Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 35

Фонетична подредба - универсален инсталатор.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #1

    Фонетична подредба - универсален инсталатор.

    Попрегледах тук и по други форуми, пиша нещо като ръководство и ще се радвам да предложа универсално решение в максимална степен.
    Затова моля тук да предложите използвани от вас решения, с които сте нямали никакви проблеми досега.
    Ако има, а мисля, че има направен инсталатор:

    1. За всички видове Windows XP, работещ и на 32 и на 64 битовите версии
    2. За всички видове Windows Vista, работещ и на 32 и на 64 битовите версии
    3. За всички видове Windows XP и Vista, работещ и на 32 и на 64 битовите версии

    Разбира се, третия вариант е най удачен.

    Подчертавам, става дума за старата, да я наречем класическа фонетична подредба, а не за тази на БАН, която стандартизираха скоро и я има във Vista.
    Моля да не коментираме новата, лоша или добра няма значение, в момента питам за старата, традиционната, която ползвахме години наред.
    И моля ви нека коментираме само тествани решения.
    Намерил съм достатъчно места с предложения за панацея, но не мога да тествам всичко по ред причини.
    Затова разчитам и на вашия опит.

    И решението ще е ориентирано към чисти "click-аджии", да няма никакви ръчни редакции в регистратурата, никаква ръчна или автоматична подмяна на системни файлове.
    Да е възможно най елементарен инсталатор неизискващ никакви обяснения. Setup, мигване на инсталатора и вече имаш фонетика. В най лошия случай да остане само да посочи фонетиката в Regional and Language Options, а ако може и без това още по добре.

    Фонетиката за XP, тази на инжИнера, е работеща, но за съжаление има проблеми с машините в домейн, което макар и малко я ограничава.
    Има фонетика без този недостатък, но не знам дали работи с 64 битови версии на XP, а няма и къде да тествам.

    ТУК е страницата на т. нар. Ники, където се намира инсталатор, по негови твърдения, работещ и инсталиращ фонетична подредба на всички версии на XP и Vista във 32 и 64 битовите им варианти.
    Има също и фонетика за MacOS Tiger и Leopard.
    Ако някой е ползвал неговото решение, моля да сподели, тъй като това е целта, напълно универсален инсталатор, макар и ненужно кръстен Huku_xxx.msi.
    Все пак не инсталираме Ники, а фонетична подредба.
    Инсталатора е направен с free инструмента на Microsoft, Microsoft Keyboard Layout Creator.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    662
    #2

    Re:Фонетична подредба - универсален инсталатор.

    Това е правено с майкрософтския KLC. Имам го и аз така, само че подходих малко по-различно - пакетирах го в саморазархивиращ се rar архив. Вероятно и адаша е ползвал за основа фонетичната подредба на инжИнера, както аз направих. Работи и на глиста и на 2к даже. Дали има проблеми с домейните - нямам идея.

    Ето моя вариант: Саморазархивиращ се файл https://forum.setcombg.com/******************.com/files/197964065/bgph.exe и зипнат: https://forum.setcombg.com/******************.com/files/197963779/bgph.zip

  4. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #3

    Re:Фонетична подредба - универсален инсталатор.

    Благодаря NO CARRIER.
    Въпроса ми е, твоя инсталатор работи ли на XP всички версии, на Vista всички версии и в 32 битовия и в 64 битовия им вариант.
    Търся максимална универсалност, не знам дали ясно се изразих.

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    662
    #4

    Re:Фонетична подредба - универсален инсталатор.

    Работи, работи. :-) Де факто, това са същите файлове като на адаша, само че не съм ги преименувал със странни имена и съм го направил малко по-универсален - имаш само един файл, а не много, сваляш ехе-то или зипа и инсталираш.

  6. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #5

    Re:Фонетична подредба - универсален инсталатор.

    Това е, което ми трябва.
    Разбира се, че ще предпочета твоя суб-продукт.

    Много те моля, или тук или в ЛС ми напиши българско място за теглене, не rapidshare, както и някакви данни, без значение колко, за да те цитирам, като автор на инсталатора.
    Твое име, ник ако ти е по удобно и сайт, нещо с което да ти призная авторството на инсталатора.
    А и хората да следят, ако има нещо ново.
    Ръководството ще е онлайн, няма да е нещо печатно.

    .:: EDIT ::.
    Ако е на free място, дори бих ти предложил, с твое разрешение да го кача и при мен за да дублираме възможностите, пък и моя хостинг е платен и поне теоретично няма да завися от някого.
    Направи си една малка About.txt визитка и ще я сложа в архива.

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    662
    #6

    Re:Фонетична подредба - универсален инсталатор.

    О, благодаря за оказаната чест! Но аз нямам претенции да съм чак автор. Преди време колега ме помоли да му намеря нормалната фонетична подредба, работеща и на vista и след малко четене в нета, че май и в този форум беше, свалих Microsoft KLC и го направих. Като се наложи да го пратя на няколко човека се сетих да го пакетирам в саморазархивиращо се ехе за по-лесно. И това е. Вземай, качвай където ти е удобно, нека хората се радват. Просто не ми се занимава с това. Да си кажа право - мързи ме. Ако все пак решиш да ме пишеш - казвам се Николай Цветков, а никът ми е почти навсякъде този.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #7

    Re:Фонетична подредба - универсален инсталатор.

    Благодаря, ще се възползвам. Автор на суб-продукта.
    Иначе Bill Gates отнася поздравленията за Keyboard Layout Creator.
    Ще ти направя визитката, както и ще посоча, че можеш да бъдеш потърсен за консултации тук и при аквариумите, ако не се лъжа.

  10. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    662
    #8

    Re:Фонетична подредба - универсален инсталатор.

    Да, и за аквариуми мога да давам акъл, стига да има нужда. ;-)

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    704
    #9

    Re:Фонетична подредба - универсален инсталатор.

    Цитат Първоначално публикувано от Malone
    ТУК е страницата на т. нар. Ники,
    Ползвам продукта на Ники в оригинал, без модификации, от половин година - не съм забелязал проблеми. Включително и в офиса, т.е. в домейн, където инжИнерската кирилица наистина не вършеше работа.
    При мен работи на XP x64 SP2 и Vista Ultimate x64 SP1, както и Server 2003 32bit.

  12. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #10

    Re:Фонетична подредба - универсален инсталатор.

    Ще сложа и двата линка. И на Ники и на Huku. Колкото повече, толкова по добре.
    Ще отбележа и двамата, като автори с линкове.

  13. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    239
    #11

    Re:Фонетична подредба - универсален инсталатор.

    Идеята на Малоун за темата е перфектна
    Да вметна само: При кирилицата на инжЕнера съм забелязал интересен бъг. Уиндоус на който е инсталиран BG LIP - ако първо изтриеш "Bulgaria" от списъка и после искаш да добавиш кирилицата на инжЕнера, се оказва че в списъка има само "Bulgaria", не се вижда никоя от другите инжЕнерски клавиатурните подредби. Процедурата е : добавя се пак "Bulgaria", после се отваря наново падащото меню и се оказва че всички клавиатурни подредби са си там, добавя се някоя по желание и тогава се изтрива "bulgaria" от главното меню.
    Този бъг го има при още няколко такива клавиатурни подредби, ако не се лъжа даже май и на Ники подредбата е така, но не съм много сигурен.
    бтв - едно от любимите ми неща е да се боря с кирилици, уникод, клавиатурни подредби и т.н.
    Събрал съм доста голяма колекция с разни софтуери за бг клавиатуриу. Ако някой има желание ще ги кача някъде в архивиран вид.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #12

    Re:Фонетична подредба - универсален инсталатор.

    Не разбрах много добре, моля те обясни по подробно.

    Под LIP разбираш Language Intreface Pack, нали?
    Целия интерфейс на български? На Windows XP имам предвид, тъй като при Vista всеки LIP представлява ъпдейт и представа нямам в какъв вид се доставя на компютъра.

    Та, от кой списък, "ако първо изтриеш Bulgaria".
    От локализацията в Control Panel » Regional and Language Options » таб Regional Options?

    Не схванах логиката извинявай.
    Инсталирам Bulgarian LIP.
    Изтривам Bulgaria. Защо?

    После пак добавям Bulgaria за да я изтрия.
    Не се шегувам, наистина обясни за какво е нужно това.
    От години ползвам кирилицата на инжИнера, но такива гимнастики не съм правил, не е било нужно.

    Винаги след инсталация, дори и да не инсталирам кирилска подредба на клавиатурата, задължително локализирам с Bulgarian и за non-unicode програми, ако не са добавени, добавям таблици 1251 [ANSI-Cyrilic] и 21025 IBM EBCDIC-cirilic[serbian,bulgarian].
    Но локализацията остава, не съм я премахвал.
    Това за компютри, които се ползват от българи разбира се. На пишещи на друг език се съобразявам с техните native кодови таблици доколкото съм можел да се ориентирам разбира се.

    Всеки опит, особено щом ти е любимо занимание, ще е от полза, сподели.

    И качи някъде това, което имаш, особено ако е с описание какво точно представлява, както и как се борави с него.
    Ще се постарая да го дублирам при мен със съответната препратка разбира се.

    Благодаря предварително.

  16. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    662
    #13

    Re:Фонетична подредба - универсален инсталатор.

    Цитат Първоначално публикувано от Malone
    Ще сложа и двата линка. И на Ники и на Huku. Колкото повече, толкова по добре.
    Ще отбележа и двамата, като автори с линкове.
    Съдържанието на двата пакета е абсолютно еднакво. Вероятно има още такива из мрежата. За това ти и казах, че не претендирам за авторство.

  17. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #14

    Re:Фонетична подредба - универсален инсталатор.

    --- offtopic ---
    Понеже ще е на мой сайт, аз ще преценя как да го опиша друже.
    Бъди абсолютно сигурен, че в никой случай няма да те поставя в неудобна ситуация.
    В конкретния случай ще опиша какво си използвал, а именно подредбата на инжИнера, моите неизменни уважения към него, както и тулчето на Microsoft.
    Но така или иначе, инсталатора е конфигуриран от теб, предполагам, че работи и е най-важното е скромно озаглавен.

    Следващия, дори и да се различава само по име ще бъде също описан, но ... на второ място, пак понеже съм го качил на мое си място и имам право да внеса малко субективизъм.
    Размера [името], някой път има значение.

    Да не говорим за това, когато го подготвя ще ти изпратя TXT визитката, която ще бъде в архива. За одобрение от теб.

  18. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    239
    #15

    Re:Фонетична подредба - универсален инсталатор.

    @Malone
    Извинявам се за предния пост. Та така... LIP-a е българският интерфейс.
    Давам пример : Инсталация на ХР със СП3 на английски, по време на инсталацията се оказват всички настройки за България, локализации плюс тези настройки 1251 [ANSI-Cyrilic] и 21025 IBM EBCDIC-cirilic[serbian,bulgarian]
    След инсталацията инсталирам BG LIP , уиндоуса иска рестарт , рестартираме и всичко е на български, дотук - ок.
    След тази гимнастика решавам да сложа кирилицата на инжИнера, между другото аз ползвам тази кирилица: http://injinera.narod.ru/dloadmnu.htm - ВЕРСИЯ 3.1 от 22.02.2005 г.
    След инсталацията на кирилицата отивам на "text services and input languages" и искам да си добавя инжинерската кирилица, по подразбиране в прозореца на "install service се виждат само keyboard - US и keyboard - Bulgaria.
    За този момент говоря: Ако изтрия "bulgaria" и тръгна да добавям инжинерска подредба от бутона вдясно "Add" се оказва че се вижда се само едно единствено "Bulgaria". Да речем че добавя "Bulgaria", след това ако чукна пак на бутона "Add" се оказва че подредбата на инжИнера си е там и може да се добави.
    Надявам се , че ме разбра


    [EDIT] Мама му стара , голямо диване съм ! Така обяснявам, че....мъка, мъкаааааааааа
    Малоун ако пак не ме разбра , кажи да паля виртуалната машина , ще ти го покажа проблема със снимков материал.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. съвет инсталатор
    От get във форум Общ - софтуер
    Отговори: 6
    Последно: 26-03-12, 16:47
  2. B-Trust универсален електронен подпис
    От Coppermine във форум Програмиране
    Отговори: 3
    Последно: 24-02-10, 20:15
  3. Универсален card reader и USB 2.0 хъб в кутията?
    От wasko във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 04-09-06, 13:39
  4. Руска фонетична подредба
    От ggbg във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 09-03-06, 21:26
  5. Отговори: 1
    Последно: 19-11-04, 12:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе