Резултати от 1 до 9 от общо 9

Задаване на стойност от текущата дата на "променлива"

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #1

    Задаване на стойност от текущата дата на "променлива"

    Искам да направя прост .bat файл, който автоматично да се изпълнява при включване на външен USB-диск към лаптоп.
    Целта е този .bat файл да извърши архивиране на определени папки от диска на лаптопа към външния диск.

    Трябва обаче да се пазат различните версии от архивирането (USB-диска е достатъчно голям).
    Затова искам да създам подпапки имената на които зависят от текущата дата.
    Например d:\2009-06-05

    Но не знам как да стане това създаване на папки чрез команди в .bat файла.
    ... А за самото копиране възнамерявам да ползвам xcopy

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    272
    #2

    Re:Задаване на стойност от текущата дата на "променлива"

    Код:
    mkdir %date%
    това ли ти трябва?

    между другото, не съм гледал новия powershell, но май е "по-човешко" за писане на по-сложна логика ...

  4. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #3

    Re:Задаване на стойност от текущата дата на "променлива"

    Код:
    >echo %date%
    пет 05.06.2009 г.
    Има ли как да "резна" това "пет" отпред ? Без да променям Regional Settings ?
    И да обърна подредбата - годината да е отпред, после месеца, после деня (за да е по-прегледно при визуализиране на съдържанието на USB-диска при сортиране по име)

    // Видях го как ще стане - SET допуска изрази и операции и ще мога да сглобя нова променлива в нужния ми формат.

    () - grouping
    ! ~ - - unary operators
    * / % - arithmetic operators
    + - - arithmetic operators
    << >> - logical shift
    & - bitwise and
    ^ - bitwise exclusive or
    | - bitwise or
    = *= /= %= += -= - assignment
    &= ^= |= <<= >>=
    , - expression separator


    И в моя случай мога да използвам ~
    А има ли променливи които описват текущите Regional Settings ?
    Щото при сглобяването на новата променлива, трябва да разчитам на конкретни позиции в %DATE%

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    272
    #4

    Re:Задаване на стойност от текущата дата на "променлива"

    нямам никакви спомени вече да ти кажа ... по-добре потърси в google, иначе евентуално можеш да ползваш "date /t" и да парсваш (но там пак е с regional) ^_^
    аз затова споменах powershell, щото там се оправяш с нещо от рода на md "$((get-date).toString('yyyyMMdd'))"

    иначе google показа като резултат следното: http://www.ss64.com/nt/syntax-getdate.html (но имам подозрението, че все пак зависи от езика, заради позициите, които изчисляват)
    евентуално може да ползваш някаква врътка от рода на "временно да си сетнеш формат и после да го изчистиш", но нямам идея относно реален пример

  6. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    141
    #5

    Re:Задаване на стойност от текущата дата на "променлива"

    Регионалните настройки се пазят в HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\International.
    Идеята ми е следната:
    1. Експортираш текущите настройки.
    2. Импортираш каквито ти трябват (дата без наименование на деня).
    3. Свършваш си работата.
    4. Импортираш предишните текущи настройки.

    Може да не е най-елегантното решение, но ще работи.

    При мен с тези настройки:

    изхода на echo %DATE% e: 05.06.2009

  7. Member Аватара на shanto
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    621
    #6

    Re:Задаване на стойност от текущата дата на "променлива"

    и при мен става така
    Код:
    mkdir %date%
    създава папка с име текущата дата

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #7

    Re:Задаване на стойност от текущата дата на "променлива"

    Благодаря на всички отзовали се за съветите и идеите.

    recycled_bin,
    Това което си посочил (http://www.ss64.com/nt/syntax-getdate.html) работи много добре - първо го пробвах с най-различни ръчно зададени настройки в Regional Settings, а после два часа го разглеждах как точно работи. Не че разбрах съвсем-съвсем всичко де, но за себе си се убедих, че трябва да се въведе супер извратен формат за датата, за да стане объркване.
    Затова няма и да се опитвам да правя временната промяна на Regional Settings.

    Мисля обаче да се ориентирам към Powershell - защото USB-диска ще се ползва и за архивиране на няколко лаптопа при това някои са с по няколко потребителя и с Powershell като че ли ще е по-лесно да се стигне до съответните 'My Documents' и 'Desktop' на съответния потребител - това са предварително определените папки за автоматично архивиране, пък който потлебител иска, да си добавя ръчно каквото иска към текущата архивна папка, след като приключи автоматичната част.

    Всъщност обстановката е такава - малка фирма, повечето служители по цели седмици са по различни обекти с лаптопите си (някои са персонални, други са общи и се ползват временно) - та като се появят за малко в офиса и настане лудница, да могат лесно да правят архивиране на един-два USB-диска, които пък стоят в касата - такива са изискванията на големите шефове там.

  10. Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    272
    #8

    Re:Задаване на стойност от текущата дата на "променлива"

    нещо от рода на SyncToy powertoy (http://www.microsoft.com/downloads/d...DisplayLang=en) няма ли да свърши работа, или offline files, или нещо друго free за синхронизация (ако те разбирам правилно, разбира се) ... но както и да го направиш, важното е да работи

    успех!

  11. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #9

    Re:Задаване на стойност от текущата дата на "променлива"

    Най-общо синхронизацията като понятие предполага една-единствена работна версия, пък в конкретния случай нещата не са точно такива и шефовете държат на история (в разумно дълъг период).
    Та архивиране с продължително съхраняване на междинни копия е идеално за целта.

    Още веднъж - много благодаря за ценните съвети.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 29
    Последно: 29-01-23, 17:48
  2. Отговори: 0
    Последно: 08-03-12, 17:34
  3. Отговори: 4
    Последно: 16-01-12, 00:07
  4. Отговори: 13
    Последно: 07-06-06, 11:04
  5. Отговори: 2
    Последно: 29-12-04, 02:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе