Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 31 до 35 от общо 35

Фонетична подредба - универсален инсталатор.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    239
    #31

    Re:Фонетична подредба - универсален инсталатор.

    @Malone: По въпроса за това чудо наречено "кирилица под Уиндоус" мисля че съм достатъчно сериозен, грешката ми само е , че не дадох линк за страницата а изтупках директно към файла. Лично това го слагах на няколко машини + 2 лаптопа и не видях да ми е създавало ядове.
    Имал съм инцидентни случай когато при промяна на запетайка с точка изскачат проблеми - машини на които има някакви руски програми за изчисляване на разни неща ( умишлено не казвам за какви точно програми става въпрос), след подмяна с този фикс - руската кодировка отива на кино. Та тъй.....сериозен съм и още как...

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #32

    Re:Фонетична подредба - универсален инсталатор.

    offtopic
    -------------

    според мен, решението на malone е по разумно, за това промених линка на oddi

  4. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #33

    Re:Фонетична подредба - универсален инсталатор.

    Поздрави oddi, нямах предвид сериозността на знанията ти и опита ти, не се и съмнявам в тях.
    Имах предвид стила на поста ти, малко беше e в стил dir.bg.
    Благодаря все пак за инфото за фикса и за разбирането.
    Тенкс и на Фантата за редакцията.

    Поддържам мнението, че няма по добра кирилица за Windows, имам предвид engine, от вградения във Windows и всякакви намеси от външни разработчици подлагам на съмнение на първо четене.
    И в общия случай ги смятам ненужни при условие, че има няколко прости настройки, които когато се спазват не би трябвало да има проблеми.

    Този фикс на Микроинвест е за нещо бъгаво в софтуера на Микроинвест.
    И ако Микроинвест има някакаъв проблем със софтуера си, на машина с чиста Windows-ка кирилица, е по добре да си оправи софтуера, а не да оправя Windows с фиксове.
    Това имах предвид.

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    239
    #34

    Re:Фонетична подредба - универсален инсталатор.

    Тествах на виртуална машина WIN7 - build 7137 , относно кирилицата - бетон е. В уиндоуса има вградена "стара" и "нова" BG фонетична клавиатурна подредба, тествах и двете - засега никакви проблеми. Кирилицата на инженера под WIN7 - build 7137 нещо ми се дъни - имам чувство че на моменти леко леко като че ли зацепва, ама може и да си внушавам. На No Carrier подредбата - бачка пушка, бтв Ники не ми се сърди ама малко е преправих твоята кодировка, наблъсках няколко символа при натиснат десен "ALT" - за вътрешно ползване за майка ми, иска си "номерчето".
    Така като гледам под WIN7 май няма да има нужда да слагаме фонетики, Майкрософт този път са помилсили за нас, да са живи и здрави апапите.

  6. Egu
    Egu е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    352
    #35

    Re:Фонетична подредба - универсален инсталатор.

    Ето тукhttp://dox.bg/files/dw?a=dab9f53900 давам една традиционна разширена фонетична подредба правена с програмата от Майкрософт. Тя работи безпроблемно на всички Windows версии. Стартирате файла Setup и инсталатора сам разпознава каква ОС имате и съответно прибавя необходимите файлове. Клавиатурата се добавя в стандартното място на Windows за целта. Вика се по абсолютно стандартен за Windows начин. В папката „Снимки“ ще видите различните символи, които се появяват в различните варианти на клавиши. Снимките са правени със същата програма на Майкрост. Ако искате нещо да допромените стартирайте файла „Българска - фонетична клавиатура (нова)“ и го променете, после запазете промяната. За целта ще ви трябва и самата програма, която можете да изтеглите от сайта на Майкрософт.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Подобни теми

  1. съвет инсталатор
    От get във форум Общ - софтуер
    Отговори: 6
    Последно: 26-03-12, 16:47
  2. B-Trust универсален електронен подпис
    От Coppermine във форум Програмиране
    Отговори: 3
    Последно: 24-02-10, 20:15
  3. Универсален card reader и USB 2.0 хъб в кутията?
    От wasko във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 04-09-06, 13:39
  4. Руска фонетична подредба
    От ggbg във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 09-03-06, 21:26
  5. Отговори: 1
    Последно: 19-11-04, 12:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе