Резултати от 1 до 10 от общо 10

Проблем при Виста и торент-клиент

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    35
    #1

    Проблем при Виста и торент-клиент

    Здравейте!Имам проблем с торент клиент при инсталирана Виста Хоум Премиум,тоест,скороста е ужасно бавна..Направил съм всичките необходими настройки-отворен порт в wireless рутера,свалена защитна стена и пак не става.Пробвах със всевъзможни торент-клиенти и ефекта е нулев,постигам скорост не по голяма от 10К,което е отчайващо зле.Иначе нямам проблем при друг тип даунлоуд-от фрий сървъри и през скайп примерно...Четох и четох във всевъзможни форуми и правих какви ли не настройки и не се получава,ако някой знае решението на проблема,нека ми помогне... Благодаря предварително!

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Re:Проблем при Виста и торент-клиент

    това на един конкретен торент ли е или на всички?
    от кой тракер?

  4. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #3

    Re:Проблем при Виста и торент-клиент

    Цитат Първоначално публикувано от studio54
    Здравейте!Имам проблем с торент клиент при инсталирана Виста Хоум Премиум,
    Да разбираме ли, че преди да преминеш на "Виста Хоум Премиум,", скоростта ти била ужасно небавна?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    35
    #4

    Re:Проблем при Виста и торент-клиент

    Здравейте отново!Проблема не е във Вистата а в рутера!Поне така мисля,но вие сте тук за да ме поправите,ако греша!Твърдя това,защото когато се свързвам към една друга мрежа(комшийска )нямам никакви проблеми със каквото и да било...На рутера,който ползвам има още два компютъра закачени и когато те работят,аз не мога да тегля нищо..скороста е адски мизерна и когато те са изключени сякаш канала се отпушва и всичко става нормално..Не става въпрос,че те теглят торенти или нещо подобно,просто факта,че са в мрежата задръства моя комп...Незнам какво да направя по въпроса..отворил съм UDP и TCP портовете,конфигурирал съм Биткомета и DC++ и пак не ще..Модела на рутера е D-Link DSL2640R.Надавям се да получа компетентно мнение..Благодаря предварително...

  6. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #5

    Re:Проблем при Виста и торент-клиент

    хм, не вярвам да идва от рутера, по точно бих казал, че идва от мрежата ти.
    Явно, при включването, на повече компютри, тя се натоварва.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    35
    #6

    Re:Проблем при Виста и торент-клиент

    Цитат Първоначално публикувано от fXOrange
    хм, не вярвам да идва от рутера, по точно бих казал, че идва от мрежата ти.
    Явно, при включването, на повече компютри, тя се натоварва.
    Няма как да е така,защото при всички включени компютри в къщата,а те са 3 на брой-два лаптопа и моя комп,от FTP сървър свалям с около 7 MB,което тук,за Лондон,направо е супер...

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #7

    Re:Проблем при Виста и торент-клиент


    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    от кой тракер?
    Тракера не е ли една дъска за обявления от типа "какво крадено има при мен"?
    И ако е да - какво общо има това със скоростта? Нали след прочита на обявата, всеки, що от нея му текват лигите, скива адреса на имащия/те и почва да си менка парченца незаконност с другите блазнещи се?

  10. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #8

    Re:Проблем при Виста и торент-клиент

    общото със скоростта е, че някои торенти на един тракер имат много сийдъри, а на друг малко, така че скоростта на едно и също нещо може да е измамно ниска на един тракер в сравнение с друг

    а леката злъч относно обмена на неплатен софтуер нека оставим за други теми. ако искаш, имаш пълната свобода да отвориш тема за подобна дискусия. в момента се коментира друго...

  11. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #9

    Re:Проблем при Виста и торент-клиент

    @ studio54
    Това е интересно... Ако съм разбрал правилно, торенти си теглиш на 6, ако си сам в мрежата ти. Ако пуснеш и другите РС-та, можеш да теглиш само от ftp.
    Тогава би ли проверил от кое точно РС идва проблема и да провериш активните му връзки (connections) - ако е с Windows:
    Start -> Run... -> cmd -> netstat -a
    и гледаш кои са активни, в колона State да завършват с ESTABLISHED

    Защо? Смятам, че някое или и двете ти РС-та са заразени с вируси и те гененрират много на брой сесии, които рутерът ти не може да обработи, ведно с твоите от торент клиента ти. Получаваш бърз download от ftp, защото при него стандартно сесията е една...
    А ако теглиш торент с 5, да кажем, едновременни сесии? От яки сийдъри? Без да имаш други активни торенти. Ако получиш висока скорост при включени всички РС-та, значи трябва да се поработи в тази посока...


    @ FearMe
    ОК, имаш основание!

    А за спаменето - виж ми поста, кичнал съм го като офтопик, все пак ми беше интересно становището ти, а нямах време да пиша горното...

  12. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #10

    Re:Проблем при Виста и торент-клиент

    offtopic

    становището ми относно торентите е същото като в прословутата аналогия с доматите:

    1. не крада домати и не бих крал софтуер (торенти), ако бих могъл да се запозная с качествата на последните, дори и само частично, без да се изръся една огромна сума пари, без надежда за възстановяване, ако продуктът не отговаря на рекламата

    2. бих си плащал за софтуера, ако цената му, също като на доматите, е съобразена със себестойността (не на подложката, разбира се, а на вложения труд) + разумен % печалба, а не от $200 да подарявам $40 на продавача, $40 на дистрибутора, $40 на медиите за рекламата и $80 на разработчика, от които $70 са му чиста печалба, а себестойността е $10

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Относно торент клиент
    От Nic във форум Мрежи
    Отговори: 12
    Последно: 04-06-10, 17:34
  2. Виста ултимейт и торент клиент
    От fiorino във форум Windows
    Отговори: 16
    Последно: 04-05-07, 11:52
  3. Торент клиент с административен панел
    От loafer във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 07-03-07, 18:23
  4. въпрос за торент клиент
    От nely във форум Общ - софтуер
    Отговори: 5
    Последно: 09-12-06, 09:54
  5. описване на IP та в торент клиент
    От mikk във форум Общ - софтуер
    Отговори: 0
    Последно: 28-10-05, 17:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе