Резултати от 1 до 5 от общо 5

Смяна на дънна платка (XP+SP3)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #1

    Смяна на дънна платка (XP+SP3)

    Някай сменял ли е дънна платка наскоро със "запазване на съществуващата инсталация" ?

    Тая вечер ми се случи нещо странно.
    Трябваше да подменям стар компютр с нов, но при запазване на цялата стара софтуерна конфигурация и съществуващ спесифичен приложен софтуер.
    Не знаех откъде да започна и реших пробно да направя едно клониране на стария 80GB диск върху новия 640GB. Пък после евентуално мислех да закача новия диск на стария компютър и някак си да се опитам да добавя драйверите за дисковите контролери от OEM-ския компакт-диск на новата дънна платка. Дори си мислех, че ако не стане така, евентуално мога да опитам да направя една преинсталация на новия компютър, но върху имиджа. Така или иначе, при всичките тия методи, стария диск нямаше да се пипа, така че нямаше да се стигне до повреда и загуба на информация. Затова мислех, че ще мога да експериментирам с имиджа(имиджи) цяла събота и неделя.

    Направих имиджа с Acronis от HBCD. Ползвах новия компютър, щото е нов и много по-бърз.
    След като приключи имиджа, махнах стария диск, но погрешка включих новия компютър. Тъкмо си мислех "сега ще почне да се рестартира до безкрай и дали това няма повреди имиджа" и най-неочаквано, новия компютър "изгря" - Win XP се зареди и почна едно бясно разпознаване на нови устройства.
    Не можех да поварвам на късмета си - старата платка е на три години и е с чипсет nForce6100, а новата е с ATI790GX - коренно различни чипсети. Единственото общо е, че платките са от един и същ производител - FoxConn, но това не би трябварло да има никакво значение в случая.

    След известен размисъл, реших че всичко това може и да е нормално, а аз да съм този който не е в час с нещата.
    Та затова пускам тая тема и искам да питам :

    Някой сменял ли е дънна платка след излизането на SP3 ? И дали това мойто е някаква щастлива случайност или е вече закономерност ?


    ДОБАВКА:
    Пропуснал съм да напиша, че на стария компютър няма никаква повреда - смяната е защото вече се усеща като много бавен и дискомфортно и неефективно да се работи с него.

  2.  
     
  3. Member Аватара на peterstamov
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    676
    #2

    Re:Смяна на дънна платка (XP+SP3)

    Да аз съм връщал имидж след смяна надъно. После само драйвери за новото дъно. Предполагам в повечето случаи става.

  4. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #3

    Re:Смяна на дънна платка (XP+SP3)

    Нищо не пречи след смяна на хардуера да направиш repair. При мен винаги е работил този вариант

  5. Member Аватара на XIIID
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    Burgas, Bulgaria
    Мнения
    829
    #4

    Re:Смяна на дънна платка (XP+SP3)

    При мен номерът е минавал още при Windows 2000 SP4 - смяна с ново PC и имидж. XP не е кой-знае колко различен отвътре, така че не ме учудва успешното разпознаване на зареждащия дял и замяната на драйверите. Очаквах по-скоро да изгърми лиценза поради подмяна на драстичен брой хардуерни компоненти, но Windows Activation (WPA) май отсъстваше в корпораивните версии?

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    239
    #5

    Re:Смяна на дънна платка (XP+SP3)

    Имал си късмет, всичко опира до драйвера за дисковия контролер. Доста пъти и на мен ми се е налагало да правя тази гимнастика - случвало се е да мина през сини екрани, а някои път да тръгне от раз и да почне бясното разпознаване на хардуер.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с дънна платка?
    От lin във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 3
    Последно: 24-03-13, 20:23
  2. Купувам дънна платка s.775
    От dra6ko във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 23-06-11, 22:59
  3. Дънна платка
    От Joro711 във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 17-12-08, 15:53
  4. Търся дънна платка
    От RISTAKI във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 0
    Последно: 25-07-07, 10:47
  5. Предложете дънна платка
    От the_unique във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 3
    Последно: 20-11-04, 11:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе