Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 18

Моля, да помогнете-Лаптоп с виста...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    17
    #1

    Моля, да помогнете-Лаптоп с виста...

    Здравейте, за Коледа взехме лаптоп-Фуджицу с инсталирана Виста. Още на 4 ия-5ия ден при стартирване светва за малко логото и след това остава,черен екран и в горният ляв ъгъл,само мига една чертичка. синът му, няколко пъти без да иска, нещо натиска, алт и Ф4 или , алт и Ф3, и той незнае точно кое, за да се стартира компютъра. От вчера му изчезна и кирилацата, не се сменя нищо на клавуатурата, от английски на български. Какво може да е станало? И какво точно да натисна, за да се включи компютърът, за секунди ми изписва да се натисне Ф2 и като го натисна влизам, някъде където пише някакви сложни неща, на син екран.....

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Re: Моля, да помогнете-Лаптоп с виста...

    след като компа е на 1-2 седмици (т.е. няма все още важни лични неща на него) най-добре ще е да ползваш Recovery Disk-овете, които ще го върнат в първоначалното състояние, в което е бил купен

  4. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #3

    Re: Моля, да помогнете-Лаптоп с виста...

    Така, като гледам как е обяснен проблема ми се струва, че и Recovery дисковете ще са неизползваеми FearMe.
    Като че ли не е лошо да го погледне някой, който ще разбира от написаното и от това, което се вижда.
    "Сложните неща на син екран" ти е BIOS-a. Препоръчвам ти да не пипаш там, поне засега. Теб имам предвид, ако има някой, който се ориентира, не е лошо да погледне настройките. Но той.

    Нищо лично ivi777, не си длъжен/длъжна да разбираш, но така както го обясняваш е трудно да помогнем "отдалечено".
    Напиши откъде си, може би някой ще има време да погледне машинката. Или да му я занесеш.
    Като уточните тези неща ще се разберете дали услугата му ще струва нещо или ще е за "червения кръст".


  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    17
    #4

    Re: Моля, да помогнете-Лаптоп с виста...

    до момента,май това което разбрахме със сино, е че като махнеме мемори картата с някакъф филме май беше, си тръгва......

    а къде е това Рековери, защото с кирилицата въобще не мога да се справя....всичко сложих както го гледах от екрана на другият компютър и не, и не....

  6. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #5

    Re: Моля, да помогнете-Лаптоп с виста...

    Recovery дисковете [би трябвало да] са ти доставени заедно с лаптопа. Погледни в кутията, кесията, чантата или в каквото е бил опакован.
    Ако не, в сайта на производителя би трябвало да съществува възможност за download на диска/дисковете.

    Каква е тази memory карта? На слота на лаптопа ли?

    Към останалите:
    Не знам дали в BIOS може да се настрои first boot device да е от него слот, но нищо чудно от там да "гърми".
    Ако някой има такава машина да сподели възможностите на BIOS.

    Ама пък "светва малко логото" ще рече, че си boot-ва откъдето трябва.
    Хм, знам ли?
    Ако "логото" е на Windows де, не на BIOS-a на Fujitsu ...

  7. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #6

    Re: Моля, да помогнете-Лаптоп с виста...

    100 на 100 се опитва да буутне от флашка...

    досега не съм чувал някой да носи филми на SD, така че явно "мемори картата" е флашката

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #7

    Re: Моля, да помогнете-Лаптоп с виста...

    Ахам, вероятно е така.
    Или пък е на USB закачен card reader-а и в BIOS за boot има активна "първа" опция USB.
    Чакай да видим какво ще каже и тогава ще опишем какво трябва да се направи.

  10. Member Аватара на shanto
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    621
    #8

    Re: Моля, да помогнете-Лаптоп с виста...

    Аз съм с Fulitsu-Siemens Lifebook серия Е и нямам опция да буутва от USB.Сигурно неговия модел е Amilo.За тях също не съм чувал да имат опция да буутва от USB.Нека даде малко повече инфо.Нямам на представа колко са му познанията в тази област.Иначе бих препоръчал да мине на XP.Драйвери има на сайта на Fujitsu.А и този син екран не би се получил ако се опитваше да зареди ОС от друго място.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    17
    #9

    Re: Моля, да помогнете-Лаптоп с виста...

    цитирам от гаранционната карта

    FSC AMILO Pi 2515, Core2Duo T5250, 2GB, 15,4' WXGA BriliantViewq 160GB. DVD RW R DL, Vista Home Basic

    Познанията са ми доста слаби.

    Добре, с това за сега, май се справих, ама защо немога да пиша на български, какво е натиснато пак което не трябва???

  12. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #10

    Re: Моля, да помогнете-Лаптоп с виста...

    Като дадохте една торба пари за лаптор, не остана ли някой лев, да си купите и една книжка, като как аджеба се работи с Windows?

  13. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #11

    Re: Моля, да помогнете-Лаптоп с виста...

    Кое не работи на кирилицата? Няма "икона" долу или не можеш да превключиш?
    Фонетика? БДС?
    Опитай различните комбинации и виж дали имаш въобще кирилица инсталирана и активирана. [Ctrl + Shift] или [Ляв Alt + Shift]
    Ако имаш ще ти кажем как да "извадиш" иконата долу в дясно, както и да си промениш клавишите за превключване.
    Ако имаш БДС клавиатура и искаш да пишеш на нея, добре, по лесния вариант.
    Ако искаш фонетична подредба ще ти кажем откъде да изтеглиш такава, читава, не противната вградена на БАН.
    И тогава пак настройките, но въпросите станаха много, отговори първо на тях.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    17
    #12

    Re: Моля, да помогнете-Лаптоп с виста...

    До вчера си я имаше и си пишех стандартно на клавиатурата и си сменях от български на английски с Ляв Alt + Shift. И изведнъж, край..Там където са ми българските С, Д,З под тях Н,В,М имам цифри и сега каквото и да пиша от там ми излизат цифри. Единственно като държа натиснат най-долу, най-левия бутон Fn, мога да пиша на английски......

    А, относно колко пари и какво сме дали, мисля,че не е тук мястото да обяснявам- някои форуми нали са затова- да се помага

  16. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    17
    #13

    Re: Моля, да помогнете-Лаптоп с виста...

    А,може би не е станало ясно ,че съм жена и все пак са ми чужди тези технологий,но се мъча

  17. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    239
    #14

    Re: Моля, да помогнете-Лаптоп с виста...

    @ivi777: натисни бутона "Fn" , задръж го натиснат и след това най-горе вдясно натисни бутона "NumLock" - това е за цифрите които ти излизат вместо букви.
    И утре си купи книжка за Уиндоус.
    [edit]

    Аз от коли не разбирам, нямам време и да се мъча, затова като се развали е карам на майстор.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    17
    #15

    Re: Моля, да помогнете-Лаптоп с виста...

    Ами ето- стана Мерси мноооого, знаех си,че е нещо дребно, натиснато от някое от децата, но с ваша помощ Дано ,не ми се налага да пиша отново тук!!!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Моля Помогнете
    От MopyH във форум Windows
    Отговори: 1
    Последно: 24-09-09, 09:38
  2. Въпрос за Виста и лаптоп HP550
    От presents във форум Windows
    Отговори: 5
    Последно: 18-02-09, 20:13
  3. помогнете моля
    От djsmilee.. във форум Овърклок
    Отговори: 7
    Последно: 10-08-08, 12:31
  4. Моля Ви ми помогнете
    От gdimitrov във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 2
    Последно: 05-04-06, 10:56
  5. ПОМОГНЕТЕ МОЛЯ
    От mumiata във форум ИГРИ
    Отговори: 3
    Последно: 31-08-03, 19:41

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе