Резултати от 1 до 14 от общо 14

След премахване на csrcs.exe не отваря microsoft.com

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    49
    #1

    След премахване на csrcs.exe не отваря microsoft.com

    Намерих червей на компютъра си-csrcs.exe. Изчистих го вкл. и регистрите. Някоъде обаче остава записана забрана за влизане в някои сайтове като microsoft.com, symantec.com и др. Почти съм сигурен, че е последствие от вируса.
    Къде може да е записана забраната?
    Проверих в C:\WINDOWS\system32\drivers\etc - няма нищо такова.
    С ХР СП3 съм. Не искам да спамя, но вече питах в един форум и никой не ми даде идея. Може би не си задавам правилно въпроса.
    Някой ако може да даде съвет-идея различни от преинстал! Става дума за три компютър в една мрежа. На единия вече преинсталирах. Не ми се преинсталират още два.

  2.  
     
  3. Member Аватара на panevdd
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    753
    #2

    Re:След премахване на csrcs.exe не отваря microsoft.com

    Log-овете от TrendMicro™ HijackThis™ и Autoruns for Windows (без Microsoft-ските елементи в него) биха били полезни в случая. Можеш да разгледаш и LSP-Fix.

  4. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #3

    Re:След премахване на csrcs.exe не отваря microsoft.com

    Това с всички браусъри ли се случва или с конкретни ?

    А какво става като пуснеш ping до проблемния сайт ? В смисъл има ли ризолв на името и какъв IP-адрес изписва, а не дали пинговете вървят ?
    Например, виждаш ли, че microsoft.com е 207.46.197.32 ?


  5. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #4

    Re:След премахване на csrcs.exe не отваря microsoft.com

    Цитат Първоначално публикувано от y.yovev
    Проверих в C:\WINDOWS\system32\drivers\etc - няма нищо такова.
    имаш предвид HOST файла или само папката си гледал? Щото обикновено в този файл слагат камара глупости
    обаче Spybot-S&D мисля че ги оправяше тез неща.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    49
    #5

    Re:След премахване на csrcs.exe не отваря microsoft.com

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS
    Това с всички браусъри ли се случва или с конкретни ?

    А какво става като пуснеш ping до проблемния сайт ? В смисъл има ли ризолв на името и какъв IP-адрес изписва, а не дали пинговете вървят ?
    Например, виждаш ли, че microsoft.com е 207.46.197.32 ?

    Това се случва с "всички"(mozilla и IE) браузъри.

    Това резултат от пинг с www.microsoft.com
    C:\Documents and Settings\y.yovev>ping www.microsoft.com
    Ping request could not find host www.microsoft.com. Please check the name and try again.

    Това резултат от пинг с www.microsoft.com като IP
    C:\Documents and Settings\y.yovev>ping 207.46.197.32
    Pinging 207.46.197.32 with 32 bytes of data:
    Request timed out.
    Request timed out.
    Request timed out.

    А това с Yahoo
    C:\Documents and Settings\y.yovev>ping www.yahoo.com
    Pinging www-real.wa1.b.yahoo.com [87.248.113.14] with 32 bytes of data:
    Reply from 87.248.113.14: bytes=32 time=65ms TTL=54
    Reply from 87.248.113.14: bytes=32 time=66ms TTL=54
    Reply from 87.248.113.14: bytes=32 time=66ms TTL=54
    Reply from 87.248.113.14: bytes=32 time=66ms TTL=54

    ААА... и още нещо. На току що инсталирания WinXP SP3 за малко махнах Симантек и проблема веднага рецидивира. Симантек даваше съобщение за някакъв efqjhe.exe. Направо не знам от къде да започвам.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    49
    #6

    Re:След премахване на csrcs.exe не отваря microsoft.com

    Цитат Първоначално публикувано от Black Adder
    имаш предвид HOST файла или само папката си гледал? Щото обикновено в този файл слагат камара глупости
    обаче Spybot-S&D мисля че ги оправяше тез неща.
    Да, да- и hosts файла гледах. Не, че му разбирам, но го сравних със същия на незаразен комютър. Еднакъв е. Ина двата само в края има изписан 127.0..... и по- горе два- три еднакви примера с някакви сайтове.
    ще пробвам твоето предложение за Spybot-S&D.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #7

    Re:След премахване на csrcs.exe не отваря microsoft.com

    А като пуснеш (в Command Prompt)
    >nslooup (без параметри)
    какво ти показва ?
    Трябва да ти напише нещо такова
    Default server: "име"
    Address: IP-адрес на текущия DNS-server --> Съвпада ли този IP-адрес с този който наистина трябва да бъде ?

    ПП. Евентуално ако не съвпада, до напишеш още няколко пробни команди (една след друга)
    c:\...\>ipconfig /flushdns
    c:\...\>nslookup
    >server "правилния IP_адрес на DNS-сървъра"
    >microsoft.com
    и да кажеш дали сега има някаква промяна при ризолва на microsoft.com,
    т.е. какво ти отговори сървъра след като написа >microsoft.com

    ПП. И не се притеснявай, не спамиш. Много интересен проблем поставяш, лошото е, че ние не можем да ти помогнем, или поне не изглежда да е нещо очевидно и тривиално.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    49
    #8

    Re:След премахване на csrcs.exe не отваря microsoft.com

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS
    А като пуснеш (в Command Prompt)
    >nslooup (без параметри)
    какво ти показва ?
    Трябва да ти напише нещо такова
    Default server: "име"
    Address: IP-адрес на текущия DNS-server --> Съвпада ли този IP-адрес с този който наистина трябва да бъде ?

    ПП. Евентуално ако не съвпада, до напишеш още няколко пробни команди (една след друга)
    c:\...\>ipconfig /flushdns
    c:\...\>nslookup
    >server "правилния IP_адрес на DNS-сървъра"
    >microsoft.com
    и да кажеш дали сега има някаква промяна при ризолва на microsoft.com,
    т.е. какво ти отговори сървъра след като написа >microsoft.com

    ПП. И не се притеснявай, не спамиш. Много интересен проблем поставяш, лошото е, че ние не можем да ти помогнем, или поне не изглежда да е нещо очевидно и тривиално.
    1.Благодаря, че се отзоваха знаещи хора!
    2. Ето резултата: Според мен всичко е наред. Само тази команда nslooup,nsloop или nsloup нещо не я изписах май както трябва.

    C:\Documents and Settings\y.yovev>nsloop
    'nsloop' is not recognized as an internal or external command,
    operable program or batch file.

    C:\Documents and Settings\y.yovev>nsloup
    'nsloup' is not recognized as an internal or external command,
    operable program or batch file.

    C:\Documents and Settings\y.yovev>ipconfig /flushdns
    Windows IP Configuration
    Successfully flushed the DNS Resolver Cache.

    C:\Documents and Settings\y.yovev>nslookup
    Default Server: eos.dobrich.net
    Address: 217.79.68.4 [b]-да това ми е DNS-а

    > server 217.79.68.4
    Default Server: eos.dobrich.net
    Address: 217.79.68.4

    > microsoft.com
    Server: eos.dobrich.net
    Address: 217.79.68.4
    Non-authoritative answer:
    Name: microsoft.com
    Addresses: 207.46.197.32, 207.46.232.182

  11. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #9

    Re:След премахване на csrcs.exe не отваря microsoft.com

    Извинявай, допуснал съм правописна грешка с онова nsloo(k)up

    host файла е наред, DNS-сървъра е наред, няма(?) гадинки ... и все пак някак си някъде нещо се подменя.
    Аз общо взето се изчерпах откъм идеи какво може да е.

    Единственото още което щях да опитам на твое място, без да очаквам кой знае какъв резултат е:
    >netsh interface ip reset all - и рестартиране на компютъра
    (това докарва интерфейса до "фабрично състояние", все едно току-що си инсталирал Windows. Ако си със статичен IP-адрес, ще трябва да го напишеш на ръка наново след рестартирането)

    ПП. А "Symantec Live update" минава ли нормално ?

  12. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    49
    #10

    Re:След премахване на csrcs.exe не отваря microsoft.com

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS
    Извинявай, допуснал съм правописна грешка с онова nsloo(k)up
    Това ще го пробвам (в моменат съм на друг компютър), но не разчитам да разбера нещо ново.
    Аз общо взето се изчерпах откъм идеи какво може да е.
    Не се изчерпвай, че бая съм загазил. Явно не съм изчистил вируса и той си прави неговото. Пробвах Spry bot, но нищо не направи. Ми то какво да напарви като го инсталирах на заразен компютър. Ще пробвам и "netsh interface ip reset all" Но първо ми кажи какво значи "фабрично състояние" ? Предполагам става дума за мрежовите и интернет настройки. Защото ако ще инсталирам на ново всички програми- няма смисъл.
    ПП. А "Symantec Live update" минава ли нормално ?
    Не и в това е проблема- не влиза и в сайта на Симантек. Освен това според мен одефектва и софтуера на скенера- той е HP и вероятон и в него сайт не влиза- не съм пробвал - това им е десетата грижа.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    49
    #11

    Re:След премахване на csrcs.exe не отваря microsoft.com

    Пооправих се. Поне няма да преинсталирам. Направих 5 бр. rescue disk - взех ги от последния брой на Download.bg. Май- че Avira ми свърши работата. То беше такава какафония, че не съм сигурен кое точно оправи работата. Сега поне всичко работи, но Симантек час по час изплюва съобщения и то за файлове, които уж изтрих. До сега слагах безразборно където ми падне, кой да е rescue disk. Сега вече няма спешно- ще ги слагам поред на вски компютър. Няма къде да ми мърдата като не бързам. Вече се влиза в сайтовете на противовирусните програми и Симантек се ъпдейтва.

  14.  
     
  15. Member Аватара на XIIID
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    Burgas, Bulgaria
    Мнения
    829
    #12

    Re:След премахване на csrcs.exe не отваря microsoft.com

    Вие хубаво сте отпушили браузърите ама само на мен ли ми се струва, че опитите за заразяване усилено продължават?! И дали не е по лана от някой от другите 2 машини? Особено на оная новопреинсталираната, дето си й смъкнал гарда замалко? Или от външната мрежа?
    Не разбрах това на symantec антивирус ли е само, и ако има стена към него дали не е конфигурирана твърде либерално, та да пропуска червея отвън да кандидатства толкоз начесто за повторно "приемане" ? Лично аз предпочитам да изолирам системата още на ниво firewall, че изпищи ли антивируса е малко късно... (не че ми е лесно да определя кое от системата да запуша отвън, ама поне всякакви инцидентни пакетчета към csrss.exe, lsass.exe и прочие ги отрязвам категорично)

  16. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    49
    #13

    Re:След премахване на csrcs.exe не отваря microsoft.com

    Цитат Първоначално публикувано от XIIID
    Вие хубаво сте отпушили браузърите ама само на мен ли ми се струва, че опитите за заразяване усилено продължават?! И дали не е по лана от някой от другите 2 машини? Особено на оная новопреинсталираната, дето си й смъкнал гарда замалко? Или от външната мрежа?
    Не разбрах това на symantec антивирус ли е само, и ако има стена към него дали не е конфигурирана твърде либерално, та да пропуска червея отвън да кандидатства толкоз начесто за повторно "приемане" ? Лично аз предпочитам да изолирам системата още на ниво firewall, че изпищи ли антивируса е малко късно... (не че ми е лесно да определя кое от системата да запуша отвън, ама поне всякакви инцидентни пакетчета към csrss.exe, lsass.exe и прочие ги отрязвам категорично)
    Сто процента си прав! Опитите продължават макар и безуспешно. Не от онази "новоинсталираната" машина, защото я инсталирах отново, а от външната мрежа. Симантек е с либерално настроен firewall, защото докато ги настроя всичките кое да пускат и от кого ще стана разноглед. Доволен съм и от това положение. Моите компютри работят задоволително, но в мрежата ни има вирус- confiker и докато сисадмина не намери някакво подходящо Live CD да мине през всеки компютър няма да се изчисти мрежата ни.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    87
    #14

    Re:След премахване на csrcs.exe не отваря microsoft.com

    здравейте,пиша с молба за помощ
    напоследък имам много много главоболия с някакво вирусче или червейче или какво и да е там
    непрекъснато ми се поява файлове съобщение за проблемис файлове с разширение csr и svchost.exe и други подобни
    Бях с Авирата всеки път като излезеше съобщение даваха да изтрие файла,но проблема не се оправяше.Днес след като се оказа,че да имам нет трябва през 5 мин. да рестартирам сложих Sophos , тя веднага засече тези файлове и ги сложи под карантина но немога да ги изтрия един път завинаги , нито мога да я ъпдейтна антивирусната макар,че навсякъде пише,че трябва да го направя,но неможе да се свърже с сърварите.
    Казаха ми,че трябва да си ъпдейтвам и XP-то но ненамерих от къде да изтегля този ъпдейт.
    Надявам се моя пост да не ви се е сторил много объркан и да можете да ми помогнете без да се налага да преинсталирам
    Благодаря Ви предварително

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 05-02-14, 08:03
  2. RARBG.com не отваря
    От nafplio във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 3
    Последно: 09-09-13, 16:51
  3. Съдомиялна, не се отваря
    От elenaalex във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 1
    Последно: 27-11-08, 11:36
  4. МВР отваря архива си
    От IvO™ във форум Коментирай новина
    Отговори: 1
    Последно: 15-05-06, 16:15
  5. Отговори: 4
    Последно: 25-09-05, 16:43

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе