтове. fred благодаря за линк-а сега ще го пробвам.



    "we sense a soul in search of answers"

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    356
    #6

    HP DOS Driveri

    Мисля че това в линка на "лъва" е едното възможно решение. Аз имам и 2 руски варианта, които си имат шрифтове за качване в принтера, програма за смяна на използваната кодова таблича и т.н. Ако онзи линк не ти върши работи ми пиши на мейла.




  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. tarsq driveri za infrared
    От ShazeR във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 2
    Последно: 15-04-05, 20:03
  2. Driveri za Conexant za XP
    От Sunny във форум Windows
    Отговори: 4
    Последно: 11-04-03, 16:57
  3. Video driveri za slackware
    От Ivan във форум Linux
    Отговори: 12
    Последно: 10-08-02, 20:42
  4. DRIVERI ZA INTEL740
    От TOLY във форум Windows
    Отговори: 3
    Последно: 27-06-02, 22:17
  5. WindowsXP i driveri za geforce2mx
    От npu3paka във форум Windows
    Отговори: 8
    Последно: 27-12-01, 18:57

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе