Резултати от 1 до 7 от общо 7

Въпрос към разбиращите от Windows XP PRO относно сложен казус?!?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    495
    #1

    Въпрос към разбиращите от Windows XP PRO относно сложен казус?!?

    Здравейте колеги!
    Казуса е много сложен дори за мен, а се смятам че имам добра представа от ОС.

    Положението е следното. Имам работещ Windows XP pro SP2 na 1-ви хард диск, който е АТА 100.
    Купих си 2-ри хард диск САТА2(500 Гб), който съм вързал на същата машина през PCI-SATA SCSI контролер, за който имам драйвери за боотване.

    Понеже операционната система ми е ценна, понеже има инсталиран един куп служебен софтуер и преинсталирането ще ми изгуби адски много време,

    Искам да пренеса ОС на новия хард диск, да инсталирам драйвери за боотване и да махна стария хард диск, който напоследък започна да прави проблеми и скоро май ще издъхне.

    Пробвах с Norton Ghost и всичко е наред до момента в който реша да бутвам през контролера от новия хард.

    КАжете как да инсталирам драйвери за буутване от контролера, без да премахвам ОС?

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    133
    #2

    Re:Въпрос към разбиращите от Windows XP PRO относно сложен казус?!?

    Най-лесен вариант-намираш си (от приятели, съседи, съфорумци) PC с ATA и SATA вградени в дъното контролери и така прескачаш проблемния PCI.
    Нещо ми нашепва, че другите варианти са бречени.

  4. Member Аватара на shanto
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    621
    #3

    Re:Въпрос към разбиращите от Windows XP PRO относно сложен казус?!?

    Най-лесен вариант-намираш си (от приятели, съседи, съфорумци) PC с ATA и SATA контролери и така прескачаш проблемния PCI
    това той го има.
    Положението е следното. Имам работещ Windows XP pro SP2 na 1-ви хард диск, който е АТА 100.
    Купих си 2-ри хард диск САТА2(500 Гб), който съм вързал на същата машина през PCI-SATA SCSI контролер, за който имам драйвери за боотване.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    133
    #4

    Re:Въпрос към разбиращите от Windows XP PRO относно сложен казус?!?

    Цитат Първоначално публикувано от shanto
    това той го има.
    E как ще го има като го е вързал през PCI-SATA SCSI контролер.
    То затова е и проблема.
    Като тръгне бекъпа през коя и да е програма ще търси boot драйвери за PCI SATA SCSI контролера.
    Докато ако е стандартно вграден в дъното те зареждат далеч по-рано.

    Това което казваш shanto е далеч по-реалистично (само не знам защо го изтри?).
    Контролера разпознава ли се под win и ако да с или без да качваш драйвери?

  6. Member Аватара на shanto
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    621
    #5

    Re:Въпрос към разбиращите от Windows XP PRO относно сложен казус?!?

    Тока угасна.Чак сега го пуснаха.Редактирах си мнението и това,което писах е изчезнало.
    Контролера се разпознава под Windows с драйверите.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #6

    Re:Въпрос към разбиращите от Windows XP PRO относно сложен казус?!?

    Source :
    http://www.techsupportforum.com/hard...rive-sata.html


    After pulling my hair out in frustrating re-boots, losing my original C drive (got it back), and going migraine blind reading all the posts on the web, till I finally got to this site, I thought I'd post my LUCK.
    1.) UPGRADE OR BUY ACRONIS 2009
    2.) INSTALL YOUR NEW HD
    3.) RE-BOOT AND GO INTO BIOS TO MAKE SURE YOUR MACHINE IS SEEING IT.
    IT WILL/CAN REPORT IT AS A PRIMARY DRIVE (YES YOU CAN HAVE 2)
    4.)CLONE C DRIVE WITH YOUR ACRONIS TO THE NEW DRIVE AND FOLLOW THE PROMPTS AND YOUR PC SHOULD SHUT DOWN WHEN COMPLETED.
    5.) BEFORE RE-BOOTING, GO INTO THE TOWER AND PULL THE POWER PLUGS FROM ALL DRIVES BUT THE NEW ONE.
    6.) RE-BOOT. THATS IT. LOG IN AND GO THRU A FEW STEPS SO YOU CAN BELIEVE IT AND ALSO TO MAKE SURE XP BELIEVES IT. (I OPENED DISK MGR,SIGNED ON TO THE INTERNET,AND DID AN ANYLIZATION (ONLY...DON'T DE-FRAG YET) WITH DISKKEEPER.
    7.) SHUT DOWN. WHATEVER DRIVE WAS YOUR OLD C DRIVE, SWITCH THE IDE PLUG TO THE SECONDARY MASTER OR SLAVE AND PLUG BACK THE POWER TO ALL DRIVES.
    8.) RE-BOOT AND ENJOY. THE NEWEST ACRONIS CAN HANDLE THE SWITCH FROM IDE TO SATA.

    If you are not keeping your old drive you can omit switching the IDE cable and just toss it, of course. I put mine in backup duty,and saved all the ACRONIS rescue data options to it, even a new image.
    You'll have to de-activate the old drive,if you do decide to use it by forcing a quick reformat in Disk Mgmt, & assigning a new letter.
    Thats it. I also have an external drive with incremental backups using ACRONIS, but this might be overkill for some. Myself, I need multiple resources so I can sleep at night.
    Thank you to this site and in particular, neilslade who posted just before
    this. He set me on the right track when my old copy of ACRONIS couldn't make the proper image to switch from IDE to SATA. ACRONIS 2009 addresses this problem, and you won't find a better saviour when things go bad, And if they never have, (in which case you wouldn't be on this board) THEY WILL.
    BACKUP,BACKUP,BACKUP.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    495
    #7

    Re:Въпрос към разбиращите от Windows XP PRO относно сложен казус?!?

    Здравейте всички! Благодаря на отзовалите се! Проблеме е решен успешно. Използвах Hiren's boot CD и по точно Нортън Гост със скъзи поддръжка. Предварително на старата операционна система инсталирах драйверите за PCI-SCSI контролера и след клонирането - ВОАЛА, Работата стана. Това ми спести седмица и горница възстановяване на програми и настройки!

    Благодаря на отзовалите се!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Сложен избор за 40'' телевизор
    От brooster във форум Телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 30-06-13, 11:07
  2. Въпрос на неук към разбиращите тук
    От marzykov във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 24
    Последно: 17-02-11, 14:26
  3. Как да направя един по-сложен ЛИНК?
    От DeyanMarkovski във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 6
    Последно: 26-03-07, 16:34
  4. Въпрос относно Windows XP
    От DerekMTN във форум Windows
    Отговори: 6
    Последно: 01-02-06, 01:42
  5. Въпрос относно Windows server 2003
    От spidera във форум Мрежи
    Отговори: 5
    Последно: 11-09-03, 11:20

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе