Резултати от 1 до 10 от общо 10

Windows 7 въпрос??

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    47
    #1

    Windows 7 въпрос??

    Възможно ли е заради седмицата да ми пада по бързо батерията на лаптопа. Държи около час и половина. Откакто излезе тази ОС съм с нея, но карам най-вече на зарядно, напоследък ми се налага на батерия, но ми пада бързо. Благодаря.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    786
    #2

    Re:Windows 7 въпрос??

    За какъв модел преносим компютър става въпрос. За един модел може да е нормално за друг не!

  4. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #3

    Re:Windows 7 въпрос??

    на теория би трябвало да държи повече, но със специални, оптимизирани драйвери

    на практика е различно

    освен това не казваш с каква предишна OS сравняваш - XP или Vista

  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    47
    #4

    Re:Windows 7 въпрос??

    Добре, искам умен отгоовр, затова да питам умно Със hp 6730s съм, а за сравнение използвам ХР - снего ми държеше около 3 часа.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    44
    #5

    Re:Windows 7 въпрос??

    9 Ways How Windows 7 Will Save Battery Life. Отделно и има доста също отзиви, като при теб, че било обратното - 7 повече харчел ( съответно по-бързо падала батерията ) от XP. Е, като е така, слагате си мега орязан Edition на 7 ( < 1 GB .iso ) и тогава пак тествате .

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #6

    Re:Windows 7 въпрос??

    При мен като е оригинален даже защо пак по-бързо заминава батерията, макар да съм направил нужните 9 трика ?

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    202
    #7

    Re:Windows 7 въпрос??

    3д, аеро и т.н. ефекти искат видеокарта, а тя иска енергия. Също 7-цата и виста искат повече изчислителна мощ и от процесора. Тая енергия идва от батерията. Мисля, че е нормално да кара повече часове с ХП заради нуждата от по-малко изчисления.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    44
    #8

    Re:Windows 7 въпрос??

    Какво значение имаше оригиналният CD-Key викаш ?

    С пиратски, с оригинален, все тая. Другото си остава непроменено. Приеми го за "const" CD-Key-я. Писах метод, който може да пробваш - мега орязано 7-ца.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #9

    Re:Windows 7 въпрос??

    Цитат Първоначално публикувано от &#166;•••SHERIFA•••&#166;
    Какво значение имаше оригиналният CD-Key викаш ?

    С пиратски, с оригинален, все тая. Другото си остава непроменено. Приеми го за "const" CD-Key-я. Писах метод, който може да пробваш - мега орязано 7-ца.
    Ами не е орязан.
    Напълно легално оригинално лицензирано копие на Win 7 , закупено с ф-ра от партньор на MS

    Не мога да разбера защо не ми отговориш по същество с последния ти пост, както и внезапната ти активност днес във форума

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    44
    #10

    ! ¦•••SHERIFA•••¦'s Support !

    Писах да ПРОБВАШ с орязана 7-ца, а НЕ че текущата ти е орязана... разлика има. Не знам, тоя шрифт на този bulletin board forum нещо много малък и не може да се разчита правилно може би.

    Колкото до key-я, в почти всеки университет си имат MSDN програма и раздават free keys. Отделно и аз намирам напълно оригинални за под 100 кинта, но т'ва е друга тема. Мен лично ми е през ... с какъв key съм, общо взето ми е все тая.

    Колкото до Windows, имах предвид за тест ( било то реално или с VMware / VirtualBox / Virtual PC / etc. ) на примерно... това как ще се държи и "харчи" от батерията. Също така всякакви екстри, гЪзАрИйКи, Aero / 3D stuff related, да се махнат ( щом и са направени онези 9 неща, значи работата наистина е зле ) и като бонус - BatteryCare.

    Ако дори и след всичките тези процедури ( пропуснал съм редовното чистене на temp & reg files / keys, проверки на Task Manager-а на натоварванията на CPU-то и изобщо ядраната, както и кои processes най-много "ядат", за антивирусните също важи, намаляне на clock-а дори ако може, вградена технология на Intel в случая Enhanced Intel Speedstep Technology помага доста, и съответно на AMD еквивалентната ѝ; clock-на на GPU-то също ) няма ефект ( това е максимумът, поне аз който знам и се сещам, съответно и пиша ), то друго няма какво да се направи и ще се задоволите с това. И друг път да не се вярва в много приказките на Steve Balmer ( btw, през Live Broadcast гледах пускането в NY на Windows 7, презентации, технологии, възможно най-нови хардуерни джаджи и т.н. и т.н. ), тъй като основно са предназначени... за Laptop-и последно поколение, нали според приказките им "работили сме тей, тей, тей с Intel / AMD задълбочено, с цел оптимизиране възможно на... за най-новите им..." .

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Въпрос за Windows 7 Manager 1.2.5
    От zaho_cool във форум Общ - софтуер
    Отговори: 6
    Последно: 05-12-10, 02:13
  2. Въпрос за версиите на Windows Xp
    От presents във форум Windows
    Отговори: 7
    Последно: 25-03-09, 20:04
  3. Windows Vista, въпрос????
    От Djankova_ във форум Windows
    Отговори: 4
    Последно: 19-01-09, 20:21
  4. Въпрос относно Windows XP
    От DerekMTN във форум Windows
    Отговори: 6
    Последно: 01-02-06, 01:42
  5. въпрос за windows explorer
    От Cko във форум Windows
    Отговори: 2
    Последно: 13-01-03, 13:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе