Резултати от 1 до 14 от общо 14

PC-LCD TV през HDMI

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. doc
    doc е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    13
    #1

    PC-LCD TV през HDMI

    LCD-то е Philips 32PF7331/12, а видеото на компа е MP7900GS. TV-то е secondary display и fullscreen video. Проблема е ,че нормалните avi-ta (кодирани с DivX, Xvid и т.н.) излизат във формат 4:3, с вертикални линиий отстрани, освен това и образите са удължени.При HD видеота всичко е нормално и образа си е 16:9.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #2

    Re: PC-LCD TV през HDMI

    Предполагам, че с комбинация от зуум и промяна на формата на картината от ТВ би трябвало да се оправиш. А защо така ги показва и за мен е загадка, но така и не успях да открия инфо.

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    213
    #3

    Re: PC-LCD TV през HDMI

    Не трябва ли да окажеш в драйверите на видеото че дисплея който ползваш е широк?

  5. Member Аватара на ceco7
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    619
    #4

    Re: PC-LCD TV през HDMI

    Vob Sub има опция 16:9 в пенюто си и тогава всичко е този формат

  6. doc
    doc е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    13
    #5

    Re: PC-LCD TV през HDMI

    Цитат Първоначално публикувано от ceco7
    Vob Sub има опция 16:9 в пенюто си и тогава всичко е този формат
    Аз ползвам DivXG400, където я има същата опция и съм я избрал. Когато беше 4:3 HD видеотата бяха сплескани.
    От менюто на телевизора не мога нищо да направя, защото опциите за различните формати на картината са неактивни, когато е вързан компютъра.

  7. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #6

    Re: PC-LCD TV през HDMI

    А с какво ги плеъваш? Няма ли настройки, които може да пипаш от самия плеър?

  8.  
     
  9. doc
    doc е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    13
    #7

    Re: PC-LCD TV през HDMI

    Няма значение каква е програмата, образа винаги е един и същ. Сега установих, че това става само когато телевизора е зададен като fullscreen video.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,176
    #8

    Re: PC-LCD TV през HDMI

    doc, с кой номер драйвери си на НВ-то. Защото ако си гледал моите снимки, за XD1E-то, там си има опция какъв ти е ТВ-а и плюс това самите драйвери си показват какво е закачено. Ще пробвам на работа как е и ще пиша понеже там съм закачил ХД-то като primary, и 42SА1Е като втори монитор, но през VGA.

  11. doc
    doc е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    13
    #9

    Re: PC-LCD TV през HDMI

    Драйвера е последния официален на "Невидия" 93.71. Гледал съм ги твоите снимки и да менютата са същите при мен, телевизора го познава като Philips digital display. Другото което забелязах е ,че като TV format е винаги 1080 i, задавам примерно 720p, aply и то пак си отива 1080.
    Другото важно което съм пропуснал да спомена е , че другия монитор е Samsung 971p (19'' LCD 1280x1024).

  12. BoT
    BoT е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    5
    #10

    Re: PC-LCD TV през HDMI

    При мен се получава същата гадост,дали някой е успял да реши този проблем?

  13. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #11

    Re: PC-LCD TV през HDMI

    проблема момчета е драйверен и във форума на nVidia всички псуват като луди. От 90та версия на Forceware се забелязва тоя бъг , при AVI файловете на филмите да се опитва да разпъва на 4:3 филмите които са записани 16:9. 1 месец се борих като луд, докато накрая не минах на по-стара версия 84.21 и проблема се реши тотално.

  14.  
     
  15. Member Аватара на ceco7
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    619
    #12

    Re: PC-LCD TV през HDMI

    Пробвайте със стария кодeкпак ACE MEGA CODEC PACK.Тук ще видите как старата версия на VOBSUB не създава проблеми и според мен бъга е по скоро в кодеците или в комбинация.При мен също се ебават форматите

  16. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #13

    Re: PC-LCD TV през HDMI

    Цитат Първоначално публикувано от ceco7
    Пробвайте със стария кодeкпак ACE MEGA CODEC PACK.Тук ще видите как старата версия на VOBSUB не създава проблеми и според мен бъга е по скоро в кодеците или в комбинация.При мен също се ебават форматите

    Бъркаш ! Няма значение с какви кодеци си , проблема е в драйверите на 100%. Лично аз съм пробвал , CCCP,ACE Mega Codec Pack, FFDshow, Klite и още доста знаини и незнайни версии и резултата беше един и същ! Проблема е в драйвера , за повече инфо провери форума на nVidia!

  17. BoT
    BoT е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    5
    #14

    Re: PC-LCD TV през HDMI

    Мда-а , смених драйвера и нещата се успаха."Невидя" се изложиха,но нейсе..Благодаря на всички , залягам пред 37мицата

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Няма звук през HDMI
    От diss във форум Общ - софтуер
    Отговори: 0
    Последно: 20-03-14, 20:02
  2. проблемно 3D през HDMI
    От mjechev във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 02-01-14, 09:08
  3. Нямам DTS сигнал през HDMI
    От user9000 във форум Аудиотехника
    Отговори: 11
    Последно: 29-03-11, 22:01
  4. HDMI audio през HDMI изхода на POV 9600GT
    От jigsawx във форум Windows
    Отговори: 9
    Последно: 13-12-10, 18:15
  5. SAMSUNG TV и PC през DVI/HDMI
    От dstoy във форум HTPC - мултимедийни компютри
    Отговори: 3
    Последно: 22-12-07, 02:49

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе