Резултати от 1 до 5 от общо 5

проблем с инсталация на драйвер за уеб камера Pleomax PWC-4000

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    11
    #1

    проблем с инсталация на драйвер за уеб камера Pleomax PWC-4000

    Здравейте,

    Pleomax PWC-4000 е доста разпространена камера и с други машини не съм имал проблем нисто с XP, нито с VISTA.
    В конкретния случай машината е с XP. Инсталацията на драйвера започва стига до някъде и заспива. Може да бъде спряна само от Task Manager-a. Къде може да е грижата?
    Няколко уточнения: преди няколко дни инсталирах Srevice Pack 3 и WinGenuineAdvantageValidation-1.8.32.0 (ясно защо . Също така придружаващия ArcSoft за камерата се инсталира без проблеми.

    Благодаря предварително за съдействието!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #2

    Re: проблем с инсталация на драйвер за уеб камера Pleomax PWC-4000

    Заспива при инсталацията - имаш предвид като пуснеш Setup-а?
    А какво става, ако идеш на Device Manager-a и избирайки Update Driver му посочиш папката да си инсталира драйверите сам?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    11
    #3

    Re: проблем с инсталация на драйвер за уеб камера Pleomax PWC-4000

    Ето какво се случи: с посочване на папката също не се получи, като отговора беше, че в тази директория няма подходящ драйвер. Както и да е, след многократни опити установих, че някое от множеството екзе-та, които се стартират с компа пречи. Затова от таска мениджъра спрях всички, които нямат връзка с работата на уиндоус включително НОД и мрежа. Всъщност първо махнах сървис пак 3, но не беше с него грижата.
    Та така се получи, но не стана ясно точно коя програмка пречеше.
    Поздрави

  5. Novice
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    2
    #4

    Re: проблем с инсталация на драйвер за уеб камера Pleomax PWC-4000

    Здравейте,

    Аз имам абсолютно същия проблем с Pleomax камера. Моделът й е PWC-2100, но драйверът предполагам е горе-долу същият.

    Някой може ли да обясни откъде точно идва проблема и как да го оправя, защото опитах със спиране на exe-тата в Task-manager и за малко да не скапя целия Windows. Ако има значение версията му е XP.

    Ето и линк към драйвера: http://www.samsungpleomax.com/upload...%20CHATCAM.zip

    Наистина ще съм много благодарен, защото купих два броя камери - една за нас и една за подарък и ще се получи много тъпо, ако не мога да ги накарам да работят.

  6. Novice
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    2
    #5

    Re: проблем с инсталация на драйвер за уеб камера Pleomax PWC-4000

    След многобройни опити нищо не се получаваше.

    Един специалист ми каза, че сигурно проблемът е в това, че първо съм пъхнал камерата към USB порта, а после съм тръгнал да инсталирам драйвера. Което си беше точно така. После бях опитвал и с други драйвери и е станало мазало в системата.

    За щастие имах архив отпреди няколко месеца и върнах първоначалното положение на системата преди опитите да инсталирам драйвера и камерата. После си заредих драйвера (а после сложих камерата) без никакви проблеми и камерата си работи.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем при инсталация на Ip камера
    От ilhanbg във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 10
    Последно: 17-12-14, 21:14
  2. Драйвери за камера pleomax f2.4 f4.9mm vga
    От rude_ във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 21-05-10, 23:33
  3. samsung pleomax pwc 4000
    От vesela81 във форум Windows
    Отговори: 0
    Последно: 13-12-09, 16:34
  4. Проблем с инсталация на PC камера
    От ivo i във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 27-06-09, 22:44
  5. Върос за PLEOMAX PWC 7000 камера
    От peri007 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 0
    Последно: 02-01-09, 22:49

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе