Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 32

нещо става с my computer

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    22
    #1

    нещо става с my computer

    незнам дали е разискван проблемът.. потърсих с търсачката, но не ми излеза тема за моя иначе огромен проблем...
    от вчера не мога да отворя нито my computer, нито каквато и да било папка... излиза си прозореца на съответната папка, но там има едно фенерче, което постоянно търси нещо, а от файлове и помен няма....опитах да ги отворя със десен бутон/explore.. но пак резултата е същия...премахнах наскоро инсталираните програми...но никакво подобрение..
    но това не е най-лошото... когато реших че един рестарт би могъл да премахне главоболията ми се оказа че не мога да го рестартирам, дори не мога да го изключа... разбира се прибягнах до индианския метод с дърпане на щепсела, но когато го включих, проблема си е пак същия... да не говорим че е адски бавен [(освен това при включването искаше да натисна или F2 или F1 (не съм сигурна че беше F1, но за F2 съм сигурна), като едното ми отвори настроиките на биоса, а другото ме пускаче в windows)]
    единствените неща, които работят що годе нормално са skype, avast i mozzila.... просто от quick launch си се отварят, а avast си се стартира сама
    П.П. нямам си и на идея дали съм успяла да премахна всички наскоро инсталирани програми, защото ги деинсталирах през start menu... споменавам толкова подробности, защото незнам откъде би могла да е причината

    надявам се по-знаещите от мен да ми помогнат...

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на periel
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    409
    #2

    Re: нещо става с my computer

    Не е споменато каква е операционната система и какви процеси са активни в диспечера на задачи. Ще е добре да го знаеме и това.

  4. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #3

    Re: нещо става с my computer

    лееекичко ми понамирисва на гадина, независимо от присъствието на аваст

    чукни едно ctrl+alt+del -> task manager -> processes и кажи първите 3 по заето CPU

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    22
    #4

    Re: нещо става с my computer

    windows Xp e...
    а в task manager са:
    taskmgr.exe
    firefox.exe
    rundll32.exe
    explorer.exe
    WgaTray.exe
    ashSimpl.exe
    avast.setup
    ashServ.exe
    aswUpdSv.exe
    skypePM.exe
    svchost.exe
    svchost.exe
    StyleXPService.exe
    svchost.exe
    svchost.exe
    svchost.exe
    lsass.exe
    services.exe
    Skype.exe
    winlogon.exe
    system
    system Idle Process
    smss.exe
    spoolsv.exe
    csrss.exe
    ctfmon.exe
    GoogleToolbarNotification.exe
    jusched.exe

    написах всичките...

    друго, което открих е, че торентите ми нито се сийдват нито се свалят.... не че е от голямо значение, но ако има някаква връзка с проблема... (все пак skype и mozzila си работят)

  6. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #5

    Re: нещо става с my computer

    Вирус!!!. Виж втората забодена тема в раздела.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    22
    #6

    Re: нещо става с my computer

    ами случайно преди половин час я видях и започнах да правя една по една стъпките, но не мога да си премахна антивирусната... почнах сканиране и засега е намерило 10 заразени файла...

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #7

    Re: нещо става с my computer

    Няма да стане така penelope. Всъщност не знам какво правиш в момента.

    Искам само да подчертая, че не пуснеш ли антивирусната да чисти всичко, но в Safe Mode, нищо няма да постигнеш.
    Не помня точно името на вируса, но "засяга" explorer.exe и симптомите са точно същите, както съм ги виждал.
    Компютъра увисва след рестарт и дотам.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    22
    #8

    Re: нещо става с my computer

    ама safe mode не ми се пуска...изобщо не ми дава достъп до там...сега го сканирам все още... подобрения няма... общо взето изпълних препоръките на Black Adder...засега резултат няма, ако има ще пиша...
    все пак да обележа че не успях да премахна аваста...

  11. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #9

    Re: нещо става с my computer

    Пръжни си едно от тези две ЦД-та (на друг компютър) и бутни от него и  си сканирай компютъра:


    http://download.bitdefender.com/resc...07_08_2008.iso

    http://dnl-eu10.kaspersky-labs.com/d...ds/RescueDisk/


    + Web page links (paid + free):

    http://www.askvg.com/download-free-b...re-and-others/

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    22
    #10

    Re: нещо става с my computer

    тук малко ще се възплозвам от това че темата предполагам не е важна за много хора и ще отбележа, че форума си е супер... докато чаках с надежда някой да ме осветли реших да науча повече за хората от форума и прочетох караниците (или ако ви е по-приятно да ги наречем учтивите заяждания в темата "за форума") ... знам че хвалби от човек, който има компютър от един месец, едва ли са изобщо хвалби, но според мен сте твърде критични... вярно е, че за да се постигне препоръчителния минимум, трябва да се изисква максимума, но не е нужно да се прекалява... колкото до писането в ИТ теми, то е ясно защо не се пише толкова... просто повечето от нас не разбираме и се притесняваме да пишем глупости.. (аз лично бих писала само в случаи като този, когато компютъра ми умира)

  13. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #11

    Re: нещо става с my computer

    Цитат Първоначално публикувано от penelope95
    ама safe mode не ми се пуска...изобщо не ми дава достъп до там.
    SafeMode се пуска, като пуснеш компа, и още след екрана (първоначалния) преди да излезе логото на Windows, натискаш множество пъти F8
    (както и в една предишна тема споменах, не е срамно, човек да си купи книги и да чете)


    Не го приемай лично, отклонението е лирично
    Хората дават пари за компютър, колкото за една кола, дето има 3 педала и 4-5 скорости.
    Ама преди това са карали 3 месеца курс, да се научат да натискат овреме тия 3 педала, и да ръчкат 4-те скорости. Че и изпит теоретичен държат, па после и практичен, и чак тогаз са метнат на автомобила.
    А компа, дето има 102 клавиша, + мишка с поне 3 клавиша никой го нема за нищо. Дава парата, яхва го и айдеее. И после - опаааааааа, що стана, та не вечерааме.
    Помощте, помощте, дека да барна.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    22
    #12

    Re: нещо става с my computer

    значи ще добавя че преди време ми се наложи да разбера какво е safe mode и знам как се пуска... чрез него и програмата Cain разбрах паролата на юзера на майка ми (тя си мисли че техниката не е полезна и би си дала лявата ръка за да ми спре интернета)
    ама аз наистина имам компютър от 28 ноември 2008 година и това което знам за компютрите досега е от училище или от интернет и наистина си нямам и на идея как да си отворя нещата на твърдия диск... онези програмки премахнаха вирусите, но имам неприятното чувство че не съм ги използвала както трябва... а за книги за компютри ще мисля малко по-натам (...) (а и смятам че чета достатъчно книги, просто покрай това кандидатстване няма време за удоволствия като четене )
    има ли решение на проблема без да се включва чужд компютър и CD-ta... ако в крайна сметка това е единственото решение ще се примиря, но все пак ..????

  16. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #13

    Re: нещо става с my computer

    Цитат Първоначално публикувано от penelope95
    чрез него и програмата Cain разбрах паролата на юзера на майка ми
    така, ясно от къде си докопала вирусите.
    Друг е въпроса защо не можеш да влезеш в SafeMode. Причините може да се комплексни, но има решение, ако си много настоятелна. (Start>Run>msconfig, [Boot.ini], слагаш отметката на /Safeboot, след като влезеш в SafeMode, пак същата процедура, но махаш отметката)
    Все пак, от къде ти е останало 'неприятното чувство че не съм ги използвала както трябва'?

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    22
    #14

    Re: нещо става с my computer

    ами защото едната програмка Dr. Web ми премахна другите, защото били заразени.. т.е аз съм сканирала само с една от посочените от теб програми... а няма никаква логика да ги маха, но ги махна и явно нещо трябва да му сменя настройките, защото когато пак ги свалих, и пак пуснах DR.Web тя пак ги махна и аз реших че явно аваст ми прави някакви номера и не се мъчих да ги свалям пак
    да го изчакам ли да си довърши сканирането или да пристъпя към действия със safe mode?

  18. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #15

    Re: нещо става с my computer

    Мини с SafeMode, след това следвай реда - dr.Web > FixIt > Spybot
    всъщност, след като е минал dr.Web, можеш да не пускаш втори път FixIt, така или иначе, ако е имало нещо, тя го е оправила.
    Ако не си пускала SpyBot, пусни го и това е.
    А защо едното посочва другото като вирус? ми защото ползват методи за почистване, дето антивирусните смятат за вредни, което не ги прави наистина такива, след като вършат работата на другите програми.
    А за Аваст - виж дали ти е читава регистрацията (дали се ъпдейтва редовно) щото иначе само си мислиш че имаш антивирусна.
    И дано след тези процедури, вече да можеш да си отваряш MuComputer и другите папки.
    ако не можеш пак - ще трябва да се минава наистина през зареждане от СД и примерно Касперски за ново сканиране, щото има едни нови, модерни буби плъзнали напоследък, но те най-се проявяват при ползване на Flash-ки.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. ASUS P5KPL + intel E5300 Нещо не става?
    От glarus във форум Общ - хардуер
    Отговори: 7
    Последно: 01-10-09, 20:35
  2. Нещо става с IrDa
    От niksi във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 08-04-06, 22:30
  3. Kak да изкарам Двд-то на ТВ, нещо не става !?!?!
    От azis във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 27-10-04, 12:04
  4. Siemens C55 <-> PC - нещо не става
    От Cko във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 12
    Последно: 14-11-03, 23:37
  5. Отговори: 12
    Последно: 01-03-03, 09:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе