Резултати от 1 до 6 от общо 6

Как да си преоразмеря партишън с Windows Vista?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    281
    #1

    Как да си преоразмеря партишън с Windows Vista?

    Убеден съм, че няма да съм много оригинален с тази тема, но мисля, че въпросът е важен! Имам следните дялове:
    Скрит дял 10GB
    Windows Vista 70 GB
    WinXP 17,4 GB
    и един NTFS с данни 52,1 GB.

    Искам да намаля дяла на Vistaта и да пусна повече на XPто. Въпросът ми е с какво да го направя така, че дяловете назад и напред да не пострадат. Прочетох, че ако се използва мениджъра, който си върви с Вистата той затрива партишъните след този на Вистата, което е пълно безумие! Партишън меджика от Hiren ми разпознава дяла на Вистата като Fat партишън, което ме навежда на мисълта, че е по-добре да не го използвам. Хора пишат, че с Acronis Disk Director Suite 10 става номера без проблеми. Пробвал ли е някой да прави подобно нещо с Acronis и какви са отзивите? Мога ли да използвам Acronisa от Hiren boot CD 10 (Acronis Disk Director 10.0.2160) или е по-добре да го инсталирам под Windows (пак същата версия 10.0.2160) и ако трябва къде да го инсталирам на XPto или на Vistata? Искам да съм сигурен, че няма да се прецакат нещата, защото не ми се затриват 50 GB данни и работещо XP...

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Re:Как да си преоразмеря партишън с Windows Vista?

    Цитат Първоначално публикувано от SET_time
    ...Прочетох, че ако се използва мениджъра, който си върви с Вистата той затрива партишъните след този на Вистата, ...
    пълни глупости
    работи си идеално

  4. Member Аватара на shanto
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    621
    #3

    Re:Как да си преоразмеря партишън с Windows Vista?

    Хора пишат, че с Acronis Disk Director Suite 10 става номера без проблеми.
    пробвал съм го - работи много добре.
    Както ти е казал @FearMe - на Vista-та мениджъра, той също рабти много добре.

  5. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #4

    A

    Цитат Първоначално публикувано от SET_time
    Скрит дял 10GB
    хващам бас, че става въпрос, за парче EISA. Което разбира се, за нищо не ти служи.

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    281
    #5

    Re:Как да си преоразмеря партишън с Windows Vista?

    Благодаря на всички за отговорите!

    Инсталирах Acronis Disk Director Suite 10.0.2160 на Vistaта и действах оттам стъпка по стъпка. Всичко мина добре!

    Правя само едно уточнение за хората, които може да използват поста ми за решаване на собствен проблем. Намалявах партишъна от дясната страна, някои хора казват, че като са намалявали от ляво с Acronis от Hiren после Vistata не може да стартира, защото търси файлове на абсолютни адреси и естествено не ги намира. Оправили са се с recovery конзолата след това. Нямам представа дали подобен проблем може да се получи и ако Acronisa се инсталира на Vistata защото има една стъпка - синхроницация с операционната система и предполагам, че прехвърля каквото трябва, но все пак да има едно на ум.

    @fXOrange да EISA е и там ми е recoveryто на Vistata. Намерих начин как може да се разкара, но предпочитам да го държа за всеки случай, не съм опрял до тези 10 GB чак толкова. Другият вариант е да го направя на имиджи на 2 ДВДта и ако случайно се наложи после да го правя на ново, но идея нямам дали ще стане така и ще може ли после лаптопа да си го намери та да инсталира от него...
    Между другото прочетох ти темата "Разделяне на хард диск с Windows Vista" и както казаха и FearMe и shanto вероятно щях да използвам Disk Managementа, но заради другите партишъни предпочетох да не рискувам.

  7. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #6

    Re:Как да си преоразмеря партишън с Windows Vista?

    ами нормално трябва да имаш асистент, в лаптопа си, които ти помага, за създаване на DVD-та, точно от това парче EISA.
    Които по късно, биха ти послужили, за реставриране/преинсталиране, на системата.

    Та значи в случаят, ако си си направил DVD-та, можеш спокойно да го премахнеш с diskpart, използвачки cmd, но имай в предвид, че остатъкът, няма да можеш да го интегрираш в никое от парчетата.
    Остава ти варианта, да направиш едно парче от 10GB, което си губи смисълът, и както ти самият каза, не си опрял, до тези 10GB

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 3
    Последно: 31-08-10, 16:21
  2. Windows Vista na MSI
    От stoencho във форум Windows
    Отговори: 13
    Последно: 28-12-08, 23:36
  3. Отговори: 2
    Последно: 15-07-08, 06:57
  4. Windows Vista?
    От Ozy във форум Общ - софтуер
    Отговори: 5
    Последно: 08-08-06, 10:57
  5. Скрит партишън по Windows
    От virgo във форум Windows
    Отговори: 6
    Последно: 05-07-06, 16:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе