Резултати от 1 до 8 от общо 8

Малко помощ от геймърите може ли?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    1,594
    #1

    Малко помощ от геймърите може ли?

    Общо взето имам софтуерно-хардуерно-емоционално-еротичен проблем с домашният компютър (демек еб@в@ се с мен). Проблема се състои в това че 2 месеца след преинсталация, решавам да си кача Flat Out и играта тръгва с около един кадър в секунда. Проблема не е само с тази игра. Иначе 3Д марк 2003 върви с между 100 и 180 кадъра в секунда, прави нормалните точки и хдтв филмите на 1080р си вървят без проблем.
    Направено до момента:
    1. Ъпдейтнати всички драйвъри до лейтест ънд грейтест.
    2. Инсталиран последният дайръкт екс.
    Подробностите - операционната система е Windows XP с всички обновявания до момента, видеокартата си работи на 16х и т.н. Допреди няколко месеца игрите си вървяха без проблем, след това ми се сбози операционната система, преинсталирах и няколко месеца по-късно реших да си кача някоя друга игричка че ми се е доиграло и...
    Имам някакви подозрения че причина за това може да бъде някой сбозен софтуер, качен на компютъра ми от типа на acdsee. Убеден съм че хардуерни проблеми нямам, а от вируси си се пазя достатъчно добре.

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Re: Малко помощ от геймърите може ли?

    пусни си dxdiag и виж дали самият directx няма да види в себе си проблем

    ползваш ли нещо от рода на rivatuner, от което да е възможно да е създаден профил за работа в 3D, който да сваля честотите на видеото?

    изключвам хардуерен проблем, след като казваш, че 3D mark-a минава нормално. реално погледнато мистерията наистина е сериозна, след като марк-а и той ползва directx....

    провери случайно дали въпросните игри не са пуснати в open gl (ако изобщо могат де)

    P.S. уупс, не съм обърнал внимание на реда "Windows XP с всички обновявания до момента". вече мисля, че си се напечелил от някой ъпдейт, но ти за всеки случай провери нещата от началото на поста ми

  4. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #3

    Re: Малко помощ от геймърите може ли?

    Аз имах подобен проблем преди време с един компютър. Картата не беше кой знае колко чевръста (NVIDIA), но забиваше кротко при опит да се пусне любимата игра на човека - елементарна пуцалка, ама тримерническа.
    Преинсталация, последни ъпдейти - Windows-a се спича като циганин пред светофар и това си е.
    Решението беше почти елементарно - почнах да свалям версиите на драйвера на NVIDIA-та и се оказа, че с драйвер от преди 6 месеца всичко върви по мед и масло

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4

    Re: Малко помощ от геймърите може ли?

    не предложих проба с по-стар драйвър, защото направих следното умозаключение - инсталацията е вървяла с първоначалния драйвер, скапала се е, смяната с по-нов не е помогнала. така ли е?

  6. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    1,594
    #5

    Re: Малко помощ от геймърите може ли?

    dxdiag-a забравих да спомена че го пуснах и проблеми нямаше. Това за по-старият драйвър не е лоша идея. Общо взето случката е следната - игрите бачкаха, компютъра се сбози, преинсталирах го, игрите са сбозени. Всъшност като се замисля тоя проблем не ми се случва за сефте, преди го оправих като преинсталирах, ама чесно казано хич не ми се занимава отново. Някакво тулче за дебъг на проблема не може ли да се намери?
    П.С. Със 7600ГТ / 512 М има ли някакъв шанс да подкарам някоя читава игра на 1920х1080 или съм прекалено ентусиазиран
    Тулчета като рива тунер и такива не съм ползвал.

  7. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #6

    Re: Малко помощ от геймърите може ли?

    нема бъде твоята.... съвременни заглавия на 7600 няма начин. кажи конкретно заглавие за ориентир

  8.  
     
  9. Member Аватара на panevdd
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    753
    #7

    Re: Малко помощ от геймърите може ли?

    Провери дали ти работи OpenGL системата с някой тест - например GL Excess.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    1,594
    #8

    Re: Малко помощ от геймърите може ли?

    E, надявах се... Даунгрейднах драйвера, същият $%№ Явно ще си подарявам 9800 за нова година.
    panevdd, резултатите са:
    11195 - XSMARKS Scene 1 Scene 2 Scene 3 Scene 4 Scene
    1280x1024
    32bpp
    11/13/2008
    09:12:51 MIN 249 137 108 124
    AVG 354 166 714 155
    MAX 434 244 1000 202

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Малко помощ ако може.
    От dragonheart85 във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 06-02-13, 13:57
  2. малко помощ,ако може
    От kasis във форум Windows
    Отговори: 2
    Последно: 15-07-06, 12:11
  3. Ако може малко помощ за @ на този CPU!!!
    От batfilcho във форум Овърклок
    Отговори: 8
    Последно: 25-12-05, 03:26
  4. ... малко помощ може ли?
    От Delta1 във форум Мрежи
    Отговори: 5
    Последно: 09-10-04, 10:26
  5. Може ли малко помощ за ХР
    От okli във форум Windows
    Отговори: 6
    Последно: 21-03-03, 15:33

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе