Резултати от 1 до 3 от общо 3

Моля за помощ -- проблем при преинсталиране на лаптоп DELL Inspiron 1545!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    2
    #1

    Моля за помощ -- проблем при преинсталиране на лаптоп DELL Inspiron 1545!

    От няколко месеца работя с лаптоп DELL Inspiron 1545 с Windows Vista x64. Много скоро операционната система ми се повреди, за което търсих помощ от Microsoft България, но въпреки тяхната учтивост и усилия, проблемите не бяха разрешени. Преди 2 дни операционната система изцяло се скапа -- както работеше, започна да дава съобщения за грешки и неочаквано се опита да рестартира, включи в режим на някакви диагностики, но не можа повече да се стартира Windows-а. Прецених, че единствената ми алтернатива е преинсталацията.

    Най-напред направих пълно форматиране на твърдия диск (добре, че всичките ми документи са архивирани) и го разделих на два дяла.

    Започнах инсталацията на новата операционна система -- най-напред от оригиналното DVD с операционна система на производителя. Премина процеса на прехвърляне на необходимите файлове на харда (около 15-20 минути). И тогава дойде моментът, когато лаптопът трябва да се рестартира. На екрана излезе надписа, който ме подканя да натисна клавиш, ако искам компютъра да се бутне от CD или DVD -- естествено не натиснах клавиш, за да се бутне от инсталираните вече файлове и да продължи инсталацията. Обаче на този надпис компютърът замръзна и въобще не се бутна от харда.

    Опитах тази процедура няколко пъти -- и с оригиналната Windows Vista, и с Windows 7 -- все същия резултат. Опитах и ръчно рестартиране. Лаптопът не може да се рестартира от харда, за да продължи преинсталацията и замръзва на този надпис. И затова не мога да инсталирам никаква операционна система.

    Много ще съм ви благодарен за помощта!

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    2
    #2

    Re:Моля за помощ -- проблем при преинсталиране на лаптоп DELL Inspiron 1545!

    Проблемът ми беше разрешен! Най-вероятните причини за това главоболие са били не добър контакт на RAM паметта, а може би и методът на форматиране на харда.

  4. Member Аватара на shanto
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    621
    #3

    Re:Моля за помощ -- проблем при преинсталиране на лаптоп DELL Inspiron 1545!

    А какъв метод използваш за форматиране?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с лаптоп Dell Inspiron
    От squash във форум Мобилни устройства
    Отговори: 1
    Последно: 02-04-13, 02:20
  2. Продавам лаптоп Dell Inspiron 1545
    От Ozy във форум Приключили продажби
    Отговори: 5
    Последно: 06-01-13, 11:47
  3. Продавам лаптоп Dell Inspiron 1520
    От v_nenkov във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 02-11-11, 10:13
  4. Прадавам лаптоп Dell Inspiron 640 m
    От ste1 във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 01-05-10, 10:11
  5. Продавам лаптоп Dell INSPIRON E1505
    От whoEban във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 31-03-07, 21:45

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе