Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 27 от общо 27

Два уиндоуса?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    58
    #16

    Re:Два уиндоуса?

    Причината е,че става въпрос за лаптоп с 4 гиги рам ( затова слагам Win 7, пък и по-добре работи от ХП), а WinXP ми трябва защото на работа ползвам програми, които не работят добре под win 7 .Досега полвах виртуална машина, но започна да ми прави проблеми и затова реших да сложа две ОС.
    Първо инсталираш XP...после 7-цата
    това направих снощи, но след инсталацията на 7-та , нямах достъп до ХР-то.
    накрая ако имаш пак някакви проблеми с буут лоадера инсталираш EasyBCD или друг буут менаджер
    това не успях да го направя снощи, ще пробвам днес.Въпросът ми е първо да инсталирам ХР- то после 7-та така ли?
    И ако не се видят двете ОС да инсталирам EasyBCD
    Може ли ХР да бъде 32 битово, а 7-та 64 битова?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #17

    Re:Два уиндоуса?

    http://neosmart.net/gallery/v/neosma...Linux.png.html
    Това би трябвало да ти даде отговор на въпроса:-"Може ли ХР да бъде 32 битово, а 7-та 64 битова?"
    Това 7-та 64 битова заради 4 гиги рам ли е...видео картата е със споделена или собствена рам...тези програми които не работят добре под win 7,на каква точно 7-ца 32 или 64 битова не работят добре...

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    58
    #18

    Re:Два уиндоуса?

    мерси за инфото - значи може ХР 32 битово и 7-ца 64 битова.
    видеокарта външна nvidia g105m,512mb
    програмите са специализирани, за работа с машини с ЦПУ, писани са за ХР,повечето от тях даже не искат да се инсталират на 7-та
    затова се налага да ползвам и ХР.ползвах vmware, но имам проблеми с връзката с машината през com порта

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #19

    Re:Два уиндоуса?

    novamen,Майкрософт пуснаха някаква виртуализация на XP под Win 7 точно за такива случаи като твоят...не знам дали съм точен в изказа си,но сега ще потърся и ще пиша...

    P.P. За това говоря:
    http://vbox7.com/play:6ba742d8

    П.П.П.Цялата тази красота може да се изтегли от тук:
    *************************/details.php?i...#startcomments

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    58
    #20

    Re:Два уиндоуса?

    Оправих се.Благодаря на всички за помоща.

  7. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #21

    Re:Два уиндоуса?

    Цитат Първоначално публикувано от KonanVarvarina
    novamen,Майкрософт пуснаха някаква виртуализация на XP под Win 7 точно за такива случаи като твоят...не знам дали съм точен в изказа си,но сега ще потърся и ще пиша...
    Само да вметна, че да работи XP мода, процесора трябва да подържа виртуализация и съответно в биоса опцията да е разрешена.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    3
    #22

    Re:Два уиндоуса?

    На С: се слага най-старата операционна система, на Д: следващата и така нататък може да сложиш и три и четири ОС.

  10. Member Аватара на MoPcKu
    Тук е от
    May 2003
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    521
    #23

    Re:Два уиндоуса?

    Цитат Първоначално публикувано от klimat
    На С: се слага най-старата операционна система, на Д: следващата и така нататък може да сложиш и три и четири ОС.
    А ако на д: имаш информация губиш ли я?

  11. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #24

    Re:Два уиндоуса?

    MoPcKu ако окажеш по време на инсталацията да форматира дяла губиш всичко. XP има опция да остави данните и да се инсталира на празното място.

  12. Member Аватара на MoPcKu
    Тук е от
    May 2003
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    521
    #25

    Re:Два уиндоуса?

    Аз по принцип съм с ХP, но мисля да сложа една 7-ца да си ползвам на картата DirectX 11
    та за това питах, ако искам да е сложа на другия дял ще изчезне ли информацията или
    7-цата няма опция за запазване на старата информация?

  13. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    49
    #26

    Re:Два уиндоуса?

    При повече от една операционна система /ОС/ е силно препоръчително да имаш един дял - /C/ за системните файлове /~ 1Gb/, два или повече за ОС /за XP- 15-20 Gb, за Windows 7 - 30-35Gb/ и един дял за съхранение на информацията, с размер колкото дойде.
    Информацията няма да изчезне, ако не форматираш дяла, но е добре да направиш чиста инсталация.
    Запомни - дяловете, където има ОС, трябва да са с размер колкото за Windows-a и приложните програми /виж горните препоръки/. Дялове по 50-100, че и 150 Gb, и с инсталирана ОС на тях, си е чисто разхищение на дисковото пространство и голям риск за съхраняваната там информация. Всичко ценно се пази на дял без ОС!
    И последно: инсталира се първо най-старата ОС и последна е най-новата. Другото се оправя, но си е главоболие.
    Когато инсталираш Windos 7, независимо на кой дял, той ще си го кръсти "С", но това да не те притеснява. Вероятно и другите дялове ще са с различни букви. Това се оправя Control panel ->Administrative Tools ->Computer Manegement->десен бутон->Change Drive Letter.
    Успех!

  14.  
     
  15. Member Аватара на MoPcKu
    Тук е от
    May 2003
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    521
    #27

    Re:Два уиндоуса?

    Благодаря за изчерпателната информация!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. звуците при уиндоуса
    От nely във форум Windows
    Отговори: 14
    Последно: 19-01-07, 19:09
  2. Отговори: 7
    Последно: 04-08-06, 23:38

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе